Autor Tema: Everything and nothing  (Posjeta: 365 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Everything and nothing
« u: 25.01.2012. u 23:17:10 sati »
Nisam znao gdje bih stavio ovaj post. Valjda ovdje bude dobro..

Jel netko gledao BBCev dokumentarac "Everything and nothing"?
Ja sam danas prvi put pogledao mada sam čuo za njega već prije. No nisam prije znao o čemu se točno radi u dokumentarcu. Danas sam našao vremena i pogledao.
Po naslovu bi se reklo da je nekakvo "filozofiranje" o fizici svega i ničega. No ispostavilo se da voditelj (Jim Al-Khalili, ugledni i poznati fizičar. Dobar mu je onaj serijal "Atom" koji je također radio) najviše govori o svemiru. O počecima astronomije, o tome kako smo i na koji način saznali to što danas znamo o svemiru, o tome kako smo prvi puta shvatili veličinu svemira i slično. Onako, malo pomalo vodi kroz sve to.

Odličan je dokumentarac, kao uostalom i većina BBCevih dokumentaraca. Svakako preporučam svim zaljubljenicima u svemir. No nisam našao Hrvatske titlove (sorry Đeno :) ). Iskreno, nisam ih previše ni tražio jer toliko razumijem engleski. Tj, našao sam titlove na Engleskom pa sam njih stavio. Na taj način si i vježbam Engleski. ;)

I da, nisam ga našao na jubitu. Našao sam pod sličnim nazivom puno nekih drugih stvari koje nemaju veze s tim dokumentarcom, a od njega ima samo jedan 2-3 minutni isječak.

Ima ga na torrentima.

Edit:
Zaboravih staviti link na BBCeve stranice gdje se spominje dokumentarac:
http://www.bbc.co.uk/programmes/b00zw0n6/episodes/guide
« Zadnja izmjena: 25.01.2012. u 23:22:16 sati od Human »

Offline BadMad

• Galaktička Zraka
  • Spol: Muški
  • jesu likovi iz crtića obvezni avatari :-)?
Odg: Everything and nothing
« Odgovori #1 u: 26.01.2012. u 08:49:16 sati »
kul, hvala. Nisam do sada čuo za dokumentarac, ali ću ga pod hitno pogledati. Inače, više volim BBC-eve dokumentarce od Discoveryjevih. Ovi drugi, kad su rađeni za amere imaju tako spor tempo i slot za reklame svakih pet minuta pa stalno najavljuju što će poslije prikazati i podsjećaju što je bilo prije dve minute. Za sve sa poremećajem pažnje  :81: . Šta sam ono govorio? A, da ... tnx
Skywatcher 114/900 eq1 |  kineski šrot zoom dvogled 8x50