Anketa

Jeste li pobornik evolucije ili kreacije?

Evolucija
38 (100%)
Kreacija
0 (0%)

Ukupno Glasova: 38

Autor Tema: Evolucija ili kreacija  (Posjeta: 14251 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline makijato

• AstroOdisej
  • **
  • Spol: Muški
Odg: Evolucija ili kreacija
« Odgovori #30 u: 19.01.2012. u 18:12:49 sati »
 :lol:
TS25x100LX,БПЦ:8x30,7x35,12x40,10x50,20x60,10x50,Carl Zeiss Jena 8x30,revue 20x80
Skywatcher MAK:102/1300,MAK:90/1250,AZ GO TO...Nikon D3200

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #31 u: 19.01.2012. u 18:30:22 sati »
Da, da to je naš Krun0,  [03* u Notepadu da šef misli kao programira nešto korisno i onda to samo nakelji u forum :243:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #32 u: 19.01.2012. u 19:11:39 sati »
eto prokuzio me   [36*
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #33 u: 19.01.2012. u 19:27:03 sati »
Mislim da cemo se morati jako potruditi da se razumijemo u tom podrucju..
Naravno da nisi osjetio da te koci, osobno takav uticaj mozes tesko prepoznati ili osjetiti.

religijski uticaj je itekako stvaran samo sto je ponekad jedva primjetan....
.od politike preko znanosti i obrazovanja do svakodnevnog "slobodnog" razgovora i razmisljanja...
Religija se ne uzima kao opcije nego nesto samo po sebi prirodno ispravno ...

Neces valjda reci da ne primjecujes nikakve uticaje religije u drustvu..?

Ma primjecujem naravno, ali to me toliko malo brine da ti ne mogu opisati. Stvarno ne mislim da se radi ni o globalnoj zavjeri ni o pokusaju da se ljudi pretvore u ovce.
Puno me vise brine nesto sto ima stvarno ogroman utjecaj na svaku novu generaciju mladih ljudi, a to je truli obrazovni sustav koji uopce ne zna sto mu je prava svrha i to realizira na kriminalno los nacin.

Religija je prema tome mala beba i ne cini mi se plodonosno o tome razglabati. Tko ju voli volit ce cu bez obzira na tvoje ili moje argumente, a tko ju ne voli zajapurit ce se nepotrebno jako pri spomenu poganskih bozanstava. Vecina ljudi koji su religiozni nisu religiozni zato sto im nitko nije znao dovoljno dobro objasniti kozmologiju, nego iz nekih drugih razloga koji h ima vise pa mi se ne da raspredati.

Da li se tu mozda radi o globalnom skretanju paznje s bitnog (obrazovanje u banani) na nebitno (fiktivni sukob znanosti i religije)? Zavjeraaa!  :wink:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #34 u: 19.01.2012. u 19:41:11 sati »
Ma primjecujem naravno, ali to me toliko malo brine da ti ne mogu opisati. Stvarno ne mislim da se radi ni o globalnoj zavjeri ni o pokusaju da se ljudi pretvore u ovce.
Puno me vise brine nesto sto ima stvarno ogroman utjecaj na svaku novu generaciju mladih ljudi, a to je truli obrazovni sustav koji uopce ne zna sto mu je prava svrha i to realizira na kriminalno los nacin.

Religija je prema tome mala beba i ne cini mi se plodonosno o tome razglabati. Tko ju voli volit ce cu bez obzira na tvoje ili moje argumente, a tko ju ne voli zajapurit ce se nepotrebno jako pri spomenu poganskih bozanstava. Vecina ljudi koji su religiozni nisu religiozni zato sto im nitko nije znao dovoljno dobro objasniti kozmologiju, nego iz nekih drugih razloga koji h ima vise pa mi se ne da raspredati.

opet se ne razumijemo  :(...nikakva zavjera...
..mi smo sami sebi zavjera sa neodgovornim i kratkorocnim razmisljanjem i ponasanjem....
Naravno da je obrazovni sistem sve samo ne primjeren...no ova dva problema su povezana
  puno vise nego sto to na prvi pogled izgleda..
....nije problem u religiji koliko u posljedice koje religijska nacela uzrokuju
    u nasem nacinu razmisljanja i ponasanja......

U principu na argumente nismo jos ni dosli.

Da li se tu mozda radi o globalnom skretanju paznje s bitnog (obrazovanje u banani) na nebitno (fiktivni sukob znanosti i religije)? Zavjeraaa!  :wink:

u principu ovdje se uopce ne radi o tome, barem sto se mene tice...
...btw sukob znanosti i religije nije fiktivan..
Religija sama po sebi nije problem...problem generiraju institucije koje ih proklamiraju.
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #35 u: 19.01.2012. u 19:44:30 sati »
Neke stvari nisu bile upucene samo tebi, pa ti se zato cini da se ne razumijemo.
Govorio sam i opcenito.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline stipe

• AstroOdisej
  • **
  • gurač stakla
    • Mala astroamaterska stranica
« Odgovori #36 u: 19.01.2012. u 19:47:04 sati »
Covjek je nesavrsen i svaka vlast, uvjerenje i religija uvijek ce imati rupa koje koriste ove ili one interesne skupine.

Nesto je trulo u drzavi Danskoj.   :mrgreen:
Newtoni: 300mm f5.7 dobson, 150mm f8 dobson, 180mm f5.4 photonewton; refraktori: Explore Scientific AR 152mm f6.5; 103mm f15 Jaeger's, SW ED 80/600, mini Jaeger's 54/330, 90/800 eBayscope bino, Carton 80/528, Carton 60/1000, SS Shorty 80/400, SS 80/600, "meopta" AD720; Zrak 56/800. Homemade GEM PicGoto, EOS1100D, QHY5 mono; Objektivi: 18-55mm kit, Pentacon 135/2.8, Mamiya 50/2, Helios 58/2 i Flektogon 35/2.4, T-ring sa adapterima 1.25 i 2", M42 EOS prsten. Dalekozori: Super Zenith 12x50, Tento 7x50, 10x40 noname monokular