Autor Tema: Bicikl  (Posjeta: 64754 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Ženski
Odg: Bicikl
« Odgovori #570 u: 09.08.2014. u 22:01:42 sati »
Sam' ti javi!  :204:

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • Keptn Todr
« Odgovori #571 u: 11.08.2014. u 09:27:00 sati »
Todour de Petrova Gora.

Jučer ja krenuo rano ujutro prema Petrovoj Gori. Rekoh da vidim što se tamo događa. Prekrasno jutro, nije vruće, letim po cesti. Kad sam prešao most preko Kupe kod Jamničke kiselice, ulazim u nepoznat teritorij, maglovito se sjećam puta od prije nekoliko godina kad sam s Davorom istraživao alternativne puteve na PG autom. Poslije Lasinje kreće malo strmiji uspon, a nakon toga non-stop gore-dolje. Dosta težak put, poneke dionice su stvarno strme. Usput nekoliko traktora. Na vrhovima uspona u daljini se vidi Petrova Gora i spomenik.
Nakon izlaska na glavnu cestu kod Gvozda mislio sam da će biti lakše ali šipak. Sve do skretanja za Ključare je uspon, ponegdje i 10% (tako piše na znaku pa ako su lagali mene i ja lažem vas). Nakon spusta u Vojnić kreće crna serija. Najprije sam shvatio da mi je krepao mobitel, ne daje znakove života čak niti nakon vađenja baterije. Baterija nije, bila je na 90% znači baš je krepao. To je značilo da ode GPS log, odoše sve fotke koje sam okinuo ali to je značilo i da ništa od fotke kod spomenika! To me je nejviše pogodilo  :zubo: Rekoh sebi, ne voziš ti zbog fotki ajde dalje. I krenem dalje, kad kod Radonje novi problem. Na nosu su mi se doslovno raspale Lidl sunčane naočale. Kupljene su u 5. mjesecu i nisu baš bile kvalitetne, stalno su se klimale i mrdale ali da mi se raspadnu na nosu to nisam očekivao. Spremio sam dijelove u džep da ih bacim u Muljavi na povratku.
A uspon na Petrovu Goru, ajme meni. Do Muljave je super, blagi nagib i hlad. Još jedan kratak dio nakon doma je OK a onda počinje. Odjednom, uspon postaje negdje oko 10% a drveće gore je raskrčeno tako da više nema ni hlada. Ka-ta-stro-fa. Sopćem tako uzbrdo, noge vrište a sa mene se slijeva toliko znoja da sam se ozbiljno bojao dehidracije. Nakon skretanja za spomenik malo olakšanje, laganini spust i mislim si još samo malo. Kad ono, zadnji uspon pred spomenikom je još i strmiji. Loš asfalt, strmina i umor uzrokovali su da sam tokom tih 300m uspona morao dva puta stati i odmoriti.
A gore na vrhu, 13 je sati, sunce prži da to nije normalno a nigdje hlada. Rekoh sebi, znaš ti dobro što se gore nalazi pa ne trebaš sad nešto kemijati gore, izlijem ostatak vode na glavu, okrenem se i najvećom brzinom spust do Muljave. U Muljavi sam zamolio konobare da se javim doma, popio CocaColu (nevjerojatno je koliko me šećer iz tog čuda podigne nakon fizičkih napora) i naručio poznate palačinke sa sladoledom, šlagom i umakom od šumskog voća  :216:  To sam slistio sa neviđenim užitkom. U 14h krećem natrag.
Odlučio sam se vratiti preko Ključara da uštedim uspon iz Vojnića jer su rekli da bi mogli pljuskovi popodne pa da me baš ne uhvati. Prvih 2.5km je makadam - ali jako dobar, utaban i tvrd tako da specka nije imala problema voziti po tome. U Ključarima počinje asfalt i krećem natrag dobrim tempom. Spust do Gvozda mi je baš dobro sjeo  :zubo: a onda opet gore-dolje do Lasinje. Na svakom vrhu opet vidim spomenik sve dalje i dalje. Nakon nekog vremena sam osjetio popriličan umor, sunce peče, voda topla  :286: Bio sam već na izmaku snaga kad sam primijetio uz cestu kupine. Do Lasinje sam stao valjda desetak puta, punio šake plodovima i trpao ih u sebe. Ako nisam pojeo kilu nisam ništa. Ali to mi je dalo poticaj i nakon toga sam lakše jurio.
Na mostu preko Kupe sam morao stati od umora, a na pijaču sam stao u Pisarovini. Tamo opet CocaCola, šećer direktno u krv i ajmo natrag. Tih zadnjih 30km već smatram da sam doma  :76:
Nakon Vukomeričkih Gorica prije zadnjeg spusta vidim pogled na Zagreb i Sljeme. To mi daje dodatni poticaj tako da kroz Hudi Bitek i Brezovicu doslovno letim, mislim da mi je brzina bila preko 30. Nakon 11 sati vožnje (i stajanja) zadovoljan i krepan stižem u Vrapče. Hladan tuš i obilna večera vraćaju mi snagu a zaspao sam negdje poslije 21h  :zubo: Ujutro sam sjeo na bicikl na posao i mogu reći da sam jako teško vrtio pedale.  :mrgreen:

Sve skupa 202km. Ovo je put u RideWithGPS, nije snimljen nego sam naknadno klikao kuda sam vozio:
http://ridewithgps.com/trips/3179419

Puno ljepša ruta od Trakošćana, prvenstveno jer su ceste puno slabijeg prometa. Uspon na PG je grozan, nešto težine Zelene magistrale ali nakon 100km pedaliranja  :76: Cesta od Kupe do Gvozda je nezgodna, stalno gore-dolje ali ima finih kupina usput. Dućani i kafići su rijetki na tom potezu, između Lasinje i Bovića ništa.
Ostao sam bez naočala i mobitela i svih fotki ali to je sve cool. Sve u svemu, krasan izlet i danas sam baš fino prazan  :D
Trolor

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #572 u: 11.08.2014. u 10:03:45 sati »
Bome ti lijepo živiš [71*

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #573 u: 11.08.2014. u 10:39:01 sati »
Bome ti lijepo živiš [71*

Upravo suprotno. 202km su zbog nedostatka ženske i mora   :mrgreen:
Trolor

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #574 u: 11.08.2014. u 10:52:59 sati »
Nemoj biti lud, vozi taj bicikl i uživaj  :zubo:

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #575 u: 11.08.2014. u 11:02:39 sati »
Meni je fora visinski profil, jasno se vidi kako si pokazao srednji prst svim mukama i usponima :zubo:

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #576 u: 11.08.2014. u 11:46:14 sati »
Todour de Petrova Gora.

...

:276: Sva-ka-čast!!!  :209:

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #577 u: 11.08.2014. u 12:47:09 sati »
:276: Sva-ka-čast!!!  :209:

Tnx.  :76:
Sad ćemo i mi po Samoborskom Gorju uskoro. Samo da Acheron ne pretjera sa rutom  :76:
Prošle godine je našao neku rutu s grozomornim usponima  :gah:
Trolor

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #578 u: 11.08.2014. u 14:11:07 sati »
pa normalno da nemas curu kad si doma ko crkotina.
Komplimenti za izlet I celicnu volju.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #579 u: 11.08.2014. u 14:33:08 sati »
Čovjek provodi svoj Pon Farr sa biciklom...   :76:  :zubo: