Autor Tema: HAS jučer, danas, sutra  (Posjeta: 24395 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dorian.bozicevic

• ZvjezdoZnanac
  • Spol: Muški
Odg: HAS jučer, danas, sutra
« Odgovori #80 u: 13.11.2013. u 14:33:47 sati »
Izvršni odbor službenu sjednicu saziva po potrebi. Do sada se to radilo putem maila, a obzirom na nedostatak sredstava pa onda sukladno tome i manje aktivnosti, Izvršni je odbor u protekle 4 godine imao 13 službenih sjednica. Konzultacije sa članovima Izvršnog odbora oko tekućih pitanja su se inače održavala barem jednom na mjesec ovisno o količini aktivnosti.
Što se tiče mene kao tajnika, ja sam često imao posla oko rada Saveza skoro svaki dan. Zadnja dva mjeseca je to i bilo baš svaki dan i najčešće više nego puno radno vrijeme pa i subotom i nedjeljom. Ako se udružimo u HZTK i krenemo sa punom provedbom plana i programa posla će biti još više.
Što se tiče Nadzornog odbora, on se sastaje po potrebi odnoso jednom na godinu kada se priprema skupština.
Ono što će biti bitno ubuduće je rad odbora i sekcija u savezu kada se iste osnuju. Brdo posla tek predstoji.

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #81 u: 13.11.2013. u 14:50:46 sati »
Ne govorim o normalnim aktivnostima clanova, vec o funkcijama i tijelima HASa kao udruge.
Dakle tko bi eventualno zelio biti izglasan u ta tijela. Naravno, mora biti delegat svog astronomskog drustva, jer navodno samo delegati mogu biti izglasani na te funkcije.

Razumio sam dobro o cemu si pricao. Medjutoa, posto to mogu biti samo delegati nije na meni da guram nos gdje mi nije mjesto.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #82 u: 13.11.2013. u 20:34:45 sati »
Razumio sam dobro o cemu si pricao. Medjutoa, posto to mogu biti samo delegati nije na meni da guram nos gdje mi nije mjesto.
To je nesto sto bi se mozda moglo promijeniti. Ne znam zasto bi samo delegati imali ekskluzivu na aktivnost? Mozda mi neki bitni razlog izmice.

Sada mislim da bi Dorian mogao i ostati na toj poziciji jer je vise manje uhodan. Sto se tice problema koje Dorian ima u odnosu s HZTK, vidjet cemo kako ce se to razvijati i sukladno poduzimati potrebne akcije.

Bilo bi lijepo kada bi Korado, Zeljko i svi koji su sada u tijelima HASa ovu temu citali i javili se sa svojim komentarima i razmisljanjima. Ovako ostaje opet dojam nebrige i potpune pasivnosti. Volio bih cuti kako se misle aktivirati, na kojim poljima i na koji nacin.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #83 u: 13.11.2013. u 21:33:35 sati »
Bilo bi lijepo kada bi Korado, Zeljko i svi koji su sada u tijelima HASa ovu temu citali i javili se sa svojim komentarima i razmisljanjima. Ovako ostaje opet dojam nebrige i potpune pasivnosti. Volio bih cuti kako se misle aktivirati, na kojim poljima i na koji nacin.
Slažem se.
Doriane, možeš li motivirati Korada i Željka da se priključe diskusijama. Ipak je na ovom forumu velik broj predstavnika Društava članica HAS-a, pa je ovo odlično mjesto za diskusije. 
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline dorian.bozicevic

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #84 u: 13.11.2013. u 21:44:11 sati »
Poslati ću mail Koradu i Željku, ali morate znati da je Korado stalno u gužvi, a da je Željko trenutno na institutu u Bohumu.

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #85 u: 13.11.2013. u 21:59:53 sati »
Poslati ću mail Koradu i Željku, ali morate znati da je Korado stalno u gužvi, a da je Željko trenutno na institutu u Bohumu.

Kad bi stvarno htjeli mogli bi se uključiti. Te priče o gužvi su za malu dječicu. Npr. ja zadnjih mjesec dana radim po 12 sati dnevno i uvjek nađem trenutak-dva tri da pogledam što se piše i dam glupi komentar poput ovoga.
Ako su tako zaposleni koji je smisao njihovog članstva u tijelima vašeg saveza kad se ne mogu baviti njime?

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #86 u: 13.11.2013. u 22:25:19 sati »
...ali morate znati da je Korado stalno u gužvi, a da je Željko trenutno na institutu u Bohumu.
Gužva ne bi trebala biti izgovor da se ne može pročitati nekoliko redaka teksta i u par minuta napisati odgovor. Ako se nema vremena za to, kako li će se tek naći vremena za važnije stvari? Vjerujem da u Bohumu imaju internet, tako da ni to ne bi trebao biti izgovor. Dapače, radi se o najlakšem obliku komunikacije i puno stvari bi smo mogli rješavati na taj način.
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #87 u: 14.11.2013. u 08:27:30 sati »
Dobro, ne treba odmah suditi. Možda ljudi ne vise na ovom forumu. Neka im Doriano prvo pošalje e-mail pa ćemo tek onda vidjeti na čemu smo.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #88 u: 14.11.2013. u 09:30:10 sati »
Dobro, ne treba odmah suditi. Možda ljudi ne vise na ovom forumu. Neka im Doriano prvo pošalje e-mail pa ćemo tek onda vidjeti na čemu smo.

Ne moraju visiti, ali netko iz HASa bi trebao redovno posjećivati forum i obavještavati o akcijama i projektima jer je to najbolji način da se astronomi amateri informiraju o događanjima, ali i da se uključe u rad HASa.

BTW zaključili smo na druženju da bi uz HASU trebao postojati i MUJO - Međunarodna Udruga Južnoeuropskih Opservatorija!   :zubo:
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #89 u: 14.11.2013. u 09:50:16 sati »
Pa ljudi koji su jako puni obaveza , budu na kraju dana i iscrpljeni i imaju svakako druge prioritete pored foruma.
No istina je i to da se onda ne treba prihvacati funkcije koje se nije u stanju obavljati.

Barem da se jave, i oni sami pojasne svoju situaciju sada, i u perspektivi buducih obaveza.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)