Autor Tema: Bicikl  (Posjeta: 63116 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alan

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Bicikl
« Odgovori #930 u: 22.08.2016. u 18:32:02 sati »
A gdje se voziš Ary 76? MTB ili cesta?
I ja sam u Rijeci.
Po gradu je i mene frka, ali zato imamo šume i brda :)
GSO dobson 254mm, f/5
TS 10x50 LE
Sony DSC-W270

Offline lonewolf21

• Carski forumski astroknjižničar
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #931 u: 11.09.2016. u 23:01:43 sati »

Ovog ljeta došlo je do malih promjena, nabavio sam hrpu novih dijelova i na kraju složio bajs kakav već duže vrijeme priželjkujem.  :hopla: :204:

Kolega se isto ponovio i lagano smo krenuli u novu disciplinu - istraživanje naše okolice.
Trenutno se još uhodavamo, u planu je i izrada detaljnije karte okolice sa prohodnim stazama i putovima a za sada je ovo sigurno istraženo.

Plave točke na karti su izvori pitke vode  :286:

Inače sami prizori nakon silnih penjanja i probijanja po šumi dovoljni su da se svi napori isplate  [71* :106:

Panorama iznad mjesta Lovčić

Nije uvijek baš sve išlo glatko, par puta smo se i pogubili u šumi  :zubo: :218: .
Karte su dosta stare, satelitske snimke ne vide kroz šumske krošnje i onda je često puta en-ten-tini metoda u igri.  :106:

Ponekad iza krivine dočeka i koji ostatak nevremena pa opreza nikad dosta.  [71*

A da opreza nikad dosta mogu potvrditi i iz osobnog iskustva.  [36*
Malo opuštanja na spustu po makadamu, kamenčuga u travi i rezultat je bilo za predvidjeti   :245: :mrgreen:

Srećom biciklu nije ništa.  :287:
There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.

45°13'01" N 17°44'28" E
SmogyBoy dobson 250mm (skoro gotov), Telrad finder
Hyperion 13mm, TSSP 20mm, TS Planetary HR 4mm, TS Barlow 1,5x-2x

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #932 u: 11.09.2016. u 23:09:29 sati »
Čuvaj GPX tragove pa ako si voljan možeš ih meni proslijediti. Radim na OpenStreetMapu pa uvijek rado ucrtam nove staze.

BTW: Imamo se mi na Stravi?

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #933 u: 11.09.2016. u 23:10:34 sati »
Danas sam se na bajku muvao oko Samobora i Jaske.

Sad slijedi dosadan tekst, fotke su na kraju.

Za razliku od čistokrvnih Bijeločarapejaca, meni tu i tamo dojade Vukomeričke pa volim malo odlutati sa strane. Danas sam tako lutao do Samoborskog gorja kako bih testirao Kenjca. Zaključak: Kako je to dobar bicikl, došlo mi da suzu pustim od sreće.

Do Jaske sam išao manje više standardnom rutom, tih 50 i kusur kilometara se pregazilo 10 minuta ispod dva sata. Nekako sam si odredio tempo od 27-28km/h kako bih se prištedio za uspone, ali kada sam se vraćao iz Samobora sam shvatio da ipak još moram žganaca papati te da je taj tempo bio malo prejak.

U Jaski sam se malo okrijepio, pojeo čokoladicu i krenuo put Plješivice. Cesta se lagano uspinjala i samo sam se bojao kada će doći mrcinski uspon, jer "zid" Plješivice je bio sve bliži a ja i dalje maltene u ravnici. U jednom trenu je došlo "Y" križanje i naravno, tabla "Plješivica" je pokazivala prema cesti koja se uz brijeg penjala 12% (kaže GPS). Sva sreća, tu je kazeta od 32 zuba pa se to pregazilo bez problema.

Nakon tog "zagrijavanja" cesta je dalje nastavila lakšim usponom, 4-7%, kako gdje, a negdje je čak bila i ravna. Stao sam na dva mjesta opaliti panoramu, čak pod cijenu kvarenja Strava segmenta :D
Mic po mic i nekih 40tak minuta nakon polaska iz Jaske bio sam na Poljanicama, prijevoj na 581 mnv. To je ujedno bila najviša točka puta.

Nakon Poljanica, na samoborskoj strani, cesta se ponovno račva. Opcija je ići na Rude ili Cerje. Odabrao sam Cerje jer pamtim cestu prema Rudama tj. Braslovju kao dosta lošu. Nažalost, ni ova prema Cerju u početku nije neka sreća. Malo prije samostana Sv. Leonarda sam se mimoišao s 3 ili 4 biciklista koja su prolijevala znoj na usponu i po rekacijama sam vidio da su mi zavidili što se spuštam.

Po uskoj i zavojitoj cesti došao sam do Samobora i to ulicom Sv. Ane. Kako je to strma cesta, kaže GPS -16% na jednom mjestu i bogme mi nije bilo svejedno.
U Samoboru sam s prijateljem popio kavu, pojeo dvije kremšnite (koje su iz godine u godinu sve gore) i kasnije se prošetao do pekare po hrenovke u pecivu.

