Autor Tema: Ono što nije dokazano, ne postoji.  (Posjeta: 31330 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline space oddity

• Mjesečar
  • *
Odg: Ono što nije dokazano, ne postoji.
« Odgovori #10 u: 11.06.2013. u 07:36:56 sati »
" We are extensions of the Source¨s own Energy and self-awareness. That energy is a constant flow away from and back to the Source but its vibration varies with distance. Some denser areas or slower vibrations appear from our perspective to be formed into beings. Yet what we perceive as a living being is ultimately nothing more than viewing one slice in time, or level of perspective, or point of attention we have focused on, within the vast continuous stream of consciousness/Energy of the Being - Source. "

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
« Odgovori #11 u: 11.06.2013. u 10:57:10 sati »
A je. Zgodno.

Samo je OT.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #12 u: 11.06.2013. u 12:01:14 sati »
Meni se čini da ovo niti sam autor ne razumije.
...be open minded, but don't be stupid...

Offline duje

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #13 u: 13.06.2013. u 08:28:52 sati »
Oh ljudovi- davno ne stigah ubacit se u rasprave, al uvou bi moga.

Ono što nije dokazano ne postoji?
Moje mišljenje je da to nije tako.
Zašto?
Ako ono što nije dokazano ne postoji, onda to ne treba ni ići dokazivati jer, jel, ne postoji. Ovo je kontradikcija znanosti.
Još jedna stvar. To što mi ne možemo dokazati ne znači da ne postoji. Velika je ljudska umišljenost da smatra da se svijet ravna po njemu i njegovim istraživačkim sposobnostima.
Ali, moram priznat da mi nije skroz jasno u kojem smislu se misli dokazano: matematički ili fizikalno, promatranjem.

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #14 u: 13.06.2013. u 08:32:27 sati »
Ovo je kontradikcija znanosti.

Znanost s ovom tvrdnjom nema nikakve veze.
...be open minded, but don't be stupid...

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #15 u: 13.06.2013. u 09:52:26 sati »
Da, ja se s vama slazem no tako su nesto rekli u jednoj emisiji o astronomiji i astrofizici na 3.TV programu gosti Vladis Vujnovic i jos jedan gospodin cije mi je ime promaklo. A kako su obojca znanstvenici ucinilo mi se to vrlo cudnim. Toliko cudnim da sumnjam da nisam mozda nesto krivo cuo ...
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #16 u: 13.06.2013. u 10:05:36 sati »
Logička je pogreška reći da ono što nije dokazano ne postoji. Ono što nije dokazano, jednostavno nije dokazano.

No isto tako je logička pogreška automatski reći da to onda postoji. Ne, ono što nije dokazano ne znamo jel postoji ili ne postoji. No teret dokazivanja je na onome tko nešto tvrdi. Dakle, ako netko tvrdi da postoje mali leteći medvjedići, onda je na njemu da ih i dokaže. A do tad ćemo smatrati da ne postoje.
Jer gdje bi bio kraj izmišljotinama, ako bi smo automatski proglasili svaku izmišljotinu istinitom. U tom slučaju i astrologija (od koje se ovdje ljudima diže kosa na glavi) bi bila točna. Ali ne. Astrologiju prvo treba dokazati. Tko? Onaj tko tvrdi da je točna.

Offline Arkturus

• AstroOtkrivač
« Odgovori #17 u: 13.06.2013. u 10:32:18 sati »
Da, ja se s vama slazem no tako su nesto rekli u jednoj emisiji o astronomiji i astrofizici na 3.TV programu gosti Vladis Vujnovic i jos jedan gospodin cije mi je ime promaklo. A kako su obojca znanstvenici ucinilo mi se to vrlo cudnim. Toliko cudnim da sumnjam da nisam mozda nesto krivo cuo ...
Mislim da mi je sad jasno o čemu se radi.
To treba strpati u kontekst u kojem je rečeno, a ne u tvrdnju. Vjerojatno je netko rekao da ako nešto ne možemo dokazati onda to znanost mora uzeti kao da ne postoji dok se ne dokaže.
U tom smislu se slažem. Vjerojatno je rečenica željela gledateljima poručiti da ako se žele baviti znanošću onda moraju određene stvari znanstveno dokazivati. I ta poruka je vrlo jasna.
No ovako, izvučeno iz konteksta, kao tvrdnja, nema nikakvog smisla.

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #18 u: 13.06.2013. u 10:51:50 sati »
... ako nešto ne možemo dokazati onda to znanost mora uzeti kao da ne postoji dok se ne dokaže.
........
  :286:

Valjda si želio kazati: "ako nešto još nismo dokazali....."

Ali ni to ne stoji. Ako nešto još nismo dokazali onda naprosto ne znamo. Na osnovu nekih parametara možemo jedino dati procjenu vjerojatnosti (ne)postojanja, dok ne pribavimo čvrste dokaze.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Arkturus

• AstroOtkrivač
« Odgovori #19 u: 13.06.2013. u 11:15:52 sati »
  :286:

Valjda si želio kazati: "ako nešto još nismo dokazali....."

Ali ni to ne stoji. Ako nešto još nismo dokazali onda naprosto ne znamo. Na osnovu nekih parametara možemo jedino dati procjenu vjerojatnosti (ne)postojanja, dok ne pribavimo čvrste dokaze.
Ne, nije bitna svaka riječ, nego smisao onog što se govori.
Ti opet polaziš kao da je to tvrdnja. Opusti se. Uzmi kao da klincu objašnjavaš što je to znanost.
Ovdje nije bitno jel rečenica točna, bitno je da netko shvati da se znanstveni rad temelji na dokazima.
Bitno je da mu objasniš da ako se nešto ne može dokazati (fizikalno, materijalno, logički... kako god želiš) onda to ne smijemo uzimati kao osnovu znanosti i na tome dalje graditi.
Nikakva korist, ako ti nešto ispravno definiraš, a nitko to ne shvati. Zato je bolje reći i krivo, ako će to biti shvaćeno kako treba.
S tog stajališta ja polazim. Ako ćemo doslovno uzimat onda si u pravu. :106: