Autor Tema: Bicikl  (Posjeta: 64738 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Ženski
Odg: Bicikl
« Odgovori #760 u: 10.12.2014. u 09:41:09 sati »
Tamo je bolja polovica pa često "zapnem" tamo na par dana :)
A da 'zapneš' preko zime? Manje smrzavanja na biciklu...  :286:

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • Keptn Todr
« Odgovori #761 u: 10.12.2014. u 10:04:29 sati »
Bravo za vožnju.
Inače, primijetio sam da se manje znojim kako kondicija raste.
A kondicija raste s vremenom provedenim na biciklu prema tmo nema više izgovora  :mrgreen:
Trolor

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #762 u: 10.12.2014. u 10:12:47 sati »
Bravo za vožnju.
Inače, primijetio sam da se manje znojim kako kondicija raste.
A kondicija raste s vremenom provedenim na biciklu prema tmo nema više izgovora  :mrgreen:

E, sjećaš se kako sam ja prije nalijevao vodu u sebe kao u rupu bez dna (crnu rupu punu ljubavi)? Nema toga više, sada odvozim po sat vremena bez da se osjećam žednim. Ipak, popijem nešto čisto da izbjegnem dehidraciju.

I danas mi je glavni problem bilo održati tempo dovoljno niskim. Noge same pedale okreću :)

Sad sam na 2835 km, ako se pruži još koja prilika za biciklom na posao (petak je prva) mogao bih doći do 3000 km u ovoj godini

A da 'zapneš' preko zime? Manje smrzavanja na biciklu...  :286:

Da se preselim tamo autom bih na posao išao samo kada pada kiša/snijeg.
« Zadnja izmjena: 10.12.2014. u 10:15:18 sati od Acheron »

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #763 u: 10.12.2014. u 10:15:41 sati »
E, sjećaš se kako sam ja prije nalijevao vodu u sebe kao u rupu bez dna (crnu rupu punu ljubavi)? Nema toga više, sada odvozim po sat vremena bez da se osjećam žednim. Ipak, popijem nešto čisto da izbjegnem dehidraciju.

Bravo! Meni to ljudi uopće ne vjeruju. Moje prvo penjanje na Sljeme 2.5 litre vode. Prije tjedan dana nisam ni nosio vodu sa sobom.
Trolor

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #764 u: 10.12.2014. u 10:19:56 sati »
Još jednu sitnicu sam primijetio. Preko zime padne kondicija. Ali padne na puno višu vrijednost (manje padne) nego prošle godine, tako da u sljedeću godinu ulazim opet s više kondicije nego prije.
Ove godine sam odradio 4 ili 5  100-km vožnji prije ručka. Prije dvije godine 100km mi je bilo nezamislivo.
Trolor

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #765 u: 13.12.2014. u 17:05:05 sati »
Jao, kako me ovaj vjetar danas fino umorio.
Kad puše u leđa po defaultu sam imao 10km/h, trebao sam samo dvaput okrenut pedalu i eto me na 25km/h. Kada puše u prsa vozio sam u brdskom režimu, lagano, 17 km/h prosjek, bez forsiranja, nema smisla.
Rezultat svega je 46km, pivica s prijateljima, friški zrak i onaj zdravi umor :)

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #766 u: 13.12.2014. u 17:14:48 sati »
Kakav umor na 46km?!?!?
Koliko brda je to? Milslim vidim ja na ridewithgps ali samo podhebavam.  :287:
Trolor

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #767 u: 17.12.2014. u 23:00:08 sati »
Glupi ridewithgps mi ne da vidjeti Acheronovu statistiku za ovu godinu pa ne znam da li da se javljam ili sam napravio manje od njega  :zubo:
Ovo je prva godina da sam koristio te gps tehničke novotarije. RideWtihGPS tako za 2014. godinu kaže
Number of rides: 117
Total time riding: 7 days 19 hours (ON YOUR BIKE FOR A WEEK? YOUR BUTT MUST BE SORE.)  :zubo:
Distance traveled: 3327km
Amounts Climbed: 56275m (ovo je totalno nerealno, to bi ja množio s 0.6)
Burned: 84 000 calories (skoro 10 kila  masti!!!  :yes: - bez toga bi očito bio na 100-tki  :zubo:)

Ispalo je da me ove godine puno više zaustavila upala pluća (skoro 3 mjeseca pauze) i loše vrijeme nego prošle godine lom ključne kosti. Poboljšao sam vrijeme cenera na Sljeme sa prošlogodišnjih 55 minuta na 42 minute na što sam jako ponosan. Imao sam dvije 200-km vožnje (Trakošćan i Petrova Gora) i puno 100-km što će reći da sam vozio ravnije, duže i rjeđe nego prošle godine. Tome je najviše kumovala promjena radnog vremena (prije 7-3, sad 8-4) pa su otpali poslijeposlovni treninzi na Zelenu magistralu i kavice u cvjećarni  :76:
Od zajedničkih vožnji po jednom s Acheronom, jednom s Hrastom i jednom s Beornom, Sabinom i Acheronom na Sljeme :hopla:

Svakako mi je biciklistička godina bila bolja nego astronomska. Tri promatranja, od čega jedno na PGSPu u društvu a ostalo sam. Nisam ni u Daruvaru bio. Astronomsku 2014. ću zaboraviti prije nego i završi  :zubo:
Trolor

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #768 u: 17.12.2014. u 23:18:04 sati »
Moja statistika na ride with gpsu je krnja, jer ne koristim gps redovito.

Ali zato moja excell tablica (imam tablicu za sve :D) kaže kako sam s današnjim danom napravio ove godine 2898 km.
Sutra i preksutra idem na posao biciklom tako da ću gotovo sigurno prebaciti 3000.

Za razliku od Todora, za sad imam 137 vožnji, više nego prošle godine, ali su u prosjeku kraće. Ove godine mi prosječna vožnja ima 21km, a prošle godine je taj prosjek bio 25km. Razlog tome je što sam često išao na posao biciklom. Samo sam jednom 100tku prebacio, i to je bilo 100.5Km koje sam odvalio za 4h i 50min.
I ja sam popravio Sljeme, do vrha stignem bez stajanja, za oko sat vremena :zubo:

Putujući na posao biciklom natukao sam 1059km, što mi je uštedjelo dva tanka goriva, tj oko 800kn. Visinske razlike prema mom brojanju je napravljeno oko 6300m.

Endomondo kaže da sam spalio 100 000 kalorija, to je 12kg masti pa bih sad valjda bio na 95kg  :zubo:

Napravio sam i kartu gdje sam sve bio ove godine s biciklom

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #769 u: 17.12.2014. u 23:21:31 sati »
Koliko puta smo bili ove godine na Sljemenu? Sjećam se jednom plus ono s forumašima. Ali moralo je biti još koji put.
Trolor