Autor Tema: Zvjezdoznanci - gdje skinuti?  (Posjeta: 3930 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenadlaternik

• Mjesečar
  • *
Zvjezdoznanci - gdje skinuti?
« u: 19.12.2012. u 20:51:20 sati »
Tražeći emisije Andromeda u drugoj temi, slučajno sam našao informacije i o ovoj emisiji "Zvjezdoznanci" s Radio Studenta. Zna li netko više informacija ide li emisija još uvijek i gdje bi se mogla skinuti cijela arhiva od prve sezone kronološki (linkove koje sam nalazio više ne rade ili je sve razbacano bez kronologije i reda :(

Vidio sam u jednom postu da su autori nastojali da emisija nadjača Andromedu pa sam veoma znatiželjan da preslušam epizode i pristup?

Šteta što nitko ne vodi brigu, ali ovakve stvari bi bilo dobro čuvati jer bi se moglo dogoditi isto što i s Andromedom (da nije bilo Joe Binga koji je to uredno snimao bilo bi zauvijek izgubljeno što je sramota). Ako sami ne vodimo brigu o tome, tko će onda?

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
Odg: Zvjezdoznanci - gdje skinuti?
« Odgovori #1 u: 19.12.2012. u 23:33:42 sati »
Imam doma 32 od 34 emisije koje smo radili.

E sad, o kvaliteti. Da smo imali priliku raditi 4. sezonu onda bi sustigli kvalitetom Andromedu. Tek je u 3. sezoni to počelo biti to i koncept emisije se uobličio. Imali smo prve dvije sezone dosta muka trudeći se naučiti kako raditi u skromnim uvjetima, tražeći sami sebe, a dogodile su se i neke kadrovske promjene. Radili smo u skučenom prostoru na nepouzdanoj opremi (neke emisije nisu ni išle na stream jer je pukao net a nama to nitko nebi rekao ili nije bilo mjesta na disku za snimanje emisija) i većina ljudi je volontirala ili radila za jako skromne pare tako da se i tu puno toga nije moglo napraviti. No nikad se ne zna, možda jednog dana osvanu opet na nekom drugom radiju.

Probat ću te snimke malo sistematizirati i uploadati na sound cloud ili neki drugi servis.

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #2 u: 20.12.2012. u 07:58:36 sati »
Zvjezdoznanci su bili lijep pionirski pothvat. Tko zna, možda se opet nešto izrodi.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline nenadlaternik

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #3 u: 20.12.2012. u 11:26:59 sati »

E sad, o kvaliteti. Da smo imali priliku raditi 4. sezonu onda bi sustigli kvalitetom Andromedu. Tek je u 3. sezoni to počelo biti to i koncept emisije se uobličio. Imali smo prve dvije sezone dosta muka trudeći se naučiti kako raditi u skromnim uvjetima, tražeći sami sebe, a dogodile su se i neke kadrovske promjene. Radili smo u skučenom prostoru na nepouzdanoj opremi (neke emisije nisu ni išle na stream jer je pukao net a nama to nitko nebi rekao ili nije bilo mjesta na disku za snimanje emisija) i većina ljudi je volontirala ili radila za jako skromne pare tako da se i tu puno toga nije moglo napraviti. No nikad se ne zna, možda jednog dana osvanu opet na nekom drugom radiju.

Probat ću te snimke malo sistematizirati i uploadati na sound cloud ili neki drugi servis.

Hvala Acheron na odgovoru. Ma super je projekt, ne bi trebalo dopustiti da to zauvijek nestane. Super bi bilo ako mozes zaista staviti na neki servis (kao sto je recimo i eXplora na box.net ovdje: http://www.box.net/explora) box ili SoundCloud pa da ostane i za nove nadobudne astronome koji tek ulaze u to podrucje. Sve te edukativne projekte treba promicati i cuvati jer su u danasnjem vremenu izuzetno vrijedni. Pratit cu ovaj dio foruma pa javi ako uspijes staviti datoteke pa bi bilo dobro onda to i dalje promicati preko FBa itd. Puno hvala. Ja i daljem pokusavam pronaci arhive Andromeda od 2007-2011 (ostatak je na RNZ, a razdoblje prije rijesio je Joe Bing). Ako uspijem to rijesiti isto javim na forumu.

Offline crnirg

• AstroPripravnik
  • **
« Odgovori #4 u: 21.12.2012. u 17:22:36 sati »
Zelim reci da sam ja licno uzivao slusajuci emisije !

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
Zvjezdoznanci - gdje skinuti?
« Odgovori #5 u: 22.12.2012. u 14:57:36 sati »
Zvjezdoznanci su se probali progurati u normalne radio stanice, ali dotične nisu pokazivale interes - sve dok se nije raspala Andromeda. Zvjezdoznanci su definitivno pionirski, ali svima nama koji smo sudjelovali su pomogli u iskustvu...pa ako Zvjezdoznanaca kao takvih dalje ne bude, njihov duh i dalje živi ;)
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #6 u: 27.12.2012. u 15:25:52 sati »
Dio zvjezdoznanaca je online, krenuo sam od treće sezone jer ju imam najpotpunijom
https://docs.google.com/folder/d/0B1FtWOnKbRQMWWpxU0J3TmQySGc/edit

Offline nenadlaternik

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #7 u: 28.12.2012. u 22:48:44 sati »
Ma sjajno, ja cu siriti obavijest dalje pa nastavi koliko stignes - bilo bi super u buducnosti imati sto kompletnije sezone. U svakom slucaju svaka cast na trudu!!!! Jedva cekam preslusat

Offline nenadlaternik

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #8 u: 17.03.2017. u 15:16:37 sati »

Zvjezdoznance previse brzo preslusam i onda je 6 dana gledovanje pa da ponovno aktiviram temu :)

Ima li sanse da se one uploadaju one starije klasicne sezone o kojima smo raspravljali vec nekoliko puta u proslosti.

Trecu sezonu je u proslosti vec uploadao Acheron.

Jel uopce postoje snimke za premijerne klasike 1. i 2. sezone?

Na jubitou epizode krecu tek od 2013 tako da sve prije 2013. godine nigdje ne postoji vise pa ispada da je cijeli trud ekipe bio uzaludan prije tih godina :(

Lijepi pozdrav.

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #9 u: 17.03.2017. u 15:30:06 sati »
Pogledam koliko toga ima pa postavim na Google Drive za preuzimanje preko vikenda :)