Autor Tema: Higgsov bozon  (Posjeta: 11537 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Higgsov bozon
« Odgovori #20 u: 04.07.2012. u 17:05:27 sati »
 :hopla:
Potvrđeno je da je to to, s točnošću od 99.99994% :106:
Ne , nije !!!! I opet NIJE ?
Veliki je rizik meni dati ovakvu  negativnu direktnu izjava prema tebi , s obzirom da si moj osobni rizničar mojih predivnih hrskavih čvaraka. Ali , ono što se dosada iz svega izloženog može između redova zaključiti " Nešto " jeste  primijećeno kao novo u prošlogodišnjim istraživanjima .Koliko sam ja razumio , trebat če cijela godina rada i to CERNA da bi se potvrdili isti rezultati ponovno .Još mnogo rada i novaca za cijeli grad znanstvenika što je to , "To" što su našli . Za taj dio treba biti strpljen spašen.  Do potvrde trebamo pričekati  godinu dana mukotrpnog istraživanja. Pa ako i ne bude potvrđena , pa što ? Znanost je uvijek  napredovala puževim korakom ,ali zato uvijek sigurno , jer njeni temelji ne zasnivaju se na uvjeravanjima već isključivo dokazima. Pustimo ljude da rade , znanost ne treba spektakularnost.:hopla: :hopla: :hopla:
« Zadnja izmjena: 04.07.2012. u 17:17:14 sati od Đeno »
Nek samo rotira...

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #21 u: 04.07.2012. u 17:46:41 sati »
U tom slučaju meni nije jasno kojeg su vraga onda sazivali konferenciju za javnost, i time napravili spektakularnost koju spominješ, da bi rekli da su otkrili... ništa. :111:
Isto tako mi nije jasno kako nešto što ima rezultat 99.9999... nije to što mislimo da je? Ako je to tako, onda se to sve skupa moglo objaviti u obliku nekakvog znanstvenog rada i istraživati dalje, a ne praviti pompu u sav glas i onda reći ljudi, nije to Higgsov bozon nego samo nekakvi rezultati nečega za što nemamo pojma što smo izmjerili. Pomalo neozbiljno, zar ne :evil:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #22 u: 04.07.2012. u 17:57:06 sati »
i sto sad kad su "otkrili" tu cesticu, mislim potrosene su milijarde dolara na to samo da bi je otkrili, kakvu ce ona imat ulogu u tome svemu . . . nije valjda da su bacili miljardu dolara da bi je otkrili i rekli to je to, ajmo sad jos koju miljardu za neku drugu, a od ni jedne nema koristi. Koja je funkcija toga i cemu to sad sluzi?
SW Maksutov 180/2700 | GSO 300mm aka -TriSTac-
SW NEQ6ProSynScan
WO Binoviewer | WO 2"CF Diagonal
Meade 34mm | Hyperion 24mm | WA 17mm | Baader Ortho 10mm
GSO APO Barlow 2.5x | Astronomik OIII
Canon 600D + staklo
TS 15x70
Think for yourself, question authority

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #23 u: 04.07.2012. u 18:13:32 sati »
Koja je funkcija toga i cemu to sad sluzi?

Da bi na kraju dobili konačni odgovor i teoriju svega.

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #24 u: 04.07.2012. u 18:16:03 sati »
za te pare ima da mi svaki dan kuha kavu, vozi na poso, pere pegla i jos puuuno toga  :zubo:
SW Maksutov 180/2700 | GSO 300mm aka -TriSTac-
SW NEQ6ProSynScan
WO Binoviewer | WO 2"CF Diagonal
Meade 34mm | Hyperion 24mm | WA 17mm | Baader Ortho 10mm
GSO APO Barlow 2.5x | Astronomik OIII
Canon 600D + staklo
TS 15x70
Think for yourself, question authority

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #25 u: 04.07.2012. u 18:17:18 sati »
Pa mislim, pale su velike riječi i izjave, a onda se na kraju svega toga ograđuju od bilo čega jer "nije dokazano", "treba još raditi" i slično. Koja je onda svrha te konferencije? Hvalimo se da nešto radimo? Evo, samo što nismo završili. Možda smo otkrili, a možda i nismo! Malo bi piškili, a možda bi i kakili, ne možemo se odlučiti pa smo samo prdnuli... jer možemo... [66*

Bez obzira ne sve, ili su ga otkrili ili ga nisu otkrili. Ako jesu, onda to treba tako i reći, a ako nisu, onda trebaju reći ŠTO su otkrili umjesto njega. I zašto bi gospodin Higgs pustio suzu radosnicu ako nisu otkrili bozon koji je dobio ime po njemu? Mislim, ponašaju se kao da su ga otkrili :hopla: :204: :247: :125: a izjavljuju da nisu ili da nisu sigurni :109: :?: [40* :111: [70*

Nisam siguran koja je onda svrha te cijele predstave i šarade. Samo sam se navukao... :250:

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #26 u: 04.07.2012. u 18:18:42 sati »
za te pare ima da mi svaki dan kuha kavu, vozi na poso, pere pegla i jos puuuno toga  :zubo:

