Autor Tema: Ono što nije dokazano, ne postoji.  (Posjeta: 31279 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Ono što nije dokazano, ne postoji.
« Odgovori #70 u: 18.06.2013. u 00:22:49 sati »

Htio bi svima reći koliko mi je drago da nakon duge pauze lipo vas je čuti kako svi  opet cvrkućete  zajedno na okupu ,  o ozbiljnijim temama. ( Žao mi je neki tu i fale ) Na primjeru  teme koja zadiere u područje znanosti vidljivo je koliko je forum odjednom dobio na živosti i duhu i kolika mu je to nasušna potreba.  On može i zaslužuje mnogo veći prioritet od rekreativnog sadržaja astronomske brbljaonice kako se  često to želi naglasiti. Ozbiljnie teme i dobri tekstovi  vazano za njih  ,  samo  mogu obogatiti forum sa proširenjem broja članova koji imaju ozbiljan pristup prema znanosti a isti mogu doprinijeti još većem broju kvalitetnih tekstova. Normalno je da  povečanjem broja članova bit će i krešista. Zar je to ikad bio  problem?   
Nek samo rotira...

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #71 u: 18.06.2013. u 00:36:38 sati »
To se nebi zvala znanstveno popularna emisija nego- znanstvena emisija  [24*

Ovo nije na mjestu.
Pa svi mi gutamo BBC-a emisije koje su u biti za široku javnost znastveno popularne , ali  to neznaći da nemaju u znanstvenu meritornost. Za razliku recimo od naše emisije " Na rubu znanosti" Nevjerujem da   postoje "Znastvene  emisije " za široku javnost.
Nek samo rotira...

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #72 u: 18.06.2013. u 01:31:41 sati »
Profesori su puno toga zanimljivog rekli a jednom se omakla donekle sumnjiva tvrdnja - opći dojam je (meni) ipak bio vrlo povoljan.
Apsolutno se slažem sa ovom konstatacijom. Oduvijek je bilo najlakše napadati profesorske integritete ili zloupotrebljavati njihova znanja. Nisu oni svete  krave , ali što bi tek bilo da smo bez njih? Tko bi to podučavao genijalce?
Po meni  nema antropološkog egoizma u znanosti , kako je rečeno , ta  škola da je čovjek mjerilo svih stvari davno je ispreskakana ,a ova (sumnjiva) tvrdnja koju naglašavaš  izgleda da je postala više predmet žvakalice koja prežvaknjem ima za cilj da se nepostojeće  logičkom analizom ove sumnjive teze može  protudokazati i iskoristiti upravo naučno bivstvovanje onog što je nepostojeće .Tu se ne radi o mom ponovnom religioznom paničarenju , već vidljivom  logičkom kratkom spoju , koji se forsira a nije u stanju shvatiti da se nepostojeće ili Ništa ,tj. netjelesno ili neenergetsko stanje uopće NIJE MOGUĆE znanstveno prirodnom metodom DOKAZATI.
« Zadnja izmjena: 18.06.2013. u 01:38:44 sati od Đeno »
Nek samo rotira...

Offline duje

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #73 u: 18.06.2013. u 17:36:45 sati »
Ovo nije na mjestu.
Pa svi mi gutamo BBC-a emisije koje su u biti za široku javnost znastveno popularne , ali  to neznaći da nemaju u znanstvenu meritornost. Za razliku recimo od naše emisije " Na rubu znanosti" Nevjerujem da   postoje "Znastvene  emisije " za široku javnost.

Ma malo sam se našalio, jasno   :zubo:
Znam ja da nema smisla od emisija na televiziji koje će razumjeti samo fizičari (ako je u pitanju fizika), jer... fizičari to već znaju :Đ