Autor Tema: Osnivanje Astro Tima  (Posjeta: 12297 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stipe

• AstroOdisej
  • **
  • Spol: Muški
  • gurač stakla
    • Mala astroamaterska stranica
Odg: Osnivanje Astro Tima
« Odgovori #10 u: 01.05.2012. u 19:34:03 sati »
Ni meni nije drago sto puno toga sada ima vecinom na fejsu, nosam ga nikad koristio niti planiram ubuduce, bas zbog tog "kupusa". Fejs je koliko sam skuzio najvise za one koji nemaju nikakve konkretne hobije nego samo brbljaju, tocnije tracaju, slusaju tko je sto krivo rekao i tko je in, a tko out. Gdje god je politika u bio kakvom obliku to je srot. Neka nama foruma i nase Zvjezdarnice! :hopla: :206: :269:
Newtoni: 300mm f5.7 dobson, 150mm f8 dobson, 180mm f5.4 photonewton; refraktori: Explore Scientific AR 152mm f6.5; 103mm f15 Jaeger's, mini Jaeger's 54/330, 90/800 eBayscope bino, Carton 80/528, Carton 60/1000, SS Shorty 80/400, SS 80/600, "meopta" AD720; Zrak 56/800. Homemade GEM PicGoto, EOS1100D, QHY5 mono; Objektivi: 18-55mm kit, Pentacon 135/2.8, Mamiya 50/2, Helios 58/2 i Flektogon 35/2.4, T-ring sa adapterima 1.25 i 2", M42 EOS prsten. Dalekozori: Super Zenith 12x50, Tento 7x50, Bresser 10x50, 10x40 noname monokular

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
Osnivanje Astro Tima
« Odgovori #11 u: 01.05.2012. u 22:41:08 sati »
Fejs je zakon..otprilike kao kad se sa newsgrupa prešlo na forume koji su zbog meni još uvijek neobjašnjivih razloga postali popularniji... ;)
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
« Odgovori #12 u: 01.05.2012. u 23:05:10 sati »
Fejs je zakon..

Je, zakon.. za plebs koji ne zna sta ce sam sa sobom.. pa je format prilagodjen toj i takvoj publici (jaka stvar, poslat nekom andjela  [02* ), ali ne za ovakve strukovne asocijacije, koja pretendira na vodecu ulogu u Hrv. astronomskoj community. Penetracija Face-a jest duboka.. ali gdje?
Naravno, netko moze reci da je sve u nacinu kako se medij koristi... ALI taj medij (Face) ne kontroliraju korisnici, nego Mark Zuckerberg i njegovi pajdasi i investori, i mijenjaju pravila igre svakih par tjedana. Tu je i ogroman problem privatnosti, kao i moguce komerciajlizacije bilo cega, a bez znanja i pristanka clanova Face-a.. Sve u svemu, vrlo neprofesionalan i nepreporucljiv medij, unatoc popularnosti.

Naravno, svatko moze raditi sta hoce (tako dugo dok ta aktivnost nije u suprotnosti sa zakonom), a buducnost ce pokazati da li je ovaj ili onaj pristup bio dobar ili ne... IMHO.
« Zadnja izmjena: 01.05.2012. u 23:13:17 sati od bojan »
Amater

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #13 u: 01.05.2012. u 23:20:11 sati »
Sve su to mediji i moze ih se koristiti optimalno ako se zna sto se hoce.
Nisu ni sve novine za sve tekstove. Ako znas publiku kojoj se zelis obratiti, znas i koje novine za to koristiti.

Ne vidim zapravo neku veeliku razliku između slanja slikica na Fb ili ovdje smajlija.
Kod Fb i slicnih silno me smeta sto se trguje podacima korisnika. No i Google to radi.
Mozda ovdje imamo mrvicu vise privatnosti sto se toga tice.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline galileo

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #14 u: 01.05.2012. u 23:21:42 sati »
Je, zakon.. za plebs koji ne zna sta ce sam sa sobom.. pa je format prilagodjen toj i takvoj publici (jaka stvar, poslat nekom andjela  [02* ), ali ne za ovakve strukovne asocijacije, koja pretendira na vodecu ulogu u Hrv. astronomskoj community. Penetracija Face-a jest duboka.. ali gdje?
Naravno, netko moze reci da je sve u nacinu kako se medij koristi... ALI taj medij (Face) ne kontroliraju korisnici, nego Mark Zuckerberg i njegovi pajdasi i investori, i mijenjaju pravila igre svakih par tjedana. Tu je i ogroman problem privatnosti, kao i moguce komerciajlizacije bilo cega, a bez znanja i pristanka clanova Face-a.. Sve u svemu, vrlo neprofesionalan i nepreporucljiv medij, unatoc popularnosti.

Naravno, svatko moze raditi sta hoce (tako dugo dok ta aktivnost nije u suprotnosti sa zakonom), a buducnost ce pokazati da li je ovaj ili onaj pristup bio dobar ili ne... IMHO. 
POTPISUJEM!!! 
Nije mi palo na pamet ući u taj kokošinjac.   :mrgreen:
Ivica Skokić: SUNČANI SATOVI U HRVATSKOJ
http://www.celestialscenes.com/sundials/index.php?location=Home

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #15 u: 02.05.2012. u 10:00:21 sati »
Sve su to mediji i moze ih se koristiti optimalno ako se zna sto se hoce.
Ne moze se koristiti ako njihova ideja optimalnog nije ni blizu onoga sto mi treba,
 kod fejsa nema optimalnog nego neefikasni izmanipulirani cirkus, mozda je medij no vise
   za reklamu (kao individualnu tako i komercijalnu) nego komunikaciju....
Nekome je to potrebno da mozda razbije dosadu,
 samoreklamira se ili nema vlastitih ideja sto u stvari hoce...
S druge strane grupe su mi nepreglednije od foruma.
 IMHO (subjektivno misljenje i ne treba komentirati).....

nismo li malo odlutali od tematike ?
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #16 u: 02.05.2012. u 10:05:48 sati »
ajme mene je sram što sam član ovog foruma kad vidim ovakve reakcije

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #17 u: 02.05.2012. u 10:15:50 sati »
Reakcije na sto ?
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #18 u: 02.05.2012. u 10:22:45 sati »
Općenito na sve.
Pogledaj malo ovu temu, što je konstruktivno rečeno u njoj?

Imamo ljude koji su odmah odbili suradnju
Imamo ljude koji iskazuju netrepeljivost
Imamo ljude koji su još paranoični i ponašaju se kao da ih UDBA, CIA, KGB proganja
A i ega ne fali (uzrok netrepeljivosti)

Još samo fali da Marino uleti s idejom lansiranja Saturna V ovo ljeto i Dorijan s kurom mršavljenja i imamo cijeli astrotragikomični igrokaz.

Sad se nitko ne drži ne one propagande da su astronomi ljudi s najširim horizontima i najskromniji jer su svjesni koliko je svemir velik itd...

Offline galileo

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #19 u: 02.05.2012. u 10:46:00 sati »
Još samo fali da Marino uleti s idejom lansiranja Saturna V  .....
Dok to ne naprave "domaće snage" ulijeću strane:
http://www.youtube.com/watch?v=uxgMhHOaUSY   :zubo:
Ivica Skokić: SUNČANI SATOVI U HRVATSKOJ
http://www.celestialscenes.com/sundials/index.php?location=Home