Bi ti to sve radili i dali ti još novaca kad bi ti znao sve odgovore  :76:

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #27 u: 04.07.2012. u 18:53:00 sati »
U tom slučaju meni nije jasno kojeg su vraga onda sazivali konferenciju za javnost, i time napravili spektakularnost koju spominješ, da bi rekli da su otkrili... ništa. :111:
Ko je reka da je "TO" ništa ?  . Sto posto sigurno je da to Ništa jest Nešto . A šta je to , saznat če se , sve u svoje vrijeme.
Zašto požurivati stvari za koje sam  CERN mora da ih provjeri i potvrdi.
Treba usput imati u vidu da je po broju ljudi  CERN jedan  grad , i to ne bilo koji grad , već grad znanstvenikea, čiji trošak sigurno  nije zanemariv, a koji se s vremena na vrijeme treba i nekako malo opravdati.Ne kažem da je to u pitanju ali ...
Tih tri ijade ljudi trebaju  pokazati svetskoj javnosti da se nešto i ipak dešava na granici znanosti.
Da oni imaju vrapca u ruci , 99,999999999999 % , već bi oni neoborivo istupili i  to istakli i dokazali , na osnovu ovih dvogodišnjih eksperemintalnih istraživanja i rezultata koje su ostvarili. To je ipak CERN , i to im ne bi bio nikakav problem. Malo pompe, nikome ne škodi . Princip je jednostavan u načelu , popularilizira se znanost a  usput se  priprema svekolika  javnosti da primi ovakvo fundamentalno otkriće što bezbolnije s ideološke strane Problematiku  treba sagledavati kroz moguću  antireakciju koja  bi se mogla pojaviti na globalnoj razini zbog takvog korjenitog otkriča .  :204:
Nek samo rotira...

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #28 u: 04.07.2012. u 19:09:48 sati »
i sto sad kad su "otkrili" tu cesticu,  Koja je funkcija toga i cemu to sad sluzi?

E lipi moj , nije se igrat sa tom ludosti. Ta čestica je puno , puno manja od te tvoje kave ali puno veča od svijeta i Svemira.
Kako može išta biti veče i vječnije od čovjeka ? Tu  ima odma sikira da radi. Mislim da sam bio ilustrativan i jasan , ako nisam nema veze , ipak smo samo ljudi. :204: 
Nek samo rotira...

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #29 u: 04.07.2012. u 20:06:51 sati »
... Malo pompe, nikome ne škodi . Princip je jednostavan u načelu , popularilizira se znanost a  usput se  priprema svekolika  javnosti da primi ovakvo fundamentalno otkriće što bezbolnije s ideološke strane Problematiku  treba sagledavati kroz moguću  antireakciju koja  bi se mogla pojaviti na globalnoj razini zbog takvog korjenitog otkriča .  :204:

Ovo je bedasto Đeno. Kakvo to molim te fundamentalno otkriće??? Objasni meni neukome, što su to oni otkrili??? Ako nije Higgsov bozon, pa što je onda??? "Fundamentalno otkriće" je što??? Oprosti, jesi li ti shvatio što su otkrili? Ja, iskreno nisam, a kako vidim po komentarima ispod tih članaka, nikome nije jasno što su to oni otkrili (ako nije taj famozni bozon kojeg su tražili). Svi nešto trtljaju bez veze, a nitko ne kaže konkretno otkrili smo to i to. Znanstvenici su inače kao i doktori, nejasni i neshvatljivi, nemaju pojma kako bi narodu objasnili što rade i što to konkretno prezentiraju na toj konferenciji, i onda treba čuditi da mediji pišu svašta, kad ni onii sami ne znaju što su to otkrili. Možda i znaju ali nikako da to smisleno artikuliraju da ih svijet razumije. Nadrobili su svega i onda još rekli na kraju da to otkriće nije crno bijelo. Pa kog vraga su onda otkrili??? Ako ni oni ne znaju, zašto su onda sazivali presicu? Pa j*be lud zbunjenog. Tako je bilo i s onim "otkrićem" da je neutrino brži od svjetlosti... :201:

Suncetižarko, ovo je postalo besmisleno, ako ja nešto pokušavam otkriti, pa neću sazivati presicu i ljudima onda pričati kako sam otkrio nešto što nemam pojma što sam otkrio. Pa to djeluje totalno neprofesionalno i neodgovorno. Ispadam budala na kvadrat. Nakon toga se ne trebam čuditi ako mi prestane dotok novca za daljnja istraživanja. Čisto sumnjam da je u ovom slučaju to tako. Nekog vraga su otkrili, po svemu sudeći to je taj Higgsov bozon i zbog toga je gospon Higgs pustio suzu, a vjerojatnoća od 99.99994% u korist Higgsovog bozona je za mene dovoljna da izvedem zaključak da su ga napokon ulovili. Svi koji tvrde drugačije neka mi onda lijepo objasne, ako to nije Higgsov bozon, što je onda???