Autor Tema: AutoStar Suite  (Posjeta: 6351 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dubaba

• Jahač Kometa
  • Spol: Muški
AutoStar Suite
« u: 29.12.2012. u 08:43:38 sati »
Ima koga, da mu je stvar poznata? Da me usmeri na kakve vido-tutoriale. Nabavio sam LX80, sada nekako korak po korak saznam sam nešto...htio bi brže. Taj program izgleda omogučije kompletan rad u observatoriju.

LP! Dubi

Offline lonewolf21

• Carski forumski astroknjižničar
  • AstroMudrac
  • *
Odg: AutoStar Suite
« Odgovori #1 u: 29.12.2012. u 15:59:12 sati »
Neznam baš za LX no možda nešto od ovoga pomogne:

http://www.meade.com/educational/

A i ovdje imaš u PDF-u ( nije video  :mrgreen: ) :

http://www.meade.com/manuals/TelescopeManuals/LPI_Imager/ImageProcessingManual.pdf

Osim toga ima nešto i ovdje

The videos use the Autostar Envisage software - this is part of the free update to the Autostar suite: http://www.meade.com/autostar/update/au ... pdate4.zip .

:sesir:
There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.

45°13'01" N 17°44'28" E
SmogyBoy dobson 250mm (skoro gotov), Telrad finder
Hyperion 13mm, TSSP 20mm, TS Planetary HR 4mm, TS Barlow 1,5x-2x

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #2 u: 29.12.2012. u 19:15:49 sati »
Pa to je zgodna sprava. Cestitam.

Offline Dubaba

• Jahač Kometa
« Odgovori #3 u: 29.12.2012. u 22:30:28 sati »
Hvala Ruka, hvala Lonewolf.....to sve imam, čeprkao sam po spletovima samo nisam ništa našao.

Koliko je dobra je i težka: 15kg stativ, 28kg ostalo. Cijena robustnosti. Ima predugačke noge pa ne mogu postaviti na balkonu u kompletu, da učim.  Potrošnja 1A- najviša brzina na obe osovine, 0.6A kod pračenja (0,2A sama elektronika. Malo je glasnija od GT-Advanced ali je mnogo brža, nisam još merio.

LP! Dubi

Offline Dubaba

• Jahač Kometa
« Odgovori #4 u: 01.01.2013. u 21:25:12 sati »
Happy new year, happy new year.....

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #5 u: 01.01.2013. u 22:35:44 sati »
Pa kak?

Offline Steblaj

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #6 u: 01.01.2013. u 22:58:36 sati »
 :278: :278:

Užas. Pridružujem se radoznalosti od posta ranije.
SkyWatcher APO 100/900
TS APO 80/480
AZ-EQ6GT
Orion OAG Deluxe + ALccd5L-IIc
Canon 600d

Offline Dubaba

• Jahač Kometa
« Odgovori #7 u: 01.01.2013. u 23:06:41 sati »
Historija je vrlo kratka  [55*

Šta se je sve radilo s njom: prvo merjenje struje i gledanje brzina osovina. Neopterečeno. Proučavanje Handboxa in nekoliko "two-star" aligmenta. Konektanje  na PC via handbox ispravan rad. Onda je došao prijatelj, koji se razume na PC-je (on mi je puno pomogao oko mreže za remote-teleskop). Pregovorio me je, da pokušam premjestiti RS232 sa handboxa na aux1-neče ništa biti, jer inače bi konektori bili fizički drugčiji. Ugovaram, da je to port za guiding kameru... popustim.

No izgubili smo upravljanje  sa PC-jem. Preko Handboxa je normalno radilo. Kasnije mi je na PC-ju u programu to uspjelo resetirati. U želji učenja sam sa upoznavao sa novostima kasno u noč. Poslednje sam radio sa handboxom opet nekoliko aligmenta, tražio sam u menuju OTA orientaciju. Bilo je kasno pa hajde na spavanje.

Danas kako nisu bili uvjeti za vani, idemo dalje učiti. Stavim vrijeme, zatim, two star aligment- enter. DEC osovina se pokrene dva puta, RA ništa, svetlo na handkontroleru se izgubi. Izključim-uključim, ponovno,  sad je javilo feler motora,  došajo je i miris do moga nosa. Miris spaljenog čipa i pregrijanog vitroplasta. Izmerio sam ohmsku vrednost motora-18 ohma. Ne znam, kakva je situacija unutra. Mogu isprobati rad pogona da stavim napon. Sumnjam, da je čip jednostavno preslab za to opterečenje. A sada nije ničeg bilo gore, ni cijevi ni tegova.

I to je sve. Ispravljač je pouzdan i proveren, dugo ga več upotrjebljavam.

LP! Dubi

Motor radi, okreče se kako treba. Ne nadžem taj čip BB7S69 a i signatura proizvodžača mi je nepoznata. Slovo S možda i nije, tamo je spaljeno pa se ne vidi dobro.
« Zadnja izmjena: 01.01.2013. u 23:38:18 sati od Dubaba »

Offline Dubaba

• Jahač Kometa
« Odgovori #8 u: 02.01.2013. u 00:15:58 sati »
Moguče? Dosta metalnih čestica na pločici, izvor ova rupa, čak se vidi jedan ostatak od rezanja navoja.

LP! Dubi

Offline Dubaba

• Jahač Kometa
« Odgovori #9 u: 27.02.2013. u 16:01:29 sati »
Znam, da neke interesira nastavak:

Bilo je rečeno sa strane Meade.de, da če mi poslati novu montažu. Novi šok poslali su mi upotrebljavanu i ogrebenu:
http://www.astronom.si/forum/showthread.php?t=5863&page=4

Sljedila je pretnja našeg trgovca, da čemo dogadžaj objaviti na forumima. Došlo je obaveštenje, da je to "nadomestna" montaža, a nova če stiči za dva mjiseca.

Videčemo, a poverenja više nemam. A javljeno je bilo sa moje strane, da sam ovaj sitni quadr-mos spreman sam zamjeniti. Koje trošenje novaca, vrijemena i živaca.  Nije tako strašno, jer imam GT-Advanced i kroz naoblaka.

LP! Dubi