Autor Tema: Higgsov bozon  (Posjeta: 11523 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Higgsov bozon
« Odgovori #90 u: 11.07.2012. u 08:27:58 sati »
A ti bi tija svakih pedeset godina novu revoluciju. E ne ide tako.
Pa dobro , kad tako  kažeš , šta ću sada jadan kad je tako. :hopla:
Nek samo rotira...

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #91 u: 11.07.2012. u 08:30:11 sati »
Pa dobro , kad tako  kažeš , šta ću sada jadan kad je tako. :hopla:

Ništa, baciti koju srdelu na gradele i žmulj bevande. Ako nema onda one tvoje čvarke iz frižidera, bevanda obavezana :wink:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #92 u: 11.07.2012. u 08:35:54 sati »

Nema čvaraka ,ma izija mi ih je sve, onaj bezobranik jedan , naš Zekonja  :hopla:
Nek samo rotira...

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #93 u: 11.07.2012. u 19:31:42 sati »
Nema čvaraka ,ma izija mi ih je sve, onaj bezobranik jedan , naš Zekonja  :hopla:

Ne mogu virovat , da ste svi toliko bezdušni i bezosječajni prema mojoj nevolji .  Zekonja  je satra sve moje čvarke a vi niti rići na ovaj teški genocid na čvarcima  . Aj da  je bar ostavija bar jednog mi , ma šta jednog bar po čvarka , ma nema tu milosti taj tare ko usisivač . I normalno sad muči i čini fintu kada se ništa nije desilo , niti se javlja niti piše , u ladovini lipo  zaliva  moje čvarke sa ladnim škropecomi i nikome ništa. U ovoj državi nema pravde ni morala , moji čvarci  javno su  kidnapirani  i sve  bez i jedne vaše reakcije , čisto za ne virovati. Svi se uvatili tog bozona , pa bozon , i opet bozon pa bozon , ma šta su ti svi  bozoni svemira kontra mog jednog čvarka , ma šta jednog , ma po čvarka. A šta reć drugo , tuga s juga .  :204:
Nek samo rotira...

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #94 u: 11.07.2012. u 20:37:13 sati »
Ne mogu virovat , da ste svi toliko bezdušni i bezosječajni prema mojoj nevolji .  Zekonja  je satra sve moje čvarke a vi niti rići na ovaj teški genocid na čvarcima  . Aj da  je bar ostavija bar jednog mi , ma šta jednog bar po čvarka , ma nema tu milosti taj tare ko usisivač . I normalno sad muči i čini fintu kada se ništa nije desilo , niti se javlja niti piše , u ladovini lipo  zaliva  moje čvarke sa ladnim škropecomi i nikome ništa. U ovoj državi nema pravde ni morala , moji čvarci  javno su  kidnapirani  i sve  bez i jedne vaše reakcije , čisto za ne virovati. Svi se uvatili tog bozona , pa bozon , i opet bozon pa bozon , ma šta su ti svi  bozoni svemira kontra mog jednog čvarka , ma šta jednog , ma po čvarka. A šta reć drugo , tuga s juga .  :204:
Da, ja isto mislim da je problem u ovom dijelu tvog teksta koji sam boldao.
Svi su se zadubili u Higgsa, pa su čvarci nekako otišli u offtopic. ;)

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #95 u: 11.07.2012. u 23:02:15 sati »
Da, ja isto mislim da je problem u ovom dijelu tvog teksta koji sam boldao.
Svi su se zadubili u Higgsa, pa su čvarci nekako otišli u offtopic. ;)

Ma je sve je to u redu šta si reka , ali jeli vidiš da se počinitelj ovog teškog krivičnog djela , brani  šutnjom , znaš one fore peti amandman i tako te muljaže. Zar ne vidiš da ovu  foru koristi  maksimalno , samo muči  , pa  muči . Ali opet nekako sve mislim  da sad proživljava , tešku krizu grižnju savjesti , zbog bezobraznog uništavanja mojih čvaraka , i to , molit ću lijepo , brendiranih po receptu Orion - Đeno . Sigurno sad  tuguje  sa litrom hladnog gemišteca kako bi ublažio  bol  žgaravice koju su mi učinili  moji čvarci.Šta sad  ,  još ću na kraju ispast kriv šta je dobija laringitis , pa me možda  čak tuži za duševnu bol  stomačnog trakta . A  moji čvarci , bit će po onu ko je jamija , jamija je. Popapala ih mala maca. E da je to maca , bilo bi dobro , to je ljudi tigar od čvaraka, terminator čvarka broj osam.
Zadnja serija , nema šanse da i jedan čvarak na bilo kojem dilu svita ostane živ dulje od sedam uri , četri minuta i nula osam sekundi .Strava.  :204:
« Zadnja izmjena: 31.07.2012. u 22:07:57 sati od Đeno »
Nek samo rotira...

Offline AnArChY

• ZvjezdoZnanac
    • Website
« Odgovori #96 u: 26.07.2012. u 18:45:28 sati »
Pretpostavljam da sam sad ja OT, ali...

...link na predavanje  prof. dr. sc. Predraga Dominis Prester na temu "Što je Higgsov bozon", održano 18.7.2012 u Astronomskom centru Rijeka.
Što je Higgsov bozon

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #97 u: 26.07.2012. u 19:05:58 sati »
Pretpostavljam da sam sad ja OT,
da bas si ot s obzirom na par prethodnih postova
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #98 u: 26.07.2012. u 19:57:22 sati »
Pretpostavljam da sam sad ja OT, ali...

...link na predavanje  prof. dr. sc. Predraga Dominis Prester na temu "Što je Higgsov bozon", održano 18.7.2012 u Astronomskom centru Rijeka.
Što je Higgsov bozon

Ma ne, ovaj topic se zove "Higgsov bozon" i sve što je vezano za njega dobro je došlo.  Hvala ti što si stavio link jednog domaćeg predavanja na ovu zanimljivu temu.

Naravno i pohvala našoj "Astroviziji"  [71*
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline galileo

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #99 u: 27.11.2015. u 20:50:54 sati »
Kinezi namjeravaju sagraditi sudarač znatno većeg promjera od LHC u CERN-u.
I dok LHC "proizvodi" stotine Higgsovih bozona, kineski sudarač bi trebao "proizvoditi" na milijune Higgsovih bozona što bi omogućilo
znatno bolje poznavanje.
Prva faza projekta trebala bi započeti 2020.-2025. (CEPC - Circular Electron Positron Collider), a druga faza 2040. (SPPC - Super Proton-Proton Collider) s očekivanom energijom 100 TeV....

Više:
http://www.chinadaily.com.cn/china/2015-10/29/content_22304147.htm
« Zadnja izmjena: 27.11.2015. u 21:17:13 sati od galileo »
Ivica Skokić: SUNČANI SATOVI U HRVATSKOJ
http://www.celestialscenes.com/sundials/index.php?location=Home