Autor Tema: Bicikl  (Posjeta: 64312 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Ženski
Odg: Bicikl
« Odgovori #810 u: 01.02.2015. u 14:01:47 sati »
Završio sam siječanj s 237km!
:215:  :209:

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #811 u: 15.02.2015. u 19:02:20 sati »
Danas je bio krasan dan kojeg je trebalo iskoristi. Ujutro je već mirisalo na priliku i pol.
Vozio sam s dva frenda iz sela, konačno sam pronašao društvo koje ozbiljnije i redovito biciklira pa sada imam s kime dijeliti kilometre.

Ujutro smo se našli oko 9:30 (dogovor je bio u 9 ali su dečki kasnili) pa smo iz Novog Čiča krenuli u Vukomeričke gorice. Kako je dan odmicao tako je postajao ljepši. Snijeg po brdima, čist, nije se otopio kao kod nas u nizini, i samo cesta koja vijuga gore dolje. Krajolik je bio prekrasan, potoci puni čiste vode a ceste kojima smo išli gotovo bez prometa. Na jednoj dionici smo naišli na samo jedan auto u pola sata. Do 11h termometar na ciklokompu je pokazivao 11°C, što je predstavljalo problem jer smo imali svi zimsku odjeću. Mislim da sam čak izgorio u licu jer me malo koža zateže  [36*

Uspone smo odradili kao profesionalni, bez stenjanja, plakanja i stajanja. Nizbrdice smo odradili kao luđaci, ganjajući se koliko ide. Ja sam se još suzdražavao jer mi nove (sad su već i stare) Schwalbice nisu ulile povjerenje kako imam potpunu kontrolu nad biciklom. Doma sam došao već malaksao od gladi, ali na sreću ručak je bio na stolu 5 minuta nakon mog dolaska kući. Nekoliko svinjskih šnicli uklonilo je sve tragove umora  :204:

Ruta od 68 km i nekih 670m uspona

Vozilo

Društvo

Idilične ceste

« Zadnja izmjena: 15.02.2015. u 19:09:37 sati od Acheron »

Offline Accuphase

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #812 u: 15.02.2015. u 19:18:04 sati »
Sjajno @Acheron zaista sjajno, kad čovek vidi ovako lepe krajolike & ekipu, prosto poželi da im se pridruži !

Offline surfer

• VanZemljak
« Odgovori #813 u: 15.02.2015. u 21:19:59 sati »
Krasno, da se i ja pohvalim... Jest da nije bicikl, ali je kilometraža biciklistička!
Vrijeme zaista fantastično za rekreaciju.
Trčanje 43.60 km, ali trčanje :zubo:
Vrijeme 03:51:17 h :mrgreen:

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #814 u: 16.02.2015. u 00:19:18 sati »
Bravo Ach, a 2x bravo za Surfera :215:
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #815 u: 16.02.2015. u 08:23:54 sati »
Krasno, da se i ja pohvalim... Jest da nije bicikl, ali je kilometraža biciklistička!
Vrijeme zaista fantastično za rekreaciju.
Trčanje 43.60 km, ali trčanje :zubo:
Vrijeme 03:51:17 h :mrgreen:
:shock: Whoa!!! to si bio na nekakvom natjecanju ili samostalno?
Danas je bio krasan dan kojeg je trebalo iskoristi. Ujutro je već mirisalo na priliku i pol.
...
:215: Predivno Ach! I super fotke.

Offline surfer

• VanZemljak
« Odgovori #816 u: 16.02.2015. u 08:49:15 sati »
:shock: Whoa!!! to si bio na nekakvom natjecanju ili samostalno? :215:
Rekreacija  :99:

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #817 u: 01.03.2015. u 17:53:58 sati »
Danas je sve šira ekipa biciklista iz Novog Čiča imala još jednu avanturu.
Okupila su se nas četiri jahača apokalipse i krenuli smo voziti rutu koju sam osmislio za prijatelja kojeg muče koljena. Kada nekoga bole koljena onda se vozi po ravnom da se izbjegnu naprezanja. Nažalost, prijatelj je u međuvremenu dobio virozu i nije nikako mogao voziti. No mi smo ipak krenuli voziti tu rutu po aposlutnoj ravnici, jer eto, neki od nas nisu nikada išli skelom preko Save ili bili u Ivanić-Gradu

Zborno vrijeme je bilo 09:00h ujutro ali kao i obično, svi su kasnili. Čak sam i ja kasnio, a poznat sam u selu da sam kao smrt - nikad ne kasnim.
Na kraju smo krenuli oko 09:15h. Ruta je imala 92km i vodila nas je krajolicima uz Savu i nekim selima di nikada nisam bio.

