Autor Tema: Bicikl  (Posjeta: 75568 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alan

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Bicikl
« Odgovori #310 u: 06.09.2013. u 12:29:30 sati »
Fino fino  [71* . Samo to dođe kao i s teleskopima... Kad imaš svoj bike, gledaš druge i hoćeš bolje... tako da bolje ne gledati nego sjedi i vozi
GSO dobson 254mm, f/5
TS 10x50 LE
Sony DSC-W270

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #311 u: 28.09.2013. u 20:18:54 sati »
U nedostatku astronomskih događaja a bogme i vremena koje izgleda kao da sunce ne stanuje ovdje, Acheron i ja smo krenuli na odvažnu vožnju Samoborskim gorjem. Očekivao sam uspone i brda, ali ono što nas je dočekalo uhvatilo me potpuno nespremnim. Brojke ne izgledaju impresivno, 53 km i ukupno 1000m uspona. Ali kakvih uspona! Satralo nas je totalno. Sljeme je mala beba prema ovome...
Acheron je ubrao domaće jabuke kojima smo se sladili usput, ali je bilo toliko vlažno i hladno da smo dvaput šmugnuli u lokalne barove na tople čajeve. Acheron (plavi) ponekad izražava složene emocije poput "što mi je ovo trebalo" a na donjoj lijevoj slici vidite što se događa kada stanete na kratak odmor na 15% usponu i onda polako bolno krenete dalje  :76:

Najveća uzbrdica, prema Acheronovim naknadnim istraživanjima iznosila je 26% i bila je dugačka nekih 100m, lijepo se vidi Acheronov finish prema kameri u zadnjim centrimetrima uspona. Kvadricepsi su gorjeli satima poslije  :zubo: Zato smo bili nagrađeni lijepim pogledima, barem koliko je oblak u kojem smo obitavali dozvoljavao...

Brojke nisu impresivne, ali smo odlučili to proglasiti todorovom povratničkom vožnjom pa smo se koncentrirali na kvalitetu a ne kvantitetu  :86:
Sljedeći vikend nadamo se da će biti izvještaja s promatranja a ne bicikliranja u magli i kiši...
Trolor

Offline m a r k o

• Jahač Kometa
Re: Bicikl
« Odgovori #312 u: 28.09.2013. u 21:40:29 sati »
Svaka čast dečki! Jeste to išli preko Šipačkog brega?
Svemir je puno veći od Zemlje i puno veći od Sunčevog sustava i puno veći od naše galaksije i dugujemo sebi da to primjetimo. - John Dobson

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
Odg: Re: Bicikl
« Odgovori #313 u: 28.09.2013. u 23:11:14 sati »

Ja nemam pojma. Samo sam pratio Acherona.
Izgubili smo se dva-tri puta zbog magle  :zubo:
Trolor

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #314 u: 28.09.2013. u 23:57:39 sati »
Famozan izlet, komplimenti!
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #315 u: 29.09.2013. u 08:33:25 sati »
Sad sam to pročitao i pogledao. Idem si popiti andol da ne dobijem muskulfiber  :mrgreen:

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #316 u: 29.09.2013. u 11:29:23 sati »
:218: :218: :218:

...a na donjoj lijevoj slici vidite što se događa kada stanete na kratak odmor na 15% usponu i onda polako bolno krenete dalje  :76:

Munchov krik u biciklističkoj verziji!

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #317 u: 29.09.2013. u 11:32:31 sati »

Ne poznajem kraj pa nemam pojma jesmo išli preko tog brega. Evo u prilogu rute koju smo odvozili.
I ne sjećam se da sam ikada na nekoj vožnji bio toliko dezorijentiran. Na vrhovima brda bili smo u oblacima, tj magli, a u dolinama od brda i oblaka nismo vidjeli ništa. Ni sjene nije bilo da cca sjever naslutim.

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Ženski
« Odgovori #318 u: 29.09.2013. u 21:52:46 sati »
Oooo, opet na biciklu! Bravo, bravo!!!  :215:

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #319 u: 29.09.2013. u 22:35:09 sati »
Sad sam to pročitao i pogledao. Idem si popiti andol da ne dobijem muskulfiber  :mrgreen:
:218:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)