Autor Tema: Pogled na crnu rupu  (Posjeta: 6691 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Pogled na crnu rupu
« Odgovori #50 u: 07.02.2017. u 14:16:24 sati »
Argumentum ad verecundiam.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #51 u: 07.02.2017. u 15:39:43 sati »
Argumentum ad verecundiam.

Ne bi se složio.   
Da i ostali razumiju koji nisu latinjani, radi se o davorovoj primjedbi da se neki rado pozivaju na "općeprihvaćeno" mišljenje, dok drugi, u ovom slučaju ja, više vole da se pozivaju na mišljenje istaknutih pojedinaca, velikih ljudi, "autoriteta", "eksperata", "znalaca". Takvo pozivanje ima neki smisao kada se nestručnjaci prepiru o nekom stručnom pitanju. Ovdje nije riječ o salonskom  pozivanju na autoritet radi impresioniranja bilo koga, već kao i obično,  širenje prihvaćene teorijske fizike u znanstvenim krugovima. Da li to znači da tumačenje Omovog zakona bi bilo isto pozivanje na autoritet, ili Argumentum ad verecundiam? Radi se tek  o stručnoj literaturi koju  trebaju pročitati oni koji nešto žele znati o CR. i nema problema . Knjiga sadrži prilične  reference, kako sam autor navodi, radove mnogih svjetskih znanstvenika, od Openheimera , Volkova, Serbera i mnogih drugih tijekom posljednjeg desetljeća ,John Wheler , Penrose, Thorne , Misner , Hawking, Hoyle, Zeljdović, Novikov,  i Israel. Svi su u ovoj knjizi doprinijeli u raspravama o gravitaciji , crnim rupama i kozmologiji , koje su bile od velike pomoći. Naravno autor , posebno  navodi kako najviše duguje djelu Alberta Einsteina , ocu teorije relativnosti . Ako moje citiranje   stručnih mišljenja o CR iz jedne takve knjige i njeno preporučivanje forumašima, nazivaš Argumentum ad verecundiam, mislim da me provociraš  bez ikakvog razloga  ispred ljudi.  Ali nema veze. Ti knjigu ne moraš čitati i sve je u redu, ali nemoj da bude opet kasnije, e nije tako Đeno nego ovako. :shock:           
« Zadnja izmjena: 07.02.2017. u 16:58:09 sati od Đeno »
Nek samo rotira...

Offline Arkturus

• AstroOtkrivač
« Odgovori #52 u: 07.02.2017. u 17:45:45 sati »
Kako god bilo to ne mijenja moj komentar.
Svejedno jel ga naveo Đeno, papa Aleksandar VI ili Taylor.