Prva dionica je bila duga 11km i vodila je do skele Vrbovo - Oborovo. Skeli je trebalo 5minuta da pređe preko Save, a Sava je danas uistinu bila krasna. Visok vododastaj, ali ne bujične prirode, osvježio je rijeku te je ona danas imala krasnu plavkastu boju. Da nije bilo smeća po granama vrba uz obalu rijeke, rekao bi čovjek netaknuta idila.

Nakon prelaska Save krenuli smo prema Rugvici odakle smo skrenuli paralelno uz autocestu prema Ježevu (tamo gdje čuvaju azilante). Cesta je bila s minimalno prometa, ponekad bolja a na dijelovima lošije kvalitete. Sela od Ježeva prema Ivanić-Gradu su pusta, ali cesta je lijepa, vijuga po poljima i između kuća. Već tada se počelo osjećati smetalo, vjetar, koji kao što svi biciklisti znaju uvijek puše u prsa. Do Ivanića smo došli nekih sat i 45 minuta i 40 prijeđenih km. Osvježili smo se čajem, voćem, krafnama i kroasanima i uživali smo u toplom suncu.

U 12 smo krenuli dalje, prema selu Lijevom Dubravčaku gdje je druga skela. Ovisno o vjetru, tamo smo mogli skratiti put ali bili smo prave dase pa smo nastavili po originalnom planu. Putem do Dubravčaka smo prejahali preko kanala Lonja-Strug.

Krajolik je sa svakim kilometrom bio sve ljepši, ali i dalje veoma ravan. Vjetar sve dosadniji. Nešto je bilo u bojama, zbog niskog sunca i tanke naoblake boje su bile gotovo pastelne, a po selima nije bilo žive duše. Čovjek je imao osjećaj kao da se vozi po slikama iz 19. stoljeća, a ne kroz Posavinu. Inače, ako niste znali, između Rugvice i Siska s obje strane Save živjelo je možda 6-7 tisuća ljudi. Kraj je veoma pogođen dopopulacijom i sela su više prazna nego puna, a preostali stanovnici žive skromne živote u ovom zaboravljenom i zapuštenom krajoliku kojeg svake 2-3 godine dodatno dotoku poplave.

Vjetar je postaojao sve jači, ali bili smo na optimumu zagrijanosti, snage i kondicije pa smo unatoč tome držali solidan tempo. Do sela Martinska Ves, gdje se nalazi jedini viseći most u Hrvatskoj otvoren za promet motornih vozila, došli smo za nekih 2h i 40min. Ciklokompjuteri su pokazivali tada 60km. Malo smo predahnuli, pojeli pokoju bananu i zalili suha grla a onda smo krenuli prema kući. Nadali smo se kako vjetar sada više neće biti tolika smetnja jer radikalno mijenjamo smjer vožnje, ali kao što svi biciklisti znaju - vjetar uvijek puše u prsa. Unatoč cestama koje su više zbir rupa nego asfalt i na mahove jakom vjetru, tempo je bio na razini. Vozilo se 25-27km/h, ovisno koliko su mangupi na speckama diktirali. Negdje oko 75.km sam pokleknuo i usporio sam s 27 na 24-25 jer više ih jednostavno nisam mogao pratiti. Vjetar i jurcanje otopili su moju kondiciju i snagu, koja je dobra s obzirom na doba godine, ali ne dovoljno dobra. K tome, ja sam od svih njih najkrupnije i najmasivnije tjelesne građe. Dečki su oko 1.75m s 70-75kg a ja sam 1.90 s 85kg.

Stali su dečki par da ja, bolesno kljuse, dođem do zraka, ali bilo je već kasno. Počeo sam se u glavi gubiti i samo sam razmišljao o kadi, tušu i krevetu. Zadnjih 15tak km je baš bilo gnjavaža i iako je tempo bio spušten na 20-22km/h. Nekako sam se dovukao do Novog Čiča i naša ekspedicija je bila gotova. Unatoč mom klipsanju pred kraj uspjeli smo tih 92km odvrtiti za 4h i 2minute.

Ovaj dan će mi biti krasan, ali tek kad se odmorim.  :204:

Offline Beorn

• Moderator
  • AstroUmotvorac
  • *
« Odgovori #818 u: 01.03.2015. u 20:30:48 sati »
Nezgodno je to s vjetrom u prsa. Dobar posao Ach!  :286:
Teleskopi: Antares - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Beba - StarTravel 80, Lutonja - Meade 5000 80mm triplet
Dalekozori: Lunt LE 7X50 Magnesium, Bresser 10X50
Montaže: Skywatcher EQ6Pro SynScan modificirana, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 600D, QHY5L-IIm

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #819 u: 02.03.2015. u 08:40:51 sati »
Kaj reć'... :215: