Autor Tema: Zvjezdarnica "Apollo"  (Posjeta: 261130 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eulogy

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
Odg: Zvjezdarnica "Apollo"
« Odgovori #2390 u: 11.03.2015. u 14:11:13 sati »
za planete snimas plafon 2min filmic, nekoliko njih pa si izaberes najbolji . . . koji ima najmanje turbulencija i ostalih gluposti . . . a vidim da ti i fale wavlet-si i to dosta, neznam dali ih ima avi-stack . .  :sesir:
SW Maksutov 180/2700 | GSO 300mm aka -TriSTac-
SW NEQ6ProSynScan
WO Binoviewer | WO 2"CF Diagonal
Meade 34mm | Hyperion 24mm | WA 17mm | Baader Ortho 10mm
GSO APO Barlow 2.5x | Astronomik OIII
Canon 600D + staklo
TS 15x70
Think for yourself, question authority

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #2391 u: 11.03.2015. u 14:32:59 sati »
Je ne znam ni što je to, a kamoli da mi to fali... [36*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #2392 u: 11.03.2015. u 14:39:12 sati »
iz registaxa filmici na zadnjoj obradi znaju biti ajmo rec "mutni" kao zblurani . .  no zadnja opcija wavlet ti omogucuje da se malo poostre detalji tj. da ih izbacis van do izrazaja, pa na kraju dobijes finu lijepu i ostru sliku  :sesir:

nesto ovako npr:

« Zadnja izmjena: 11.03.2015. u 14:53:32 sati od eulogy »
SW NEQ6ProSynScan
Canon 600D + staklo
TS 15x70

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #2393 u: 11.03.2015. u 14:45:41 sati »

.. drugi puta nisam više ništa uspio snimiti jer mi se počela isključivati samo nekoliko sekundi nakon početka snimanja...

Kad upališ taj program od te inkriminirane kamerice trebaš postaviti limite za snimanje. Po defaultu je to u u frejmovima čini mi se, prebaciš u sekunde, staviš limit od 60-90-120 i onda snimaš.Ako ti ostane to malo frejmova u tim postavkama kamera se ugasi kad snimi toliko frejmova koliko je postavljeno tamo. Jel to nelogično ili zapetljano da bi se moralo gubiti vrijeme? Treba i upute nekada pročitati od programa i od sprave a to nitko nikad ne radi nego se uzme pa se nabada ko ćorava kokoš.
Jupiter ti je super ali ga trebaš obraditi. Sad taj gotovi tiff ili što već imaš učitaj u registax i tamo poprčkaj te waveletse na drugom i trećem lejeru malo.

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #2394 u: 11.03.2015. u 15:01:49 sati »
Ti sam sebi stvaraš probleme i onda okriviš program za to. Što će ti takav film i kako ga uopće snimiš? Sa čime? Imaš koliko znam planetarnu kamercu, upali je i snimi film od minute, minute i pol i amen. Onda nemaš problema sa ničim a imaš i kvalitetniji materijal nego sa fotoaparatom ili čim već. Ovo što ti radiš je kao da uzmeš kantu vode od 10 litara i pokušavaš to uliti u čašu pa se čudiš i proklinješ onog koji je napravio čašu u koju ne stane ta kanta vode. Registax ima i nekakav faq sa zgodnim uputama i objašnjenjima i kad se držiš toga sve radi.                                     

Da vidimo, koliko je poželjno dugo snimati filmiće planeta? Ja sam gledao ono što radi Damian Peach, oduševljen sam kakve on fotke planeta radi, njegovi filmići koliko vidim na Facebooku su oko 7 minuta pa sam i ja išao tom logikom. Znam da moje slike nisu ni blijeda sjena no odnekuda moram krenuti pa sam eto odabrao tom logikom da je najbolje ići tim putem. Očito sam se preračunao. [36*

Silne GB dobijem kada to provučem kroz te PiPP i programe za pretvaranje iz šupljeg u prazno nakon čega krećem s obradom za stackiranje.

Odlično! Napravio si dobar posao, boje su pogođene, sa svakim sljedećim snimanjem će biti sve bolje i bolje. Možda ti je na ovoj pobjegao fokus?  :112:

Tko zna, namjestio sam najbolje što sam mogao no slika je plivala, čas je bila dobra, pa se utopila pa isplivala i tako stalno... :111:

Koliki napredak na Jupiteru, ovo je super u odnosu na dosadašnje pokušaje. :hopla: Sad to napravi za Sunce, snimi 10-20 sekundi i stackiraj.
Vide se neke mane jer DSLR nije idealan za posao.

Hvala Ach :sesir:

Ako imaš planetarnu kameru onda je upotrijebi što prije pa ćeš vidjeti rezultate. Manje zafrkancije, manji filmovi, lakša obrada i puno bolji rezultati. Ne vidim razloga za čekanje toplijeg vremena.

Imaš super opremu i tvrdoglav način razmišljanja s kojim nećeš iskoristiti 5% mogućnosti.

Proljeće je blizu pa će biti i toplije, nije mi baš ugodno sjediti tamo dok mi se noge smrzavaju i štipa za uši. Mene veseli i ovo što sam napravio fotićem. :106:
Filmići su mi toliko strani da mi je teško i pretpostaviti što sve treba za njihovu obradu, to je dio koji me nikada nije zanimao, a sada se tjeram da se bavim njima jer sam se uvjerio da fotografija ne može dati bolje rezultate, iako mi je ona nekako puuuuno draža, no tako je kako je. Jesam, malo sam zajebat u svojem razmišljanju. [36* No, kako upoznajem sve te kerefeke oko astrofotovideo metoda, počinjem shvaćati što je što i kako bi to trebalo ići. Nisam se time prije bavio pa nisam to ni pratio. Jbga, sve ima svoje.

Kad upališ taj program od te inkriminirane kamerice trebaš postaviti limite za snimanje. Po defaultu je to u u frejmovima čini mi se, prebaciš u sekunde, staviš limit od 60-90-120 i onda snimaš.Ako ti ostane to malo frejmova u tim postavkama kamera se ugasi kad snimi toliko frejmova koliko je postavljeno tamo. Jel to nelogično ili zapetljano da bi se moralo gubiti vrijeme? Treba i upute nekada pročitati od programa i od sprave a to nitko nikad ne radi nego se uzme pa se nabada ko ćorava kokoš.

A jel? [36* Budem to pogledao, ima tamo gomila zbunjujućih opcija, ja sam kliketao po tome i vjerojatno to sve pomiješao. Nemam pojma ni kako je to bilo podešeno po defaultu, najbolje će biti da to deinstaliram i ponovo instaliram, možda se sve vrati u normalu kako je bilo prvi puta kada sam snimio Sunce... :287:

Jupiter ti je super ali ga trebaš obraditi. Sad taj gotovi tiff ili što već imaš učitaj u registax i tamo poprčkaj te waveletse na drugom i trećem lejeru malo.

Eto, nisam ni znao da se i to radi u Registaxima, ja sam to mrdao u PS jer mi je bilo logično da to tako ide. Hvala na savjetu! :106: :sesir:

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #2395 u: 11.03.2015. u 15:12:49 sati »
UUUUUUUUUUUUUU SUMPORATIŽARKOG :hopla: :hopla: :hopla: :hopla: :hopla: :hopla:

Ja se polomio u PS dobiti išta malo oštrije no ti waveletsi su čudo nebesko, a i Registax se ovaj puta nije zblesiro. Dobro, je al jednom samo. :287:

Idem sad to sve ispočetka stackirati i kemijati... :286:

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #2396 u: 11.03.2015. u 15:26:35 sati »
eto vis da nije tak tesko  :sesir:
SW NEQ6ProSynScan
Canon 600D + staklo
TS 15x70

Offline Vragoder

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #2397 u: 11.03.2015. u 15:28:49 sati »
Nije loš Jupiter! [71*
300/1500 dobson
10x50 binocs

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #2398 u: 11.03.2015. u 15:58:49 sati »

Ja se polomio u PS dobiti išta malo oštrije no ti waveletsi su čudo nebesko, a i Registax se ovaj puta nije zblesiro. Dobro, je al jednom samo. :287:

Tak je meni u okularu kad je seeing dobar :)

Offline Bacač

• AstroMudrac
    • Astronomija u Dubrovniku
« Odgovori #2399 u: 11.03.2015. u 16:34:09 sati »

Untisumpora...pa ovo je odlično!! Napravio si ogroman korak naprijed u obradi, samo naprijed. Čestitke i za "kroćenje" Registaxa.
SkyWatcher 150/750
CG5 ADM