Autor Tema: GlupotekA  (Posjeta: 413790 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: GlupotekA
« Odgovori #6610 u: 15.02.2018. u 01:10:52 sati »
Pa kojim tempom sve ide, mirovina će mi biti 0kn.

Ne virujem. Nabit će oni tebi  lipo kamate dok  dođeš do nula kuna. Ti češ  njima bit dužan a ne oni tebi. :shock:
Nek samo rotira...

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #6611 u: 15.02.2018. u 15:28:21 sati »
Ti si još mlad da bi te bilo briga. Vjerujem da garlica  jeste.  :shock:

Vjerovao ili ne, kod mene je nešto druga situacija. Još se nedam u pemziju ali moj kolega rođen 1958 god otišao je u punu penziju jer je imao beneficirani radni staž (6 mjeseci na god). Dobio je otpremninu 150 tis kuna jer je iskoristio caku da nije više sposoban raditi kao strojovođa (u tom slučaju ne može dobiti prvu zdravstvenu grupu). Tako je postao tehnološkim viškom i za takve je predviđena otpremnina. I veli da su mu izračunali i dobivati će penziju od 4500 kuna!? Gladi bradu, bolje može proći samo saborski zastupnik-neradnik.
 :twisted: :hopla:
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline blackhole

• AstroMeteor
    • CHDK
« Odgovori #6612 u: 15.02.2018. u 16:43:20 sati »
Vjerovao ili ne, kod mene je nešto druga situacija. Još se nedam u pemziju ali moj kolega rođen 1958 god otišao je u punu penziju jer je imao beneficirani radni staž (6 mjeseci na god). Dobio je otpremninu 150 tis kuna jer je iskoristio caku da nije više sposoban raditi kao strojovođa (u tom slučaju ne može dobiti prvu zdravstvenu grupu). Tako je postao tehnološkim viškom i za takve je predviđena otpremnina. I veli da su mu izračunali i dobivati će penziju od 4500 kuna!? Gladi bradu, bolje može proći samo saborski zastupnik-neradnik.
 :twisted: :hopla:
To mi zvuci malo preoptimisticno za profesionalnu mirovinu zbog smanjene radne sposobnosti.Takva mirovina je 70% pune i vise mi vuce na 2400 kn.

Sent from my GT-|9301| using Tapatalk

TS 114/900
EQ3,DK-V
Refractor 60/600
Canon A590 IS CHDK-PTP
Bresser 10x50
http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
http://www.astrofoto.pondi.hr/

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #6613 u: 15.02.2018. u 16:46:45 sati »
To mi zvuci malo preoptimisticno za profesionalnu mirovinu zbog smanjene radne sposobnosti.Takva mirovina je 70% pune i vise mi vuce na 2400 kn.

Ne, kolega je otišao u penziju...nisi dobro čitao. Full, normalnu, punu penziju na koju ima pravo po godinama života i beneficiranom stažu. Zdravstvenu grupu je rušio samo da dobije otpremninu.
Redom strojovođe koji odlaze u penziju mlate po 4000-4500 kn mjesečno.
« Zadnja izmjena: 15.02.2018. u 16:50:14 sati od garlic »

Offline blackhole

• AstroMeteor
    • CHDK
« Odgovori #6614 u: 15.02.2018. u 17:21:30 sati »

Ne, kolega je otišao u penziju...nisi dobro čitao. Full, normalnu, punu penziju na koju ima pravo po godinama života i beneficiranom stažu. Zdravstvenu grupu je rušio samo da dobije otpremninu.
Redom strojovođe koji odlaze u penziju mlate po 4000-4500 kn mjesečno.
Onda ima srece sta je otisao.Ako ove godine izglasaju zakon o profesionalnoj mirovini za zanimanja sa beneficiranim stazom to ce biti koma.Kad covca sa 50 i nekom godinom posalju u profesionalnu mirovinu i vele mu sad si nadi opet neki posao i radi jos 10 godina ako hoces punu mirovinu.Zanima me samo tko ce zaposliti potrosenog covjeka sa pedesetak godina kad nema posla ni za mlade i zdrave.

