Autor Tema: Apsolutna istina  (Posjeta: 11748 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Apsolutna istina
« Odgovori #20 u: 25.11.2012. u 22:49:01 sati »
Mislim da je fora i u tome što je teleportacija kopiranje tebe na drugo mjesto u prostoru, a ne prenošenje kroz prostor :mrgreen:. Možda griješim.

Nisam mislio navesti teleportaciju kao način putovanja do zvijezda. Naveo sam je samo kao primjer nečega što zakoni fizike dozvoljavaju, ali mi još nemamo dovoljno jaku tehnologiju za njezinu praktičnu primjenu.

Također postoje još neke stvari koje zakoni fizike ne zabranjuju, ali mi još nemamo dovoljno jaku tehnologiju za njihovu primjenu. Brzina veća od svjetlosne tu ne spada. Brzinu veću od svjetlosne brane zakoni fizike.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #21 u: 26.11.2012. u 10:40:09 sati »
Mislim da je fora i u tome što je teleportacija kopiranje tebe na drugo mjesto u prostoru, a ne prenošenje kroz prostor :mrgreen:. Možda griješim.

U svakom slučaju se nešto prenosi! Zamisao teleportacije je prijenos sveukupnih podataka o teleportiranoj osobi pomoću kojih se iz elementarnih čestica  replicira  osoba na drugom mjestu.
Kako ne postoji trenutna interakcija, a najveća moguća brzina interakcije je brzina širenja elektromagnetskih valova koji su ujedno i nosioci naše informacije, proizlazi da je "brzina" teleportacije  "c".
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #22 u: 26.11.2012. u 15:47:09 sati »
To znači da je teleporter i replikator jedno te isto. Svedeni smo na podatke i možemo se replicirati koliko želimo i pojaviti se gdje želimo, a da original ostane u sobi. Ako želim u orbitu nipošto neću koristiti teleporter jer bih morao uništiti sebe u originalu ili bih se duplicirao pa bih poludio jer mi je već dosta samog sebe. :mrgreen:
Dobro Gobac kaže, 'ja volim samog sebe svog jedinog sebe'.
Ti teleporteri su stvarno blesavi izum.  :287:

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #23 u: 26.11.2012. u 23:30:19 sati »
U medicini bi to bio pun pogodak, teleportacijom popraviš sve loše u osobi i sastaviš ju ponovo ko novu :215: [71*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #24 u: 27.11.2012. u 00:08:19 sati »
Teleportacija živih organizama podrazumijeva ubojstvo.
...be open minded, but don't be stupid...

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #25 u: 27.11.2012. u 07:53:08 sati »
Teleportacija živih organizama podrazumijeva ubojstvo.

Ne nužno, to je više filozofski (teološki) problem

Offline rontondo

• AstroPripravnik
  • **
« Odgovori #26 u: 27.11.2012. u 23:47:22 sati »
Ne treba se čuditi, niti ih osuđivati. Mi smo svi ipak ljudi sa svojim manama. To što netko nosi epitet znanstvenika ne zanči da je bezgriješan. Čitava povijest znanosti ispunjena je krivim pretpostavkama, zabludama, lažima podmetanjima, krađama, plagijatima, pa čak i fizičkim obračunima. Međutim prava vrijednost znanosti leži u spirali ukupnog ljudakog znanja, plod socjalnog nasljeđa generacija, koja polako i nezaustavljivo raste i napreduje. To treba cijeniti kao osnovnu misao vodilju.
:sesir:
Stalkeri me ne mogu stalkati jer ne želim imati nikakav kontakt s njima. :zubo:

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #27 u: 28.11.2012. u 01:06:39 sati »
Ja mislim da je apsolutna istina ono što se eksperimentom može neograničeno puta ponovno ispitati uz dobijanje jednakog ishoda. To bi bila istina sa znanstvene strane. A što je istina s filozofske strane, moglo bi se raspravljati u nedogled...

Njutnova je istina sa znanstvene strane istina . Međutim i Einstenova istina je ipak istina koja je prerasla Njutna.
E sad , što bi mi trebali podrazumijevati što jeste  a što nije po  logičkim kriterijima "Apsolutna istina " po ovim primjerima  uključujući i onu šahovsku igricu . Da svaka istina vrijedi za svoje posebne uvjete , jedna za svoje okolnosti,  druga istina  neke  druge uvjete za . To svakako nije točno . Međutim kako stoji u gornjem citatu , ipak se radi o filozofskoj   literaturi koja je ove osnove odavno rješila samo ih treba lijepo proučiti.
Štivo je ,  filozofsko u kojem je   ovo pitanje poprilično  odavno rješeno , i nema mogučnosti za nekakve raspravu u nedogled ..... kako se navodi u postu , postoje , striktne definicije i logička objašnjenja . Treba samo knjigu u šake , i neće biti problema , sve će biti jasno. :hopla:
« Zadnja izmjena: 28.11.2012. u 01:12:38 sati od Đeno »
Nek samo rotira...

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #28 u: 28.11.2012. u 08:43:41 sati »
..... , ipak se radi o filozofskoj   literaturi koja je ove osnove odavno rješila samo ih treba lijepo proučiti.
Štivo je ,  filozofsko u kojem je   ovo pitanje poprilično  odavno rješeno , i nema mogučnosti za nekakve raspravu u nedogled ..... kako se navodi u postu , postoje , striktne definicije i logička objašnjenja .

Đeno, pa nisam znao da si prešao u dogmatičare!  :shock:  :mrgreen:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #29 u: 28.11.2012. u 11:34:29 sati »
Eto , ga na . Zna sam ja da če odma ko iz topa ovo neko reć !!!
Nema veze , ako ti tako misliš meni to ne smeta. Ali ako misliš da si uspio baciti mi udicu na koju ću ponovo zagristi , e to si se prevario. To neće ići, više .
Ja se više neću trošiti  oko tumačenja pojmovnih  stajališta  kako ih tretira i definira zadnja rić filozofije , to više nema smisla, jer ovo je ipak rekreativni forum „Čakulanja o znanosti i svemu pomalo“. kako si već lijepo to ustvrdio.S obzirom da je 
ovo samo čakulanje i ništa važno ovo nije nikakva znanstvena rubrika  jer mi nismo znanstvenici, zašto ja sebi ne bi mogao dozvoliti da sam dogmatik .Na ovu temu  mogu samo još jednom ponoviti moju prijašnju primjedbu , knjigu u ruke i sve će biti jasnije ili će te postati dogmatici kao i ja. Izbor je tu. :204:
Nek samo rotira...