Autor Tema: Mali planetarij  (Posjeta: 3445 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AuroraWolf

• Mjesečar
  • *
  • Spol: Ženski
Mali planetarij
« u: 01.03.2013. u 16:22:18 sati »
Prvo lijep pozdrav svima, nisam jaaaaaako dugo bila ovdje, konstantno letam negdje, sad sam tek vidjela da je proslo skoro dvije godine od moje registracije, a osjecam se kao da je bilo jucer  :286:
Bas sam nesto cackala na youtube-u  i naisla sam na par zanimljivih mehaničkih uradaka sunčevog sustava
 http://www.youtube.com/watch?v=Aj47IJW_DRA

Pa me zanima jel se ima to negdje kod nas nabaviti ? Jel imao netko prije iskustva ili pokusaja izradjivanja? Ja sam jednom davno jos kad sam bila dijete negdje narucila nesto slicno ; nekakav kit sa planetima koji su bili izradjeni od plastike, trebalo ih je spojiti, obojati i zakaciti na 2 ukrstene plasticne sipke..i onda bi visili, nisu se kretali ali su bili jako lijepi i ja sam bila odusevljena.. medjutim to se razbilo..Nemam nikakvih slika ali vjerujem da znate na sta mislim.. Nemam pojma gdje sam to nabavila i bilo je izmedju ostalog jako davno.. Pa eto ako netko zna nesto bilo bi lijepo :))
Unaprijed hvala na odgovorima  :mrgreen:

Skywatcher 120/1000 EQ3

Offline m a r k o

• Jahač Kometa
  • Spol: Muški
Re: Mali planetarij
« Odgovori #1 u: 01.03.2013. u 17:31:08 sati »
Imaju Mađari koji drže teleskop-centar u Zagrebu nešto slično, vidi kopernicus planetarium
www.tavcso.hu/?o=termek&id=368&n=en
Pošalji upit u Teleskop-centar, možda ti mogu dopremiti
Svemir je puno veći od Zemlje i puno veći od Sunčevog sustava i puno veći od naše galaksije i dugujemo sebi da to primjetimo. - John Dobson