Autor Tema: Galeb i slana voda  (Posjeta: 26264 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
Odg: Galeb i slana voda
« Odgovori #30 u: 29.08.2013. u 22:09:07 sati »
Ja to na sreću ne pijem pa nemam neposrednog iskustva. Zato samo slušam što drugi pričaju i gledam kako su drugi ovisnici o kavi. :zubo:

Offline snhelix

• Astronaut
« Odgovori #31 u: 08.07.2017. u 09:43:57 sati »
Ajde da koju napišem,možda komu bude interesantno.Slana voda je na nesreću smrtonosna  i za morske ribe ali i ptice koje se hrane ribom.Neke ptice ili pak gušter sa galapagos,znate one simpatična rugobe koje brste morsku travu,imaju takozvane žlijezde slanice te tu koncentriraju i izbacuju sol.Morske ribe ju kontinuirano odlučuju iz probavnog sustava tako da je u"sistemu" niti nema pa ju na gradelama treba dosoliti po želji:😊. Nema šanse da čovjek preživi na slanoj  vodi,ipak je to stavar biokemije,jednostavno hiperosmolalnost je problem a sol ju samo pojačava i to u tolikoj mjeri da se nemože kompenzirati,jednostavno rečeno gustoća međustanične tekućine isušuje stanicu te dovodi do njene smrti,to je biokemijska i elektrokemijska istina .Neki organizing mogu kompenzirati ali uvijek na način da se sol izbaci prije resorpcije. Morske price piju more  no u minimalnim količinama,u krizi i to onoliko koliko uspiju kompenzirati,na dulji period to je neodrživo.Nedavno sam slušao zanimljivu emisiju o morskim zmijama,i vjerovali ili ne ni one ne piju morsku vodu,u vrijeme pasatnih pljuskova opskrbljuju se iz tankog sloja morske vode koja se kratko vrijeme zadrźi na površini ili u obalnim lokvama,svo ostalo vrijeme zapravo žeđaju,a to je većinu njihovog života.Eto mojih 5centi😊
« Zadnja izmjena: 11.07.2017. u 09:10:54 sati od snhelix »
Reflektor GSO 150/900 f6
Refraktor Skywatcher EDO80/600

EQ3
fotić Canon EOS 1000,
razina znanja :astro vrtić :))

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #32 u: 08.07.2017. u 21:36:00 sati »
 :cslj:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #33 u: 08.07.2017. u 23:02:25 sati »
:cslj:
Čslj bi trebali dobiti svi koji su pročitali post iznad tvojeg.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #34 u: 08.07.2017. u 23:38:42 sati »
 [21*
Slažem se s Humanom.

snhelix, ovaj tvoj post je interesantan, ali brate što ga nakrca gramatičkim greškama. Nemoš pročitat jedan red, a da ne moraš odgonetavat što je pisac htio reći. Upotrijebi nekad i onu dugačku tipku na dnu na kojoj nema ni jednog znaka. Iščupao si zanimljive podatke i onda ih istreso pa nek si uzme ko što hoće.
Pisanje:  :224:

Offline snhelix

• Astronaut
« Odgovori #35 u: 11.07.2017. u 09:01:17 sati »
Ma probao sa  blesifona debelim prstima,koma živa,čak sam probao i editirati post.To mu je zadnji da ga koristim za bilo kakve forume.
« Zadnja izmjena: 11.07.2017. u 09:09:31 sati od snhelix »
Reflektor GSO 150/900 f6
Refraktor Skywatcher EDO80/600

EQ3
fotić Canon EOS 1000,
razina znanja :astro vrtić :))

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #36 u: 11.07.2017. u 16:35:03 sati »
pivo ima u sebi oksalate koji mogu doprineti stvaranju bubreznog kamenca koji moze napraviti velike probleme.

A vidiš, od pamtivjeka pivo je bilo poznato kao razarač bubrežnih kamenaca. Jedan tip kod mene u firmi je riješio problem bubrežnog kamenca popivši gajbu pive i liječnik se tome nije čudio. Nego je rekao da je on liječnik i ne smije preporučiti takvu terapiju.
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #37 u: 12.07.2017. u 09:55:49 sati »
A vidiš, od pamtivjeka pivo je bilo poznato kao razarač bubrežnih kamenaca. Jedan tip kod mene u firmi je riješio problem bubrežnog kamenca popivši gajbu pive i liječnik se tome nije čudio. Nego je rekao da je on liječnik i ne smije preporučiti takvu terapiju.

Meni je liječnica baš preporučila pivo nakon što sam imao problema.
...be open minded, but don't be stupid...

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #38 u: 12.07.2017. u 11:15:09 sati »
Ta je prava!
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #39 u: 12.07.2017. u 17:03:08 sati »
Meni je liječnica baš preporučila pivo nakon što sam imao problema.
Ženi to!  :207:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)