Autor Tema: Bicikl  (Posjeta: 64398 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beorn

• Moderator
  • AstroUmotvorac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Bicikl
« Odgovori #500 u: 01.07.2014. u 21:28:37 sati »
Ha ha!!!
Savršen aerodinamični oblik torza - oblik kapljice. Jedino bicikl ne ide u smjeru kako je kapljica orijentirana.

Još jedna Zelena magiytrala je odrađena, a poslije ćakula o teleskopima i astronomiji.:D
Teleskopi: Antares - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Beba - StarTravel 80, Lutonja - Meade 5000 80mm triplet
Dalekozori: Lunt LE 7X50 Magnesium, Bresser 10X50
Montaže: Skywatcher EQ6Pro SynScan modificirana, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 600D, QHY5L-IIm

Offline spacewalker

• AstroKomet
« Odgovori #501 u: 01.07.2014. u 21:55:12 sati »
Strasni ste - bravo!!!
HEQ5 Rajiva modified
Canon 40d , Tair 11A, Tair 3s
No scope

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #502 u: 01.07.2014. u 22:27:13 sati »
Vuuuš!

Ja sam danas se malo uznojio za samo 130m visinske, nema nekih žešćih brda tu kod mene.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #503 u: 02.07.2014. u 12:03:08 sati »
Jako mi se sviđa ovaj tekst.
http://sindikatbiciklista.hr/osvrt-na-policijske-akcije-usmjerene-na-bicikliste/
Mislim da je prilično dobro ukazao na nedostatke ovih akcija ali se i kritički osvrnuo na same bicikliste.
Trolor

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #504 u: 02.07.2014. u 12:32:05 sati »
Da, puno sam pričao i razmišljao na tu temu.

Ajmo malo čuti razmišljanja o vožnji po bic stazi u suprotnom smjeru. Ne toliko po nogostupu, koliko po stazi koja je dio kolnika, npr na zelenom valu.
Znao sam se ljutiti jer ni biciklisti ne poštuju propise. Sada međutim nisam siguran da li je čak i sigurnije kada se bic vozi u suprotnom smjeru od automobila, jer se uzajamno vide i nema biciklista koji se nije vidio u retrovizoru ili auta čiji žmigavac nismo vidjeli. Na taj se način svi uzajamno dobro vide.
Opasniji faktor je relativna razlika u brzini koja se dosta povećala.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #505 u: 02.07.2014. u 14:39:18 sati »
Da, puno sam pričao i razmišljao na tu temu.

Ajmo malo čuti razmišljanja o vožnji po bic stazi u suprotnom smjeru. Ne toliko po nogostupu, koliko po stazi koja je dio kolnika, npr na zelenom valu.
Znao sam se ljutiti jer ni biciklisti ne poštuju propise. Sada međutim nisam siguran da li je čak i sigurnije kada se bic vozi u suprotnom smjeru od automobila, jer se uzajamno vide i nema biciklista koji se nije vidio u retrovizoru ili auta čiji žmigavac nismo vidjeli. Na taj se način svi uzajamno dobro vide.

Voziti u suprotnom smjeru od prometa po meni nije dobra ideja na jednosmjernim prometnicama, na dvosmjernim još može proći.

Velika Gorica ima glavne prometnice jednosmjerne i onda su papani iz grada uz jednu takvu prometnicu stavili dvosmjernu biciklističku stazu. Kako je ta ulica jednosmjerna već 30+ godina,vozači koji se uključuju na nju već iz navike ne provjeravaju situaciju u smjeru koji je suprotan od prometa. Iz tog razloga sam već imao više puta situacije da mi su se neki neoprezni vozači ubacivali na cestu a da recimo nisu ni pogledali dali dolazi biciklisti iz suprotnog smjera.

Offline Mauro

• Jahač Kometa
« Odgovori #506 u: 02.07.2014. u 16:13:47 sati »
Sada međutim nisam siguran da li je čak i sigurnije kada se bic vozi u suprotnom smjeru od automobila, jer se uzajamno vide i nema biciklista koji se nije vidio u retrovizoru ili auta čiji žmigavac nismo vidjeli. Na taj se način svi uzajamno dobro vide.
Je, definitvno je sigurnije i po mom mišljenju to bi trebalo promjeniti. Teško je vozit auto, skretat desno i lomit vrat da vidiš jel stiže kakva kamikaza.

Većina biciklista je dosta bahata, čak i kad vide žmigavac nije im na kraju pameti da stanu i puste auto nego samo gas, jel eto ispred njih je zebra i oni imaju prednost. I onda završe na haubi. Vjerovatno i neznaju da bi sa bicikla trebali sići, al dobro to je manje bitno, ni ja nikad ne silazim sa bicikla.

Offline blackhole

• AstroMeteor
    • CHDK
« Odgovori #507 u: 02.07.2014. u 17:21:42 sati »
Citat:
Teško je vozit auto, skretat desno i lomit vrat da vidiš jel stiže kakva kamikaza.

Većina biciklista je dosta bahata, čak i kad vide žmigavac nije im na kraju pameti da stanu i puste auto nego samo gas, jel eto ispred njih je zebra i oni imaju prednost. I onda završe na haubi. Vjerovatno i neznaju da bi sa bicikla trebali sići, al dobro to je manje bitno, ni ja nikad ne silazim sa bicikla.
Slažem se sa pričom oko zebre,ali što se tiče skretanja u desno i paljenja žmigavca,jedini tko je tu bahat je vozač koji misli da može oduzimati prednost biciklistu samo zato jer je upalio žmigavac,ako nije riječ o bahatosti onda je o nepoznavanju osnovnih prometnih pravila.
TS 114/900
EQ3,DK-V
Refractor 60/600
Canon A590 IS CHDK-PTP
Bresser 10x50
http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
http://www.astrofoto.pondi.hr/

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #508 u: 02.07.2014. u 18:02:38 sati »
Pa da, zar nije vozilo koje ne mijenja smjer kretanja u prednosti?

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #509 u: 02.07.2014. u 18:37:00 sati »
Pa da, zar nije vozilo koje ne mijenja smjer kretanja u prednosti?

Samo ako bicikl ima biciklističku traku ili stazu. Na zebru ne smije.
Trolor