TS 114/900
EQ3,DK-V
Refractor 60/600
Canon A590 IS CHDK-PTP
Bresser 10x50
http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
http://www.astrofoto.pondi.hr/

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #6615 u: 15.02.2018. u 17:28:34 sati »
Onda ima srece sta je otisao.Ako ove godine izglasaju zakon o profesionalnoj mirovini za zanimanja sa beneficiranim stazom to ce biti koma.Kad covca sa 50 i nekom godinom posalju u profesionalnu mirovinu i vele mu sad si nadi opet neki posao i radi jos 10 godina ako hoces punu mirovinu.Zanima me samo tko ce zaposliti potrosenog covjeka sa pedesetak godina kad nema posla ni za mlade i zdrave.

Vjerovao ili ne...takvi strojovođe odu raditi kod nekog privatnog cargo operatera (OBB, PPD, Train Hungary) i još tamo mlate lovu. Ali kod privatnika nema nikakvih beneficija kao u državoj službi nego tamo oteliš od posla. Zato jer je zanimanje strojovođe specifično kao npr pilota...potrebno je dosta uložiti u edukaciju i imati ispite za više vrsta vučnih vozila/lokomotiva. Ne možeš uzeti nekoga sa burze i staviti ga u lokomotivu da vozi teretnjake nego ti treba čovjek sa znanjem i iskustvom.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #6616 u: 15.02.2018. u 18:00:58 sati »
Vjerovao ili ne..

Vjerovao ti meni ili ne, aj ti što prije u invalidsku ili prijevremenu. Dobiješ i  otpremninu. Što je sigurno, sigurno je. A za ostalo, snaći ćeš se ako ti je potriba kako si prije naveo. Čemu će  novi zakoni sve voditi moš ti brat bratu i do devedesete radit.
Nek samo rotira...

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #6617 u: 15.02.2018. u 18:43:59 sati »
Vjerovao ti meni ili ne, aj ti što prije u invalidsku ili prijevremenu. Dobiješ i  otpremninu. Što je sigurno, sigurno je. A za ostalo, snaći ćeš se ako ti je potriba kako si prije naveo. Čemu će  novi zakoni sve voditi moš ti brat bratu i do devedesete radit.

Tebe su već pokrali a mene tek budu. Živo se sjećam kako su strojovođe dugi niz godina plaćali neki dodatak mirovinskom sustavu zbog beneficiranog staža. I šta sad sa tim? Poješće vuk magare i te pare ti nitko ne prizna.

Da mi je čuti priču mornara i sveg tog osoblja na brodu? Nakon što su oplovili čitav planet na stotine puta...neka lijena i lopovska birokracija srezat će ih gdje god stigne.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #6618 u: 23.02.2018. u 22:48:06 sati »

DANAŠNJA pobjeda Damira Borasa na izborima za rektora Sveučilišta u Zagrebu jasna je poruka da Hrvatska nema budućnosti i da je nitko u njoj ne bi trebao ni pokušavati tražiti. Osobito ne mladi, a iznad sviju ne oni koji žele razvijati sveučilišne i znanstvene karijere.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/borasov-izbor-je-dokazao-hrvatska-nema-buducnost/1028124.aspx
Nek samo rotira...

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #6619 u: 23.02.2018. u 23:09:54 sati »
Ajd nije sve tako crno. U članku je odgovoreno što se treba napraviti. Pa nije ZG sveučilište jedina ustanova u HR koja pruža obrazovanje. Ovo je prilika da se stvari poslože drugačije. Ako ne možemo "normalnim putem", uvijek postoje i drugi načini. To je samo još jedan način razvoja društva. Nekima to ide lakše, a nama će to ići teže, takva smo zemlja. Uostalom, mladi mogu otići van HR i studirati vani, a mnogi su se i odselili iz Hrvatske. Očito smo, kao društvo, odabrali duži i teži put.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |