Autor Tema: Čovjek i svemir  (Posjeta: 13991 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Čovijek i svemir
« Odgovori #10 u: 26.03.2012. u 21:16:42 sati »
Aha to, znači imaš naslov, s lijeve strane u stupcu je impresum, adrese, osobe i sve što ide uz to. Ispod naslova je sadržaj u kojemu su popisani svi članci. Ispod sadržaja je riječ glavnog urednika. I to ti je to, ništa posebno.

Hvala ti prijatelju..uvelike si mi pomogao  :268:

:228:
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #11 u: 26.03.2012. u 22:23:47 sati »
A šta ja znam, mogu ti još poslat naslove sadržaja SMS-om :287:

Ma neda mi se tipkat, evo ti ovak:

- Voyageri - ustrajni svemirski putnici
- Astrofotografija bez teleskopa
- Tranzit Venere
- Proljetno nebo
- Ostraci supernova i pulsari
- Mala astronomska enciklopedija
- Nova izdanja
- Vremeplov ČiS-a
- Pierre-Simon de Laplace
 :sesir:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Arkturus

• AstroOtkrivač
« Odgovori #12 u: 26.03.2012. u 23:16:00 sati »
A brojevi stranica ovih članaka su ti:
 4
10
16
18
24
27
30
31
34

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #13 u: 27.03.2012. u 06:20:37 sati »
Hvala Danijel....a posebno hvala zvjezdanome, bez njega ne bi islo.... :)
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline dodo

• Biser Galaktike
« Odgovori #14 u: 27.03.2012. u 07:20:26 sati »
bravo bravo zec! tek sam prolistao sitno ČiS, ali kad sam vidio tvoje ime, mislim si: ma od nekud znam tog reponju...  :zubo:
nadam se da je ovo pocetak poboljsanja samog casopisa, tj da ne bude uvijek bas cetvrtina casopisa biografija nekog astronoma iz 15.st. i slicno, vec cak nesto zanimljivo, posebno skolarcima za koje je prvenstveno i osmisljeno.... mozda da otkupe neke srpske astro-novinare iz ASTRONOMIJE...  :122:
200/1200 SkyWatcher Dobson

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #15 u: 28.03.2012. u 03:57:21 sati »
Gle, ako hoćete manje sadržaja tipa "povijest astronomije u staroj grčkoj", počnite pisati sami o onome što vas zanima i ponudite to ČiS-u, Romštajn će biti presretan, i sam mi je rekao da bi volio više takvih praktičnih članaka imati za časopis. Ima još forumaša koji su pisali za ČiS, dovoljan je po jedan članak po broju, a brojeva ima 6. I naši astrofotografi su se potrudili i poslali mu puno svojih lijepih astrofotki i od tada baj-baj Avijomamatus, više naših domaćih - manje njegovih stranih. Dakle, pišite ljudi, pišite i šaljite to Romštajnu, pomozite mu da ČiS bude bolji nego što je bio. Dva puta mjesečno ide novi članak u Škrinjici pa možete vidjeti kakvi su se tekstovi nekada pisali za ČiS. Pišite o onome što vas zanima, što je vama zanimljivo, što više vaših tekstova, manje će biti onih dosadnih. Članci se neće sami napisati niti se fotke same snimiti.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline dodo

• Biser Galaktike
« Odgovori #16 u: 28.03.2012. u 07:43:17 sati »
Ima još forumaša koji su pisali za ČiS, dovoljan je po jedan članak po broju, a brojeva ima 6.
ne znam, ja dobivam 4 broja godisnje... :zubo:

ne znam, meni se vise cini da oni su zabrijali svoje, dobivaju lijepe pare a jako se slabo trude. mislim da bi s njihove strane trebala biti inicijativa, a ne da ja moram njemu se nuditi, truditi i moljakati da objavi npr nesto moje. ja sam pretplatnik, a njegova je zadaca da mu tiraza ne opada i da se trudi, moli, grebe za bolje clanke... najlakse je prepisati neki polu-dosadan clanak od 8 stranica, pa tako popunjavati casopis...   :111:
slazem se da bi mi sami mogli pomoci ČiS-u, to stoji, ali ne znam, mislim da kao da je vise nama stalo do tog casopisa nego njima, pogotovo kad nam se ASTRONOMIJA ugasila...  [55*

Offline Locutus

• AstroOdisej
  • **
  • eyes in the space
    • Luka Balkovic Photography
« Odgovori #17 u: 28.03.2012. u 07:58:26 sati »
Istina je dodo, ali po meni ČiS radi dobar posao, mozda bi trebao biti mal deblji ili izlaziti barem 6-8 puta godišnje, ali za 50ak kuna pretplate i 4 broja godišnje je sasvim ok, jer je to po broju 12.50kn. A kada bi pretplata bila skuplja vjerojatno se ne bi prodavao uopce. Ne znam kolika im je naklada i koliko imaju pretplatnika, al sigurno nije bajno ko ni igdje u stručnoj literaturi (a ČiS to je). 

... kada pogledas astronomija je u uvijek negdi na marginama obrazovanja. Ovisi o volji profesora fizike, zemljopisa, matematike hoce li im se dati organizirati nastavu iz astronomije ili ne. A to se onda reflektira na upoznatost djece/učenika u postojanje ČiS-a.

Offline BadMad

• Galaktička Zraka
  • jesu likovi iz crtića obvezni avatari :-)?
« Odgovori #18 u: 28.03.2012. u 08:36:31 sati »
Svaki oblik prenošenja znanja i znanosti je hvalevrijedan, ali tiskani mediji su usred ... K-T perioda, osim nekih trač izdanja. A tek ovako usko specijalizirani...

i da, znam da ću sad ispast grammar nazi, ali molim vas, ispravite naslov... čovijek  :91:
Skywatcher 114/900 eq1 |  kineski šrot zoom dvogled 8x50

Offline dodo

• Biser Galaktike
« Odgovori #19 u: 28.03.2012. u 13:28:01 sati »
Istina je dodo, ali po meni ČiS radi dobar posao, mozda bi trebao biti mal deblji ili izlaziti barem 6-8 puta godišnje, ali za 50ak kuna pretplate i 4 broja godišnje je sasvim ok, jer je to po broju 12.50kn. A kada bi pretplata bila skuplja vjerojatno se ne bi prodavao uopce.

istina, koliko para toliko muzike. mozda je takav jer mislim da prvenstveno ciljaju na skolarce. sto se tice nas malo starijih, mislim da smo svi koji smo imali srpsku ASTRONOMIJU u rukama, nismo nimalo bili razocarani unatoc skupljoj pretplati.
unatoc internetu i brzem kolanju informacija, neki kvalitetan casopis mislim da bi i prosao, posebno ako je kvalitetan i ne previse skup... a ovako...dobe pare za njega, pretplatnicima eto nije skup, no iskreno ne znam dal i toliko vrijedi. nisam otkazao pretplatu cisto iz navike da mi dolazi...  :?