Autor Tema: Zvjezdarnica "Apollo"  (Posjeta: 226329 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beorn

• Moderator
  • AstroUmotvorac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Zvjezdarnica "Apollo"
« Odgovori #3180 u: 20.11.2017. u 09:55:41 sati »
 :215: [71*
Teleskopi: Antares - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Beba - StarTravel 80, Lutonja - Meade 5000 80mm triplet
Dalekozori: Lunt LE 7X50 Magnesium, Bresser 10X50
Montaže: Skywatcher EQ6Pro SynScan modificirana, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 600D, QHY5L-IIm

Offline galileo

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #3181 u: 20.11.2017. u 18:05:47 sati »
Čestitam Danijele!   [71* :215: :112: :112: :112: :215: [71*
Imaš ti materijala za popunit' cijelo specijalno izdanje Virov'tičana, tj. ne samo za zadnju stranicu!
« Zadnja izmjena: 20.11.2017. u 18:09:23 sati od galileo »
Ivica Skokić: SUNČANI SATOVI U HRVATSKOJ
http://www.celestialscenes.com/sundials/index.php?location=Home

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #3182 u: 20.11.2017. u 20:08:22 sati »
A vidjet ćemo, pričao sam s Marijom, (urednicom) možda nešto i dogovorimo oko popularizacije astronomije i zvjezdarnice Apollo u Virovitičkom listu. :76:

Rastjerali su onu staru HDZ-ovu propagandnu mašineriju iz ICV-a koja je Virovitički dovela do toga da ga više nitko živ ne kupuje jer su ga pretvorili u partijsko glasilo. Doveli su nove ljude, snizili cijenu sa 7 na 5 kuna i omogućili onima koji nemaju novca da Virovitički besplatno čitaju na webu, odnosno u PDF-u. Odlučio sam im pripomoći da se te novine vrate narodu, zbog čega su i pokrenute.

Ako ima mjesta za znanost, odnosno astronomiju, a vidio sam da ih je ovaj materijal oduševio (uredništvo), zašto ne, rado ću pripomoći i po koji puta poslati par kartica teksta i po koju fotkicu. Naročito kada ima nekakav događaj zanimljiv za javnost. :286:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #3183 u: 20.11.2017. u 20:53:02 sati »
 :215: :215: :215:

Možeš li to kome ponuditi, je si li pitao društvo s Zvjezdarnice treba li im to?
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #3184 u: 20.11.2017. u 21:40:28 sati »
Poslat ću Romštajnu svoj članak za ČiS, možda ga i objavi. :mrgreen:

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
« Odgovori #3185 u: 20.11.2017. u 22:09:15 sati »
Amater

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #3186 u: 20.11.2017. u 22:43:17 sati »
Bravo  :215:
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #3187 u: 21.11.2017. u 19:49:53 sati »
A vidjet ćemo, pričao sam s Marijom, (urednicom) možda nešto i dogovorimo oko popularizacije astronomije i zvjezdarnice Apollo u Virovitičkom listu. :76:

Rastjerali su onu staru HDZ-ovu propagandnu mašineriju iz ICV-a koja je Virovitički dovela do toga da ga više nitko živ ne kupuje jer su ga pretvorili u partijsko glasilo. Doveli su nove ljude, snizili cijenu sa 7 na 5 kuna i omogućili onima koji nemaju novca da Virovitički besplatno čitaju na webu, odnosno u PDF-u. Odlučio sam im pripomoći da se te novine vrate narodu, zbog čega su i pokrenute.

Ako ima mjesta za znanost, odnosno astronomiju, a vidio sam da ih je ovaj materijal oduševio (uredništvo), zašto ne, rado ću pripomoći i po koji puta poslati par kartica teksta i po koju fotkicu. Naročito kada ima nekakav događaj zanimljiv za javnost. :286:
Ne znam kako je prije izgledao, ali prelistao sam malo ovaj primjerak u kojem si ti na zadnjoj stranici. Skroz okej časopis. Da sam u Virovitici redovno bi ga čitao.

