Autor Tema: Bicikl  (Posjeta: 64785 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ruka

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
Odg: Bicikl
« Odgovori #660 u: 28.10.2014. u 21:25:41 sati »
Takve se akcije rade ciljano kako bi se preventivno / represivno djelovalo na sudionike u prometu radi povećanja sigurnosti u prometu.

Ovo boldano ne postoji u našoj praksi. A ovo nakošeno treba zamijeniti na način da se riječi "povećanja sigurnosti u prometu" mijenjaju sa "smanjivanja proračunskog deficita"

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #661 u: 28.10.2014. u 21:30:51 sati »
Pa povremeno se djeluje i preventivno, to je ono kada dijele reflektirajuće prsluke, cvijet ili nešto slično. Ako je procjena da se sigurnosna situacija na pojedinim lokacijama pogoršala, onda se djeluje represivno, a to redovito ima svoju preventivnu stranu jer oni koji su dobili kaznu to pričaju okolo i na taj način se ta dionica dovede u stanje da prestaju razlozi za represivno djelovanje jer se sudionici u prometu tuda počnu voziti u skladu s propisima.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #662 u: 28.10.2014. u 21:36:05 sati »
Pa povremeno se djeluje i preventivno, to je ono kada dijele reflektirajuće prsluke, cvijet ili nešto slično. Ako je procjena da se sigurnosna situacija na pojedinim lokacijama pogoršala, onda se djeluje represivno, a to redovito ima svoju preventivnu stranu jer oni koji su dobili kaznu to pričaju okolo i na taj način se ta dionica dovede u stanje da prestaju razlozi za represivno djelovanje jer se sudionici u prometu tuda počnu voziti u skladu s propisima.

Ja preventivnog djelovanja nisam vidio već dobrih 15 godina kod nas. Ali sam vidio neki dan na autocesti kako montiraju kameru iza trafo stanice, skrivaju se po grmljima uz magistralu, voze se sa presretačima po 200 bez da nekog snimaju i tako. Sve u cilju povećanja sigurnosti prometa.

Offline eulogy

• AstroPjesnik
« Odgovori #663 u: 28.10.2014. u 21:44:02 sati »
jucer stojim na rotoru u busu (savski gaj-->remetinec), onako fino sjedim iza na zadnjem i slusam muziku bus u srednjoj traci, pogledam lijevo kad ono: sluzbena skoda od policije, unutra vozac ne vezan, suvozac raskreveljen do bola isto ne vezan sa spustenim sjedalom onak fino ko da lezi, desna noga dignuta gore na njoj naslonjena ruka i ekipa čila unutra i smije se, ja si mislim dal da uzmem mob pa da ih ufotkamn, no kakve sam srece sigurno bi zaustavili bus i mene legitimirali i naplatili kaznu zbog necega :mrgreen: ovako sam samo klimnuo glavom i okrenuo se na drugu stranu  :zubo:
SW Maksutov 180/2700 | GSO 300mm aka -TriSTac-
SW NEQ6ProSynScan
WO Binoviewer | WO 2"CF Diagonal
Meade 34mm | Hyperion 24mm | WA 17mm | Baader Ortho 10mm
GSO APO Barlow 2.5x | Astronomik OIII
Canon 600D + staklo
TS 15x70
Think for yourself, question authority

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #664 u: 28.10.2014. u 21:44:26 sati »
Ja preventivnog djelovanja nisam vidio već dobrih 15 godina kod nas. Ali sam vidio neki dan na autocesti kako montiraju kameru iza trafo stanice, skrivaju se po grmljima uz magistralu, voze se sa presretačima po 200 bez da nekog snimaju i tako. Sve u cilju povećanja sigurnosti prometa.

Da, tako građani obično vide rad policije :111:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #665 u: 28.10.2014. u 22:07:34 sati »
Ja sam mišljenja da je jako bezobrazno naplaćivati kazne ako ne postoji adekvatna infrastruktura po kojoj bi biciklist vozio.
Kao da kazniš pješaka jer hoda po travi uz cestu jer nema nogostupa.

Gamad

Offline Alan

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #666 u: 28.10.2014. u 22:20:15 sati »
Ja sam pedalirao uz brzu cestu po makadamu i nije me nitko kaznio. Paralelno s brzom cestom ali van ograde, po nasutom šljunku.
GSO dobson 254mm, f/5
TS 10x50 LE
Sony DSC-W270

Offline Alan

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #667 u: 28.10.2014. u 22:23:37 sati »
To je legalno, ne?
GSO dobson 254mm, f/5
TS 10x50 LE
Sony DSC-W270

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #668 u: 28.10.2014. u 22:45:43 sati »
Kad se vozim biciklom, trudim se voziti prema vertikalnoj i horizontalnoj signalizaciji jer mi se to čini civilizirano. Želim da postoje trake i staze za bicikliste, no smatram da se onda treba i adekvatno ponašati. To što je na putu rupa, ne znači da treba kršiti propise. I na cestama su rupe pa nam ne pada napamet zato voziti po krivoj strani kolnika. Zašto postanemo bahati na 2 kotača?
Ako želimo uređeno društvo, ljude koji se lijepo ponašaju, političare koji ne kradu, suce koji su pošteni, policiju koja nas čuva, e pa zar  ne bismo trebali i sami promijeniti svoje ponašanje, početi od sebe?
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #669 u: 29.10.2014. u 08:21:52 sati »
Ali sam vidio neki dan na autocesti kako montiraju kameru iza trafo stanice, skrivaju se po grmljima uz magistralu, voze se sa presretačima po 200 bez da nekog snimaju i tako.

Uopće mi nije jasno kako ti promiče edukativna i sigurnosna komponenta ovdje?
Trolor