Autor Tema: Apsolutna istina  (Posjeta: 11035 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • Keptn Todr
Odg: Apsolutna istina
« Odgovori #100 u: 30.11.2012. u 14:23:14 sati »
Zar nije gravitacijsko zakrivljenje uvijek jednako?
Uzmi malu kuglu, uzmi malu ploču. Meni se čini da je isto?

E da, genijalac se zeznuo  :122:
Pogriješio sam. a) i b) slučaj ne bi dali isto zakrivljenje.
Trolor

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #101 u: 30.11.2012. u 14:25:56 sati »
Štoviše, ja sam uvjeren da apsolutna istina mora postojati, jer ko što kaže Edi, u suprotnom mogu na kavu. Zašto se uopće trudimo nešto spoznati?

Mali off-topic, meni su ovakva razmišljanja uvijek bila dosta strana i puno puta sam pokušavao razumjeti drugu stranu i druga strana mene. Nikad nismo uspjeli   :mrgreen:
Trolor

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #102 u: 30.11.2012. u 14:28:56 sati »
Nije. Oblik zakrivljenja dobiva se rješavanjem  OTR gravitacijskih jednadžbi koje je jako teško rješiti ( Jer su jednadžbe nelinearne). Najpoznatije  je Schwarzschildovo rješenje u slučaju kuglaste mase. Je li se netko patio s izračunom  za ploču, čistio sumnjam. Di toga imamo u svemiru. Koliko je velika i debela ta ploča? 

E sad vidjeh da si skužio, sorry.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #103 u: 30.11.2012. u 14:42:24 sati »
Dragi Đeno i još uvijek si ljut bez potrebe. Ovo je mjesto gdje slobodno iznosimo svoje stavove i prihvaćamo tuđe. 

Slažem se ja svime . I lijepo je od tebe ova gesta. Ali Davore , triba se jednom rješiti što tu ne štima . To je po meni , da kad ja nešto izlažem , onda se to radi o teorijama koju znanost prihvatila , dok ovdje večina nastupa s pozicija svojih stavova i svojih razmišljanja. E to je apsolutno nedopustivo po meni  i tu nastaje kratki spoj . Pripisuje mi se da tumačim svoja stajališta , što nije točno , već samo iznosim znanstveno prihvačena . Zato  što se netko ne slaže navodno s  "mojim  stajalištima" ne  shvačam kao provokaciju već više krešizam . Pa ne možemo Davore svako prema svom nahođenju raspravljati o već u utvrđenim vrijednostima.
Kako bi to izgledalo da pokušavam nekome objasniti omov zakon , a on provocira i podriva sa nekim vlastitim stavom , šta više još mi pripisuje omov zakon kao moj vlastiti stav. To nema veze sa slobodom mišljenja i njegovog uvažavanja. Pa dođe mi Davore da .p...zdin više. Da ja istupam sa vlastitim tezama to bi bila druga priča i tu stoji tvoja tvrdnja o uvažavanju tuđeg mišljenja. Ti znaš da ja nisam znao o kozmološkoj konstanti , lijepo si obrazložio ono što stoji po sadašnjim dostignučima znanosti . E sad zamisli da ja okrenem pilu naopako kako ta tvoja teorija nedrži vodu  . Pa ne bi li se čovik odma bacija sa petog kata. :hopla:
Nek samo rotira...

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #104 u: 30.11.2012. u 14:54:06 sati »
Vec ti je vise puta napomenuto da ovo NIJE znanstveni forum. Ako ne mozes prihvatiti razmisljanja drugih ljudi koji se ovdje inace vise manje mirno druze, to vise nije problem ovog foruma i ovih ljudi.
Ako bi se mozda prestao nervirati onda bi tvoja nacitanost i znanje bili sasvim prihvatljivi i dobrodosli. Pa i Davoru se ponekad zamuti pred ocima jer stvari koje on zna kakve jesu, ovdje svako toliko netko dovodi u sumnju. On to međutim ne vidi kao napad na Davora nego samo kao odraz radoznalosti i razmisljanja, u sustini zelje da se upozna ovo cudno mjesto - svijet, i pokusa pojasniti. I nigdje sukoba i problema.

Ne sviđa mi se tvoj stav da je nastupanje iz svojih pozicija i razmisljanja nedopustivo.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #105 u: 30.11.2012. u 16:11:09 sati »

Ne sviđa mi se tvoj stav da je nastupanje iz svojih pozicija i razmisljanja nedopustivo.

Dopustivo je , ukoliko su savladane neke  temeljne osnove o temi o kojoj se raspravlja . Ukoliko nisu , tad se to obično naziva  ovdje krešizmom. Ako čemo nebulozirati ,  tko nam smeta. Ja sam za , samo neka se to zna

Vec ti je vise puta napomenuto da ovo NIJE znanstveni forum.
.

Citat Danijela ...... i dalje bude mjesto druženja astronoma i znanstvenika, a stranica  se Dag  onda ipak malo čudno zove  ZNANSTVENE TEORIJSKE RASPRAVE .   
Nek samo rotira...

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #106 u: 30.11.2012. u 16:13:29 sati »
Đeno meni baš fali to što ti ne izneseš ponekad svoje stavove i ne napišeš 'ovo je moj stav'. Nema napretka samo kroz tuđe stavove i opće prihvaćene teorije. Valjda imaš neku potrebu da pokušaš nadograditi postojeće. Da nitko nije pokušavao nadograđivati danas bismo slušali kako je bog istjerao Adama i Evu iz raja.

Mali off-topic, meni su ovakva razmišljanja uvijek bila dosta strana i puno puta sam pokušavao razumjeti drugu stranu i druga strana mene. Nikad nismo uspjeli   :mrgreen:
To je dobro. Što više mišljenja veća je vjerojatnost da će netko biti u pravu. :mrgreen:

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #107 u: 30.11.2012. u 18:02:46 sati »
Dopustivo je , ukoliko su savladane neke  temeljne osnove o temi o kojoj se raspravlja . Ukoliko nisu , tad se to obično naziva  ovdje krešizmom. Ako čemo nebulozirati ,  tko nam smeta. Ja sam za , samo neka se to zna
 .

Citat Danijela ...... i dalje bude mjesto druženja astronoma i znanstvenika, a stranica  se Dag  onda ipak malo čudno zove  ZNANSTVENE TEORIJSKE RASPRAVE .

Poslao sam ti poruku jer ovo ne spada nikamo.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #108 u: 30.11.2012. u 18:10:07 sati »
Đeno meni baš fali to što ti ne izneseš ponekad svoje stavove i ne napišeš 'ovo je moj stav'.... što više mišljenja veća je vjerojatnost da će netko biti u pravu. :mrgreen:

To nikako ne stoji .  Ne može se pričati , o svojim noviitadama  ako nisi savladao osnove problematike predmeta sa kojom se baviš .Zamisli da , Einsten , nije znao : za Maxsvelovo polje , M.M. eksperiment , Lorencovu jednađbu , Galileovu teoriju relativnosti i još mnogo toga. Pa ne misliš  valjda da je čovik bio mađioničar , i izvadio inteluktalnog zeca iz šešira i svijet mu se klanja kao kralju znastvene inteligencije. Čovjek je mnogo toga proučio i naučio na mnogo polja , i tek je tad mogao prijeći granicu naučenog zahvaljujući svojoj nadarenosti.Ovaj dio , što više mišljenja veća je vjerojatnost da će netko biti u pravu, to baš ne ide . Imaš  upravo članak  , nažalost moj , koji govori suprotno . Da je bilo po večinskom mišljenju još bi se Sunce vrtilo oko Zemlje. Samo je stotinjak ljudi uspilo u ovih 7 do 8 tisuća godina uspjelo biti sa svojim sudovima u saglasnosti sa objektivnom stvarnosti . Sve ostalo je  .....
Nek samo rotira...

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #109 u: 30.11.2012. u 18:14:26 sati »
Poslao sam ti poruku jer ovo ne spada nikamo.

Što se mene tiće , ja vas lijepo pozdravljam , i želim da se što ljepše zabavite u svojim diskusijama. :hopla:
Nek samo rotira...