Autor Tema: Građevinska dozvola  (Posjeta: 36069 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • www.advega.hr
Odg: Građevinska dozvola
« Odgovori #20 u: 14.02.2012. u 08:34:47 sati »
.... koji će biti na potpuno ravnoj terasi na kojoj su keramičke pločice, a udaljenost je < 10m.
Ako su u pitanju pločice podloga sigurno nije ravna. Fuge će ti predstavljati veliki problem jer će se viljuškar dosta tresti prilikom njihovog prelaska, a i postoji mogućnost da će kotači zapinjati u njima pa ćeš morati za izlazak iz fuge koristit trzaj. U svakom slučaju budi krajnje oprezan, a najbolje bi bilo da ako je moguće, da ti cijeli teret netko sastrane pridržava.
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #21 u: 14.02.2012. u 09:01:01 sati »
Ako su u pitanju pločice podloga sigurno nije ravna. Fuge će ti predstavljati veliki problem jer će se viljuškar dosta tresti prilikom njihovog prelaska, a i postoji mogućnost da će kotači zapinjati u njima pa ćeš morati za izlazak iz fuge koristit trzaj. U svakom slučaju budi krajnje oprezan, a najbolje bi bilo da ako je moguće, da ti cijeli teret netko sastrane pridržava.

Moglo bi tresti, ako bude, stavit ću nekakav linoleum na pločice da to umanji. Mislim da su zadnji kotači na viličaru od gume tako da će to vjerojatno ublažiti trešnju, za prve nisam siguran. Nisam ga još podigao na terasu (koja je iznad garaže).
Zgodna je stvar što ću taj sistem, pod uslovom da napravim kvalitetnu paletu (u stvari postolje za teleskop), moći koristiti bez obzira na težinu montaže i teleskopa jer viličar vozi do 2.5 tone. Znači kad jednom kupim neki mrak od montaže od 100kg samo pričvrstim za paletu...
...be open minded, but don't be stupid...

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #22 u: 14.02.2012. u 09:12:07 sati »
Za objekte koji su pomocni objekti uz glavnu gradjevinu a grade se do 15 kvadrata, ne treba dozvola. Znaci ako imas kucu koja ima gradjevinsku dozvolu a zelis dignuti objekt do 15 kvadrata, ne treba ti dozvola. Ali ako imas garazu koja nema dozvolu, te se nalazi kao pomocni objekt glavnog objekta, tada trebas. Ali najbolje ti je pitati tocno sto i kako. :)

Da, tako su mi i rekli ljudi koje sam pitao. Problem je u tome što nisam siguran da imam građevinsku dozvolu za garažu koja je građena prije 30g. Da to provjerim trebao bih naći (izvaditi) gomilu papira i onda riskirati da platim kaznu. Iskreno ne želim imati posla sa državom ako nešto krene po zlu. Druga stvar je sama izgradnja zvjezdarnice koje ne bi bila baš tako jeftina ako se hoće kvalitetno napraviti. Morao bih pod zvjezdarnice dići više od 1m od zemlje da vidim veći dio neba te srušiti nekoliko voćaka. S druge strane terasa je velika jer se nalazi iznad garaže a nadstrešnica je također velika tako da ima dovoljno mjesta (kao da je netko prije 30 god. znao za što će se koristiti  :) ), da ne govorim da je druga opcija puno jeftinija.   

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #23 u: 14.02.2012. u 09:12:51 sati »
Znači kad jednom kupim neki mrak od montaže od 100kg samo pričvrstim za paletu...
:274:
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline McPrdo

• Biser Galaktike
« Odgovori #24 u: 14.02.2012. u 09:20:19 sati »
mislim da bi postolje trebalo imati i mogućnost niveliranja, jer će ti i ono trebati uz usjeveravanje. Tj ako to budes radio preko same montaže sigurno će ti trebati vise od 2-3 min.
To je moje mišljenje, sa drugim se ne slažem pa se nemoj trudit.(Kreso)
Nije potreban margarin za zatupljivanje ljudi, ko sto vidis vec sasvim solidan posao obavi internet, televizija, novine... (Lord Spirit)

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #25 u: 14.02.2012. u 09:24:07 sati »
mislim da bi postolje trebalo imati i mogućnost niveliranja, jer će ti i ono trebati uz usjeveravanje. Tj ako to budes radio preko same montaže sigurno će ti trebati vise od 2-3 min.

Postolje će se postavljati uvijek na identično mjesto koje je i sad precizno označeno za svaku nogu. Nakon postavljanja uz modificiranu Kochab metodu precizno usjeveravanje (za ekspozicije od 30 minuta) ne traje duže od 3 min. 

Offline McPrdo

• Biser Galaktike
« Odgovori #26 u: 14.02.2012. u 09:28:26 sati »
ok
ako je to tvoj plan

ali...
time gubis jednu prednost pomicnog stalnog setupa - da ovisno o objektu snimanja malo premjestis montazu jer npr objekt na stalnom mjestu biva zaklonjen od krova, drveta , lampe...

To je moje mišljenje, sa drugim se ne slažem pa se nemoj trudit.(Kreso)
Nije potreban margarin za zatupljivanje ljudi, ko sto vidis vec sasvim solidan posao obavi internet, televizija, novine... (Lord Spirit)

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #27 u: 14.02.2012. u 09:31:57 sati »
Pogledaj kako je napravljena euro-paleta i onda to iskoristiš. Povećaš dimenzije koliko ti treba i napraviš sve od željeza. Ako trebaš pomoć oko pločevina imam prijatelja u Čakovcu koji bi ti mogao pomoći oko deblje ploče koja bi ti trebala u tom slučaju.

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #28 u: 14.02.2012. u 09:42:23 sati »
ok
ako je to tvoj plan

ali...
time gubis jednu prednost pomicnog stalnog setupa - da ovisno o objektu snimanja malo premjestis montazu jer npr objekt na stalnom mjestu biva zaklonjen od krova, drveta , lampe...

Sa terase vidim skoro cijelo nebo, drveće ne smeta jer sam iznad voćaka, rasvjeta je potpuno zaklonjena jer je s druge strane kuće. Trebao bih snimiti to s fotoaparatom da vidiš kako to izgleda. Praktično su to skoro idealni uvjeti za astrofoto jedino što mi je problem bio postavljanje teleskopa za što sam gubio 1.5 sati i vjerojatno isto toliko za rastavljanje. Pa onda još moram paziti kad nosim cijev i ostale dijelove u prizemlje itd. Ode mi skoro 3 sata samo na postavljanje. Ovako se to drastično ubrzava, samo trebam napraviti maksimalno stabilno postolje.

Offline mark0

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #29 u: 14.02.2012. u 11:18:57 sati »
Moglo bi tresti, ako bude, stavit ću nekakav linoleum na pločice da to umanji. Mislim da su zadnji kotači na viličaru od gume tako da će to vjerojatno ublažiti trešnju, za prve nisam siguran. Nisam ga još podigao na terasu (koja je iznad garaže).
Zgodna je stvar što ću taj sistem, pod uslovom da napravim kvalitetnu paletu (u stvari postolje za teleskop), moći koristiti bez obzira na težinu montaže i teleskopa jer viličar vozi do 2.5 tone. Znači kad jednom kupim neki mrak od montaže od 100kg samo pričvrstim za paletu...
Jesi li razmišljao o postavljanju L profila kao tračnice , točkići s ležajima na postolje , nebi trebalo biti skupo ,
dosta stabilno i ima mogućnost demontaže . Može se i motorizirati :D
Orion ED 80/600    GSO 200/1200                          
Canon 350D mod   QHY5Vc
JOKS GEM PicGoto

skype/marko.granovljevic