Autor Tema: Osnivanje Astro Tima  (Posjeta: 12283 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danko

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
Osnivanje Astro Tima
« u: 30.04.2012. u 21:54:37 sati »
Dugo se nisam javljao na ovom forumu, nisam zaboravi vec puno drugih obveza. Pa i onih astronomskih u vezi HAD-a. Evo kao nastavak IYA2009 jedna mala grupa entuzijasta nastavila aktivnost nastupanja u javnosti. Sada smo se i "formalno" osnovali Astro Tim, imamo i svoj logo, i mozete nas naci na adresi http://www.facebook.com/#!/groups/344134402308123/. Pojavili se na facebooku da neformalno diskutiramo o svemu i svacemu, ujedno dajemo informacije o nasim aktivnostima. Svi koji zele mogu nam se pridruzit, bez velikih pretenzija, ali mozda se izrode neke ideje. Svima  :hopla: :215:
|  Prof. dr. sc. Slobodan Danko Bosanac  |  R. Boskovic Institute, Bijenicka c. 54, Zagreb, Croatia  |  Tel: +385 1 456 10 38  |
|  web: www.irb.hr/users/bosanac  |  email: bosanac@irb.hr  |  web: www.astronomija.hr  |  email: bosanac@astronomija.hr  |

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Osnivanje Astro Tima
« Odgovori #1 u: 30.04.2012. u 23:08:10 sati »
Ne shvacam cemu jos jedno formalno udruzenje pored svega sto postoji?

Za one koji ne znaju ovdje su u Danijelovom tekstu neki zanimljivi linkovi iz proslosti: http://www.zvjezdarnica.com/forum/index.php?topic=5670.msg130345#msg130345
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline lonewolf21

• Carski forumski astroknjižničar
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #2 u: 30.04.2012. u 23:23:25 sati »
Ne služim se fejsom.  :240:
There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.

45°13'01" N 17°44'28" E
SmogyBoy dobson 250mm (skoro gotov), Telrad finder
Hyperion 13mm, TSSP 20mm, TS Planetary HR 4mm, TS Barlow 1,5x-2x

Offline Danko

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
« Odgovori #3 u: 01.05.2012. u 04:53:53 sati »
Oh jesemti, vidim da nisam dobrodosao ovdje!! Stvarno nisam dugo bio ovdje, da sam bio sigurno se ne bi javljao. Inace, usput, nismo nikakva posebna udruga, mala grupica koji smo dosta toga prosli zajedno, imamo i planova, ali sve na izvanrednim odnosima (koliki sam diktator,hm!!!???, pa neka oni kazu). Inicijativa da se prozovemo imenom nije potekla od mene, niti ime niti logo, vec od ostalih clanova. Niti da se pojavimo na facebooku. Ideja je da ako vec nesto radimo da to podijelimo s ostalima. Opet usput, vodim jedno (formalno) drustvo CFI Croatia, ali i GEOSET, upravo radi borbe protiva, izmedu ostalog, sarlatanstva i pseudo znanosti. Ocito da se neki prepoznaju u tome pa se zato cohaju.
|  Prof. dr. sc. Slobodan Danko Bosanac  |  R. Boskovic Institute, Bijenicka c. 54, Zagreb, Croatia  |  Tel: +385 1 456 10 38  |
|  web: www.irb.hr/users/bosanac  |  email: bosanac@irb.hr  |  web: www.astronomija.hr  |  email: bosanac@astronomija.hr  |

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
« Odgovori #4 u: 01.05.2012. u 06:01:48 sati »
Za one koji ne znaju ovdje su u Danijelovom tekstu neki zanimljivi linkovi iz proslosti: http://www.zvjezdarnica.com/forum/index.php?topic=5670.msg130345#msg130345

Nisam znao za sve ovo..
A sad kad znam, jedva mogu vjerovat... svasta  :111:.
Ni ja nisam na Face-u.. bil sam, vidil sam da mogu.. i nisam bio impresioniran, moram priznat. Iako je to taj nas "Vrli Novi Svijet"..  ja ipak preferiram ovaj (i njemu slicne) forum(e) :wink:
« Zadnja izmjena: 01.05.2012. u 06:19:46 sati od bojan »
Amater

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #5 u: 01.05.2012. u 07:45:25 sati »
Dobro, ne treba odmah ići đonom. Svatko ima pravo osnivati formalne i neformalne grupice, te ukoliko im je cilj promocija astronomije od mene su pozdravljeni. Želim vam puno sreće u radu i nadam se da će Astro Tim ispuniti onu prazninu koja postoji u hrvatskoj astronomskoj zajednici, a to je organiziranje znanstvenih astronomskih projekata u kojima mogu sudjelovati i amateri. S nestrpljenjem očekujemo rezultate.  :286:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline igasparic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #6 u: 01.05.2012. u 10:45:20 sati »
Podržavam svaku inicijativu s atronomskim ciljevima. Posebno ako promiče SURADNJU, koja evidentno nedostaje u našim astronomskim krugovima ...

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #7 u: 01.05.2012. u 10:50:36 sati »
Podržavam svaku inicijativu s atronomskim ciljevima. Posebno ako promiče SURADNJU, koja evidentno nedostaje u našim astronomskim krugovima ...

Samo, po kojoj cijeni?

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #8 u: 01.05.2012. u 11:24:32 sati »
Pozdravljam svaku inicijativu kojoj je rezultat promocija i popularizacija astronomije. Danko je skupio istomišljenike i tako će sigurno kvalitetnije djelovati.
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #9 u: 01.05.2012. u 14:00:58 sati »
Ne služim se fejsom.  :240:
Ni ja, koncept fejsa je sve drugo do efikasne komunikacije..neozbiljan kupus...
.probao i ne mislim ga vise ni stapom dirati..gubitak vremena i prostora IMHO
Tako da na zalost necu ni pratiti Astro Tim i njihove aktivnosti...
No bilo bi interesantno da povremeno bitnije aktivnosti i dogadjanja objavite i ovdje na
 forumu ili Zvjezdarnici...

jedna mala grupa entuzijasta nastavila aktivnost nastupanja u javnosti.
s druge strane pozdravljam svaku akciju,  :286:
bitno je da bude entuzijazma u aktivnostima, a ne samo aktivnosti istupanja u javnosti...
I svi sa dobrim namjerama su dobrodosli...nitko se ne bi odmah trebao plasiti malo kriticnog preispitivanja  :103:
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.