Autor Tema: Bicikl  (Posjeta: 64301 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
Odg: Bicikl
« Odgovori #40 u: 27.11.2012. u 07:48:31 sati »
Led = voda = zamska postavljena od strane delfina

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #41 u: 27.11.2012. u 08:02:21 sati »
E da.
Trolor

Offline F4ilure

• Biser Galaktike
« Odgovori #42 u: 27.11.2012. u 09:08:35 sati »
Meni su zamka pješaci - ko muhe bez glave, piče ravno, taman kad ja hoću proći pokraj naglo bez razloga skrenu prema meni.
Jedna baka skoro dobila infarkt kad sam prelazio rizol i ljutila se što ne zvonim.
Ok, rekoh od sad zvonim... nakon nekoliko pokušaja sam odustao, jer ili ne čuju zvono (slušalice u ušima) ili se toliko prepadnu da mi tek onda skoče na put.

Kad sam pješak mrzim vozače i bicikliste, kad sam biciklist mrzim pješake i vozače, a kad vozim auto mrzim pješake i bicikliste :) Uvijek mi netko smeta :zubo:
Olympus 10x50
SW Heritage 130/650
SW 200/1000 (dobson montaža)
Bresser Skylux 70/700, Astro 3 GEM
SW 102/1300 Maksutov
SPC 900NC

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #43 u: 27.11.2012. u 09:29:36 sati »
Meni idu na živce biciklisti koji se redovno voze preko pješačkog prijelaza. Svi su uvjereni da je to ispravno. Kada ih auto pokupi onda se čude da su oni krivi i da njima ide prijava [02*
Ne bi škodilo malo više tolerancije i znanja prometnih pravila. Ljutim se i na bicikliste koji se voze po nogostupu među pješacima, a ne po cesti, ljutim se i na pješake koji hodaju po biciklističkoj stazi, a ljutim se i na vozače koji se parkiraju ili zaustavljaju na biciklističkoj stazi. Ljutim se ja na svašta :111:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #44 u: 27.11.2012. u 09:49:11 sati »
Kada je mene pokupio auto 2005. godine to se dogodilo dok sam vozio po biciklističkoj stazi i zaobilazio parkirani kombi na njoj. Dolazio sam iz smjera središta Velike Gorice i vozio sam po pravilima na biciklističkoj stazi koja se nalazi u jednosmjernoj ulici gdje je promet usmjeren prema središtu VG. Vozači iz sporedne ulice su bili navikli gledati desno, da vide jel im dolazi kakav auto, ali ne i na potencijalne bicikliste koje dolaze s lijeva, iz središta (poput mene). Zato je čiča izletio i pobrao mene koji sam imao prednost i iskočio iza kombija koji je blokirao biciklističku. Sve se to dogodilo dok je on vozio valjda 5km/h, a ja 15 pa nije bilo ozljeda, ali u nekom drugom slučaju moglo je biti fatalno.

Na sreću, to križanje se sada regulira semaforom.

S druge strane, velika je sramota što dosad već nije uređena biciklistička staza VG-ZG jer njome ujutro prođe barem 50 do 100 biciklista.
Na području grada VG biciklistička staza je uređena i onda se rupa nalazi s Zagrebačke strane.  Može se čovjek snaći pa voziti po paralelnim ulicama uz D31 ili preko Ranžirnog kolodvora, no na jednom mjestu je prisiljen voziti nekih 500 m po D31 i to na dijelu gdje je dnevni promet od 40 000 auta. Srami se Bandiću!

Ovdje je taj problematični dio, od nove petlje do nadvožnjaka.
https://maps.google.com/?ll=45.737608,16.010202&spn=0.006095,0.013937&t=h&z=17

A ovud se vozim
http://www.bikemap.net/route/1536822#lat=45.724989671125&lng=16.061704999999&zoom=13&maptype=ts_terrain

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #45 u: 27.11.2012. u 09:56:35 sati »
Meni su zamka pješaci - ko muhe bez glave, piče ravno, taman kad ja hoću proći pokraj naglo bez razloga skrenu prema meni.
Jedna baka skoro dobila infarkt kad sam prelazio rizol i ljutila se što ne zvonim.
Ok, rekoh od sad zvonim... nakon nekoliko pokušaja sam odustao, jer ili ne čuju zvono (slušalice u ušima) ili se toliko prepadnu da mi tek onda skoče na put.

Kad sam pješak mrzim vozače i bicikliste, kad sam biciklist mrzim pješake i vozače, a kad vozim auto mrzim pješake i bicikliste :) Uvijek mi netko smeta :zubo:

:218:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #46 u: 27.11.2012. u 11:10:48 sati »
E da, postali smo prilično frustrirano i netolerantno društvo. Vrijedi i za bicikliste i za automobiliste i za pješake i za motoriste. O jedriličarima da ne pričam  :zubo:
Stres je biti pješak, stres je biti biciklist a stres je i biti vozač auta. Kao motorist si više-manje živi mrtvac a organi su ti već rezervirani.
Jedino što zapravo možeš je početi biti tolerantan prema svima drugima i nadati se da ćete ti i slični postati kritična masa. Ali sve je manje šanse za tako nešto. Siguran sam da road-rage nije specifičan za našu zemlju i da smo mi nešto posebno. To je više simptom stresnog života.
Trolor

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
Bicikl
« Odgovori #47 u: 27.11.2012. u 11:15:54 sati »
Kad si motorist onda treba imati veliku prdilicu tak da te svi uvijek čuju. Evo ja bi htio biti stari kenjac sa velikim motorom kaj puno prdi. Za sad sam samo kenjac.
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #48 u: 27.11.2012. u 12:34:39 sati »
Kad si motorist onda treba imati veliku prdilicu tak da te svi uvijek čuju. Evo ja bi htio biti stari kenjac sa velikim motorom kaj puno prdi. Za sad sam samo kenjac.

To ti nije garancija, jer ponekad se sretneš sa nekim gluhim  :286:. Ja sam do prije dve godine vozio Hondu deauville koja je velika i dobro se čuje i svejedno me jedna gospođa stisnula u rizol na Ljubljanskoj kod skretanja za Prečko.

Offline Dolomit

• VanZemljak
« Odgovori #49 u: 27.11.2012. u 14:27:18 sati »
Vozim treću Nakamuru (prve dvije imaju nove vlasnike koji mi nisu platili uzimanje bicikla), Highlandera koji je spoj cijene i kvalitete koja mene zadovoljava. Uglavnom povučen iskustvom imam nekih 800 kn vrijednu zaštitu po njemu.
Vozim se rekreatino gdje god stignem u prosjeku godišnje oko 3000-5000 km. Puno više sam voz io kada sam išao biciklom na posao.
"Postoji teorija koja kaže da će, ukoliko ikada itko bude otkrio koja je svrha svemira i zašto on postoji, ovaj smjesta iščeznuti i biti zamijenjen nečim još neobičnijim i neobjašnjivijim. Postoji i druga teorija koja tvrdi da se sve to već desilo." D. Adams

Dob 200/1200
Celestron EQ 80
BTC 10X50