Doma sam išao preko Kladja, Molvica i odjurio na R. Potok pa Horvate. Kod Kupinečkog Kraljevca je umor pokucao na vrata i dalje sam vrtio pedale s betonskim nogama. Ipak, dovukao sam se nekako doma, čak ni brzine nisu bile loše. Ulazim u dvorište i od silnog umora se zaboravim iskopčati iz SPD pedala, koje sam tek nedavno nabavio, te se složim u travu kao budala. Da stvar bude gora ni pad me nije iskopčao pa sam se jedno vrijeme koprcao kao kornjača na leđima dok se nisam na kraju izuo iz cipela. :504: :D

I to je to

Offline lonewolf21

• Carski forumski astroknjižničar
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #934 u: 11.09.2016. u 23:20:11 sati »
Čuvaj GPX tragove pa ako si voljan možeš ih meni proslijediti. Radim na OpenStreetMapu pa uvijek rado ucrtam nove staze.

BTW: Imamo se mi na Stravi?

Nope!
Ja imam Stravu samo da mogu pratiti kolegu preko beacon-a ako ja neidem na rutu  :mrgreen: :mrgreen:

On si vodi statistiku, iako nekad zaboravi upalit Stravu prije vožnje  :218:
Možeš ga naći kao Jj Cool
There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.

45°13'01" N 17°44'28" E
SmogyBoy dobson 250mm (skoro gotov), Telrad finder
Hyperion 13mm, TSSP 20mm, TS Planetary HR 4mm, TS Barlow 1,5x-2x

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #935 u: 12.03.2017. u 13:12:59 sati »
Danas biciklistička manifestacija protiv fosilnih goriva u Zg: https://www.facebook.com/events/1872918042993266/
Pa se pridružite u Teh muzeju u 16h.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline galileo

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #936 u: 18.04.2017. u 15:31:09 sati »
Upravo se vratih "u dvorište" (pred komp etc.) iz središta Virovitice kroz koju su žestoko gazili pedale profesionalci na Tour of Croatia, 1.etapa: Osijek-Koprivnica (227 km).
Sutra u srijedu slijedi teška 2. etapa s polaskom iz Trogira, a ciljem na vrhu Biokova - Sv. Juri (1762m !).

http://www.glas-slavonije.hr/330708/6/Karavana-iz-Osijeka-krece-na-avanturu-dugu-1070-km
http://radio.hrt.hr/radio-osijek/clanak/tour-of-croatia-1etapa-osijek-koprivnica/143515/

Prvi put ovim prostorima vozi pobjednik 3 velike utrke .... 3 đira (oko Francuske, oko Španjolske i oko Italije) - Talijan Vincenzo Nibali. Snimio sam dva filmića jer se prva petorka odvojila od glavne skupine s prednošću većom od 5 minuta.
Vjerojatno je u prvoj petorci "Federer među biciklistima", spomenuti Nibali.
Možda iskemijam neki video pa stavim na uvid.

Evo, fotke prolaza središtem Virovitice već su na mrežnim stranicama lokalnog izvještajnog medija ICV:
http://www.icv.hr/2017/04/foto-biciklisticka-utrka-tour-of-croatia-prosla-viroviticu/

Vodeća petorka je na fotkama broj 18., 19. i 20.

Link na članak i stream HRT-a:
http://sport.hrt.hr/383987/u-utorak-pocinje-trece-izdanje-tour-of-croatia
« Zadnja izmjena: 18.04.2017. u 16:05:52 sati od galileo »
Ivica Skokić: SUNČANI SATOVI U HRVATSKOJ
http://www.celestialscenes.com/sundials/index.php?location=Home

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #937 u: 18.04.2017. u 19:26:59 sati »
Kada sam ih prošle godine gledao u ZG, iznenadilo me kako brzo idu i kako brzo vrte pedale. Izgledalo je sve kao ubrzani film.

Offline galileo

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #938 u: 19.04.2017. u 16:07:02 sati »
Na 2. programu HRT upravo je u tijeku izravni TV-prijenos 2. etape - uspon na sv. Juru (Biokovo).  :112:
Temperatura u Splitu je +12C, a na sv. Juri ledenih -5C !

*** Upravo saznah da će 2. etapa biti skraćena zbog lošeg vremena (cilj će biti na visini 860m), a tu je i link na prijenos uživo (STREAM):
http://sport.hrt.hr/384268/tour-of-croatia-druga-etapa-skracena-zbog-loseg-vremena

U prilogu je fotka (ustvari 1 frame video zapisa, malo cropan i smanj. razlućivosti) koju sam snimio jučer kad su prošli središtem Virovitice:
 - čelo glavne skupine, a koja za "bjeguncima" kasni više od 5 minuta.
« Zadnja izmjena: 19.04.2017. u 16:41:24 sati od galileo »
Ivica Skokić: SUNČANI SATOVI U HRVATSKOJ
http://www.celestialscenes.com/sundials/index.php?location=Home

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #939 u: 19.04.2017. u 19:31:54 sati »
Na 2. programu HRT upravo je u tijeku izravni TV-prijenos 2. etape - uspon na sv. Juru (Biokovo).
.....

Pobjedio Kristjan Đurasek iz Hrvatske.  :215:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.