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #3188 u: 21.11.2017. u 21:06:25 sati »
Prije je ličio na pamflet. HDZ ovo, HDZ ono, Gradonačelnik (HDZ) bio tu, župan (HDZ) bio tamo, i sve tako, nigdje ništa o događanjima koja se događaju tamo gdje nema HDZ-ovih funkcionera. Sve drugo su ignorirali i pisali isključivo samo o onome što su oni radili. Slike isto tako, samo slike HDZ-ovih funkcionera. Tijekom godina Virovitički list se pretvorio u (skupo) smeće. Nisi u njemu mogao pročitati ništa osim HDZ-ovih dogodovština. I ljudi su ga prestali kupovati i čitati.

Sada kada su izgubili čitatelje postavilo se pitanje smisla izlaska tih novina. I onda je politika pokleknula. Imali su dva izbora: ugasiti novine ili ih prepustiti profesionalcima. Na svu sreću, odabrali su ovo drugo. Tada su došli novi ljudi, cijepljeni od politike, profesionalni novinari koji se ne daju ucjenjivati i preuzeli uređivanje Virovitičkog lista. Na njima je sada mukotrpni posao vraćanja povjerenja kod građana u novine. Jer, kada izgubiš čitatelje, jako ih je teško vratiti natrag. Nova ekipa je toga svjesna i daje sve od sebe da Virovitički list vrati tamo gdje je davnih godina bio. Znači, prave novine onako kako i treba, bez političkih njuški i vijesti o njima, a s više raznolikih sadržaja iz života ljudi i građana kojima se i obraćaju. Zbog političara i njihovog politikantstva se brzo ugasila i naša astronomska udruga, ne dočekavši svoj drugi rođendan. Tu sam opisao što se događalo (dolje, naslov: Osnivanje i propast nove Astronomske udruge Mirko Danijel Bogdanić).

Imam samo dva novinara kojima ću dati intervju i biti siguran da će ga objaviti onako kako treba, to je nova glavna urednica Virovitičkog lista Marija Lovrenc i urednik Virovitica.neta Goran Gazdek. S njima imam odličnu suradnju i nikada me nisu prevarili u smislu da ja njima dam jedno, a oni napišu drugo. Surađivao sam s mnogima ali nikome više ne vjerujem.

Prije par godina kod galilea u školi je bila jedna manifestacija iz astronomije gdje je bila novinarka bivše ekipe Virovitičkog lista, M.V. odnosno kako se to kod nas zove, Informativnog centra Virovitica - ICV-a. Nije ponijela fotoaparat pa nije imala slike za članak. Tražila je da joj pošaljemo slike. Poslao sam joj i zamolio ju da me potpiše kao autora fotografije. Ne samo da mi nije ni zahvalila, nego me nije ni potpisala, umjesto toga, potpisala je sebe. Toliko je bahata bila, točno u skladu s ponašanjem političara u Virovitici (a i šire). I tada sam rekao da više nikada nitko od njih neće od mene dobiti baš ništa!

No, sada kada su pali na samo dno, morali su pustiti tu oglodanu kost, koju su preuzeli profesionalci pa su se i uređivačke politike morale promijeniti, a što se vidi kroz sadržaje u virovitičkim medijima, jer tu je i Radio Virovitica koja je bolovala od isth boljki. To je taj famozni ICV, novine i radio. Zato sam im i ponudio ovaj materijal i pokušat ću dogovoriti neki vid suradnje kako bismo astronomiju uvrstili u povremeni sadržaj Virovitičkog lista.

Offline Šegi

• Galaktička Zraka
« Odgovori #3189 u: 21.11.2017. u 22:04:13 sati »
Zeko, ti si "njuška tjedna" a ne onaj cuko ispod  :mrgreen:
Stvarno vrhunski složeno, bravo  :sesir: