Autor Tema: RGB balansiranje u programu PixInsight LE (tutorial)  (Posjeta: 10851 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • www.advega.hr
Odg: RGB balansiranje u programu PixInsight LE (tutorial)
« Odgovori #30 u: 26.09.2012. u 00:19:40 sati »
Tnx Gordane. Dalo bi se tu još vjerojatno nešto više izvući, ali mislim da je za usporedbu i ovo dovoljno.
Nadam se da će autor biti zadovoljan.
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline spacewalker

• AstroKomet
« Odgovori #31 u: 26.09.2012. u 00:32:43 sati »
Zocky nemam riječi. Pa vidio sam ja da tu ima mesa još na PG gledajući sa Beornom prvi sirovac na ekranu fotića, ali jednostavno moram učiti još o obradi.
Još jedno Bravo, stvarno mi se sviđa. Što se kadriranja i rotacije tiče je sam tu limitiran što se kamere tiče a poslije se ni ne trudim softverski to rješavati.
Javim se sutra na PM, neki detalji me zanimaju.
HEQ5 Rajiva modified
Canon 40d , Tair 11A, Tair 3s
No scope

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #32 u: 26.09.2012. u 00:35:11 sati »
Zocky nemam riječi. Pa vidio sam ja da tu ima mesa još na PG gledajući sa Beornom prvi sirovac na ekranu fotića, ali jednostavno moram učiti još o obradi.
Još jedno Bravo, stvarno mi se sviđa. Što se kadriranja i rotacije tiče je sam tu limitiran što se kamere tiče a poslije se ni ne trudim softverski to rješavati.
Javim se sutra na PM, neki detalji me zanimaju.
Hvala, drago mi je da si zadovoljan :286:
Samo pitaj kaj te zanima :76:
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline Gordan

• AstroMudrac
  • Soli Deo Gloria!
« Odgovori #33 u: 29.09.2012. u 10:49:41 sati »
Spacewalker, evo i moje (obećane) verzije obrade.
Očigledno je totalno drugačija obrada od Zockyjeve...  8)

Zvjezdarnica "Nebeska vrata" Čakovec, HEQ5 Pro Synscan, OMC 140 Deluxe, TS OAG9, QHY5, ASI 120MC-S, Nikon D5500 + AF-S DX 18-140mm G ED, Zeiss Flektogon 50mm F/4, Zeiss Sonnar 300mm F/4, Vixen 15x80 bino.
"Nebesa slavu Božju kazuju, nebeski svod naviješta djelo ruku Njegovih." (Psalam 19,1)

Offline spacewalker

• AstroKomet
« Odgovori #34 u: 29.09.2012. u 12:28:43 sati »
Pa ljudi neznam šta reći. Gledam čas jednu čas drugu i ne mogu vjerovati da sam ja to snimio. Vide se različite tehnike i pristup tokom obrade.
Gordanova obrada je mekša i dala je nekakav soft izgled. Iskočilo je i puno više zvijezda, a jako lijepo mi je to što je izvukao boju na zvijezdama srednje veličine - nešto što meni nikako ne uspjeva.
Za razliku od Gordana na Zockyjevoj fotki se vidi puno više detalja u samoj galaksiji.
Predobre su mi obadvije i moraću se potruditi oko obrade. Hvala dečki što ste se potrudili - dali ste mi veliki motiv da se potrudim oko učenja obrade.
HEQ5 Rajiva modified
No scope

Offline Gordan

• AstroMudrac
  • Soli Deo Gloria!
« Odgovori #35 u: 29.09.2012. u 12:42:09 sati »
 [71* [10*
Zvjezdarnica "Nebeska vrata" Čakovec, HEQ5 Pro Synscan, OMC 140 Deluxe, TS OAG9, QHY5, ASI 120MC-S, Nikon D5500 + AF-S DX 18-140mm G ED, Zeiss Flektogon 50mm F/4, Zeiss Sonnar 300mm F/4, Vixen 15x80 bino.
"Nebesa slavu Božju kazuju, nebeski svod naviješta djelo ruku Njegovih." (Psalam 19,1)

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #36 u: 29.09.2012. u 14:44:03 sati »
Spacewalker, evo i moje (obećane) verzije obrade.
I ja bi htio takooooo zanati!  :106:
Vidis Space kak ti je super fotka?  [71*
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Gordan

• AstroMudrac
  • Soli Deo Gloria!
« Odgovori #37 u: 29.09.2012. u 15:28:09 sati »
Gordanova obrada je mekša i dala je nekakav soft izgled. Iskočilo je i puno više zvijezda, a jako lijepo mi je to što je izvukao boju na zvijezdama srednje veličine - nešto što meni nikako ne uspjeva.

Drago mi je da ti se sviđa!
Tehniku "bojanja" zvijezda sam učio s interneta, ali s vremenom sam promijenio i dodao toliko stvari da mogu reći da je to sada moj originalni postupak koji ću jednom opisati u ovoj rubrici. Ima pedesetak koraka i nije nimalo jednostavan (tijekom tog postupka koristim tri različita programa - MaximDL, PS i Neat Image, u stvari samo ta tri i koristim cijelo vrijeme, osim ponekad i PixInsight LE). "Bojanje" zvijezda kombiniram sa popravljanjem oblika zvijezda (ako su npr. izdužene zbog lošeg vođenja ili sl.), "smanjivanjem" zvijezda (dekonvolucijom i drugim tehnikama), popravljanjem raspodjele intenziteta svjetla u zvjezdanom liku, "izvlačenjem" sitnih (slabih) zvijezda iz pozadine i izoštravanjem istih. Naravno, pazeći da se pritom ne poveća šum pozadine  :D

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #38 u: 29.09.2012. u 22:20:06 sati »
Pa ljudi neznam šta reći. Gledam čas jednu čas drugu i ne mogu vjerovati da sam ja to snimio. Vide se različite tehnike i pristup tokom obrade.
Za razliku od Gordana na Zockyjevoj fotki se vidi puno više detalja u samoj galaksiji.
Predobre su mi obadvije i moraću se potruditi oko obrade. Hvala dečki što ste se potrudili - dali ste mi veliki motiv da se potrudim oko učenja obrade.

Da te pitam, jel mi daš da mi ova tvoja andromeda posluži kao podloga za osnovni tutorijal za pixinsight?

Offline spacewalker

• AstroKomet
« Odgovori #39 u: 30.09.2012. u 12:13:15 sati »
Ma naravno.
HEQ5 Rajiva modified
No scope