Autor Tema: Bicikl  (Posjeta: 64310 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • www.advega.hr
Odg: Bicikl
« Odgovori #610 u: 25.09.2014. u 21:59:25 sati »
veceras idem biciklom...
Iskoristi svoje veze u PU :76:
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline dodo

• Biser Galaktike
« Odgovori #611 u: 25.09.2014. u 22:08:44 sati »
da, da... ma oni svoje ljude  brane  :76:
al zbilja me to vec vise puta razljutilo, pogotovo kad policajac uziva pokraj njih umjesto da ih kazni ihi barem potjera s biciklisticke staze (koja nije uopce napravljena kao dio ceste, vec oznaceni dio na pjesackom dijelu).
ne znam dal bi jeo kestene i da ja npr makar na 5 minuta ostavim bicikl na sred ceste i odem si po sladoled npr...
 :gah:
« Zadnja izmjena: 25.09.2014. u 22:11:01 sati od dodo »
200/1200 SkyWatcher Dobson

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #612 u: 25.09.2014. u 22:13:01 sati »
Nazoveš 033192 i riješiš problem.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Ženski
« Odgovori #613 u: 25.09.2014. u 22:25:12 sati »
Malo samohvale: Prošli vikend sam napravio prvi đir preko 100 km (121 i nešto preko). Već mi je dugo to bila želja, da srušim stari rekord od 85 km po Gorskom Kotaru. Parkirao auto prije Krčkog mosta, i onda na bikeu preko, do grada Krka. Odvozio biciklijadu, poručao tamo, i natrag preko mosta na kopno. A biciklisti imaju besplatan prolaz na otok, pa je i to bio jedan od motiva.

Vrijeme i temperature su idealne za pedaliranje, i nema turista pa su otoci takoreći pusti... Ma milina!

:215: Zaaakon!
Nisam već danima sjela na bike.  :gr:

Offline dodo

• Biser Galaktike
« Odgovori #614 u: 25.09.2014. u 22:29:43 sati »
Nazoveš 033192 i riješiš problem.
da nije policajac bio u velikim raspravama, mozda bi mu i rekao da pogleda 3 metra od sebe..
a opet, s policajcima nikad ne znas, sigurno bi mi nasao da nemam trokut na biciklu, ili ga guram s krive strane i slicno. nekad se ne vrijedi pravit pametan, pogotovo jer mislim da je jedan od auta bio od onog policajca u civilu..
a da nazovem mislim da ne bi nista rijesilo, nemaju sta napravit tom policajcu.
bilo bi samo lijepo da napokon se pocnu ovakve stvari kaznjavati, jer takvih situacija ima svaki dan.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #615 u: 25.09.2014. u 23:25:45 sati »
Da svi razmišljaju kao ti, neće se promijeniti ništa.
Ako TEBE smeta neka nepravda, nemoj čekati da netko drugi digne glas.
 :76:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #616 u: 25.09.2014. u 23:34:49 sati »
da nije policajac bio u velikim raspravama, mozda bi mu i rekao da pogleda 3 metra od sebe..
a opet, s policajcima nikad ne znas, sigurno bi mi nasao da nemam trokut na biciklu, ili ga guram s krive strane i slicno. nekad se ne vrijedi pravit pametan, pogotovo jer mislim da je jedan od auta bio od onog policajca u civilu..
bilo bi samo lijepo da napokon se pocnu ovakve stvari kaznjavati, jer takvih situacija ima svaki dan.

Nazoveš i prijaviš, ne moraš se čak niti predstaviti (izraziš želju da ostaneš anoniman i nitko te zbog toga ništa neće pitati) ostalo je na službi policije kako će to (raz)riješiti. Uglavnom, poslat će ophodnju koja će raščistiti biciklističku stazu, utvrditi tko je tamo što radio ili nije radio, a tko je kriv i hoće li koga kazniti tebi više nije važno. Gunđanje ovdje ništa ne rješava, svi znaju što treba napraviti ali nitko to ne radi. Kako da se onda stvari pomaknu na bolje? Otkud u OKC-u (operativno komunikacijskom centru policije) znaju gdje je tko krivo parkirao i imate li kakvih problema ako im to ne dojavite? Bez obzira jesu li tamo policajci koji ništa ne poduzimaju ili ih nema, javite to na 192 i oni će sigurno nešto poduzeti. Neće vas ignorirati. Zato i jesu tamo, bez obzira kakvo vi imali mišljenje o policiji. Ne želite li to, onda šutite.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #617 u: 26.09.2014. u 07:25:35 sati »
A jesi imao kacigu?

Offline dodo

• Biser Galaktike
« Odgovori #618 u: 26.09.2014. u 10:33:31 sati »
A jesi imao kacigu?
e nisam, ali to ni ne moram, jer imam vise od 12 ili 16 godina, ne znam tocno sad do koje dobi se mora nositi... ali vjerojatno bi me trazio policajac, da..

ok, o jucerasnjem dogadjaju necu vise zamarati forum, mislim da slanje nove ophodnje na biciklisticku stazu da vidi da su tamo 3 auta, kod policajca koji je vec tamo, i umjesto da vidi sta se dogadja 3 metra od njega, jede kestene, mi vec malo izgleda na vic.
sve u svemu, svatko ima pravo reci, ili sutiti. ovo samo govori kakva nam je drzava. eto od sada sutim.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #619 u: 26.09.2014. u 13:18:44 sati »
e nisam, ali to ni ne moram, jer imam vise od 12 ili 16 godina, ne znam tocno sad do koje dobi se mora nositi... ali vjerojatno bi me trazio policajac, da..

ok, o jucerasnjem dogadjaju necu vise zamarati forum, mislim da slanje nove ophodnje na biciklisticku stazu da vidi da su tamo 3 auta, kod policajca koji je vec tamo, i umjesto da vidi sta se dogadja 3 metra od njega, jede kestene, mi vec malo izgleda na vic.
sve u svemu, svatko ima pravo reci, ili sutiti. ovo samo govori kakva nam je drzava. eto od sada sutim.
Mislim, kaciga nema veze s tim što su auti stali na stazu, naravno. Nego u vezi ovog što kažeš da bi oni jš išli tebe gnjavit kad bi prijavio to.

A za samu kacigu ne znam kakav je zakon u HR. Dugo vremena nemam niti sam vozio bicikl u HR. Ovdje u Belgiji velika većina biciklista ima i kacigu i reflektirajuće prsluke. Bez obzira na godine.
Ovdje je vjerojatno obveza. Oni koji nemaju ovdje kacigu vjerojatno su je ili zaboravili ili ne znaju da je moraju imati.
No siguran sam da ih policajci gnjave za kacige kad ih toliko broj ima. Mogu slobodno reći da 90% biciklista ima kacigu i reflektirajući prsluk.