Autor Tema: Space 1999  (Posjeta: 5407 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Space 1999
« u: 07.06.2013. u 12:31:41 sati »
Samo za starije  :mrgreen:

Tko se ne bi sjećao SF serije SVEMIR 1999 koja je išla na JRT nekih davnih godina. Mislim da je već u prvoj epizodi naš Mjesec otplovio iz Zemljinog gravitacijskog polja. Mjesec je dobio takvu brzinu da se uspio osloboditi i pobjeći čak iz Sunčevog Sistema! Uzrok tome bile su explozije pohranjenog nuklearnog otpada koji je dovožen sa Zemlje i deponiran na Mjesecu. Tada počinju susreti sa mnogim svjetovima i civilizacijama.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w4-A__lZrEA[/youtube]

Jedan lik čak je uspio složiti transporter od LEGO elemenata.
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
Odg: Space 1999
« Odgovori #1 u: 07.06.2013. u 13:33:39 sati »
Legandarna serija, ja sam kao klinac imao takvu igračku tog svemirskog broda :106: [71*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Beorn

• Moderator
  • AstroUmotvorac
  • *
« Odgovori #2 u: 07.06.2013. u 13:45:41 sati »
Eagle ako se ne varam.  :D

Uživao sam u seriji kao klinac, a čak sam i prije par godina pogledao ponovno 10-tak prvih epizoda.
Teleskopi: Antares - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Beba - StarTravel 80, Lutonja - Meade 5000 80mm triplet
Dalekozori: Lunt LE 7X50 Magnesium, Bresser 10X50
Montaže: Skywatcher EQ6Pro SynScan modificirana, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 600D, QHY5L-IIm

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #3 u: 07.06.2013. u 14:00:18 sati »
Koliko se sjećam serije, posada te mjesečeve postaje stalno je imala problema. Uvijek su nailazili na neke skroz lude tipove, sva zla Svemira, ubilački nastrojene narode itd. Naravno da su naši junaci uvijek iznašli najbolje rješenje  :D

Jednom su dolutali u blizinu dva planeta i Mjesečevo tijelo moglo je odlično poslužiti za lansiranje ubojitih projektila sa jednog na drugi planet. Jer su ta dva planeta bila u sveopćem ratu. A kak su prije ratovali ak nisu imali kontakt? Hm, to ćemo zanemariti. A prije kao nisu mogli gađati jedni druge jer su planeti bili dijametralno postavljeni, u istoj orbiti, oko jednog Sunca. Čim je naš Mjesec dolutao na točku sa koje se vide oba planeta -  planet bliži Mjesecu mogao je poslati veliki svemirski brod na njegovu površinu, prepun raketa i počeli su prašiti na drugi planet. Ta storija je završila tako da su naši mjesečari uništili taj brod na svojoj površini. I naravno...pomirili su ta dva planeta koji od tada žive u miru i cijeli taj Sunčev sistem odiše veseljem i ushićenim poletom u pomaganju jedni drugima.  :204:
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #4 u: 07.06.2013. u 14:08:10 sati »
Koliko se sjećam serije, posada te mjesečeve postaje stalno je imala problema. Uvijek su nailazili na neke skroz lude tipove, sva zla Svemira, ubilački nastrojene narode itd. Naravno da su naši junaci uvijek iznašli najbolje rješenje  :D

Jednom su dolutali u blizinu dva planeta i Mjesečevo tijelo moglo je odlično poslužiti za lansiranje ubojitih projektila sa jednog na drugi planet. Jer su ta dva planeta bila u sveopćem ratu. A kak su prije ratovali ak nisu imali kontakt? Hm, to ćemo zanemariti. A prije kao nisu mogli gađati jedni druge jer su planeti bili dijametralno postavljeni, u istoj orbiti, oko jednog Sunca. Čim je naš Mjesec dolutao na točku sa koje se vide oba planeta -  planet bliži Mjesecu mogao je poslati veliki svemirski brod na njegovu površinu, prepun raketa i počeli su prašiti na drugi planet. Ta storija je završila tako da su naši mjesečari uništili taj brod na svojoj površini. I naravno...pomirili su ta dva planeta koji od tada žive u miru i cijeli taj Sunčev sistem odiše veseljem i ushićenim poletom u pomaganju jedni drugima.  :204:
Mogu se kladiti da će Zemljani jednom ratovati s odmetnutim kolonijama na Marsu. Naime, one će kad dovoljno ojačaju proglasiti nezavisnost, a time će početi rat. Slično kao što je bilo kad su se odmetnule neke Američke države od matice Europe. :)

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #5 u: 07.06.2013. u 14:09:35 sati »
Mogu se kladiti da će Zemljani jednom ratovati s odmetnutim kolonijama na Marsu.

Prihvaćam okladu.
Dag će presuditi jer će jedino on doživjeti taj nedostatak rata  :D
Trolor

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #6 u: 07.06.2013. u 14:25:39 sati »
Prihvaćam okladu.
Dag će presuditi jer će jedino on doživjeti taj nedostatak rata  :D

hehe :)

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #7 u: 07.06.2013. u 15:45:41 sati »
Sunce vam zarko ...
:-D
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Arkturus

• AstroOtkrivač
« Odgovori #8 u: 07.06.2013. u 16:34:50 sati »
Mogu se kladiti da će Zemljani jednom ratovati s odmetnutim kolonijama na Marsu. Naime, one će kad dovoljno ojačaju proglasiti nezavisnost, a time će početi rat. Slično kao što je bilo kad su se odmetnule neke Američke države od matice Europe. :)
= Arthur C. Clarke: Earthlight

Offline Arkturus

• AstroOtkrivač
« Odgovori #9 u: 07.06.2013. u 16:44:36 sati »
Koliko se sjećam serije, posada te mjesečeve postaje stalno je imala problema. Uvijek su nailazili na neke skroz lude tipove, sva zla Svemira, ubilački nastrojene narode itd. Naravno da su naši junaci uvijek iznašli najbolje rješenje  :D.....
Bila je fora serija u početku. Kasnije su mi bili bezveze jer su počeli previše fantazirati. Znam da su jednom prošli kroz crnu rupu. (možda su završili u glupoteci)