Autor Tema: HAS jučer, danas, sutra  (Posjeta: 24260 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sabina

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Ženski
Odg: HAS jučer, danas, sutra
« Odgovori #100 u: 15.11.2013. u 10:51:32 sati »
... nisam nista i nemam glas.

Imaš, kako ne. Član si AD Beskraj, a delegati će provesti volju naroda prema HASu  :76:

Ruka, pa kaj si ti naš član?!?!  :215: :206:

(Sad će me vjerojatno Predsjednik oprati da ne dolazim na sastanke pa ne znam što se događa. :95:)

Offline ruka

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
« Odgovori #101 u: 15.11.2013. u 10:59:25 sati »
Ruka, pa kaj si ti naš član?!?!  :215: :206:

(Sad će me vjerojatno Predsjednik oprati da ne dolazim na sastanke pa ne znam što se događa. :95:)

Ja sam član u sjeni. Samo nešto prigovaram sastrane a ni brige ni pameti  :286:

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
HAS jučer, danas, sutra
« Odgovori #102 u: 16.11.2013. u 14:34:33 sati »
Ruka ne zezaj, većina članova je takva. A ti si više od toga jer si aktivan na forumu, astrofotografiji, promatranjima, samogradnji..ti si naša dika i ponos!

Sabina, kuditi ću te jer ne znaš da sastanaka nema već jaaako duuuuugooooo :D
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline dorian.bozicevic

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #103 u: 16.11.2013. u 22:04:25 sati »
Da vas informiram o napretku. Večeras je Izvršni odbor primio u članstvo još 3 udruge (Pitomaču, Đakovo i Slavonski Brod) i sad nas u savezu ima 26.  :hopla:

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #104 u: 16.11.2013. u 23:09:24 sati »
 :yes:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Lagonda

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #105 u: 18.11.2013. u 12:17:27 sati »
Mudro je receno da ako zelimo unaprijediti Savez da glasamo i sl. Za sto je potrebno uclanjenje.
Steta sto se kod osnivanja nisu pozvali bas sve udruge i onda glasovali o osnivnaju i vodstvu samog Saveza.  Ovako su dosta njih dovedeni pred polugotov cin. Sto mi se ne svidja.
Sto se tice vodjenja Saveza i dalje smatram da svi oni koji su u Savezu (rukovodeci) moraju svakako imati vremena i za forume, njuze i slicno. Ako ne, onda nisu pravi za voditi Savez. Oni koji rade, jako dobro znaju sto znaci voditi nesto. Tu mi je prva rupa za koju ce se zapeti ako se taj njihov stav ne promijeni. Koliko god mi bili amateri. Ako netko misli drugacije, nek se kandidira za vodstvo Saveza.
Da pustimo proslost i kojekakve izjave od odredjenih clanova ovdje, sto nikako ne prilici nekim funkcijama a bome ni titulama (jos jedan veliki minus za Savez), mene vise brine opcenito stanje u RH po pitanju financiranja. Sto zelim reci je da ionako se tesko dobivaju novci. Savez i clanice nisu bas na super polju po pitanju odnosa i slicno. Neki jesu, neki glume, neki sute...
S takvim stavom medju nama ili kao Savez traziti novce... uf... Bojim se da cete morati neki opaki projekt smisliti da nam se daju novci. Zalosno sto je u jednoj drzavi jako malo love izdvaja za stvari kao sto je astronomija i znanost opcenito. Dok na drugu stranu lova curi i curi...
To mi je veci problem ovdje. Nadam se da ce se neki tamo celni ljudi promijeniti i uvidjeti sto je astronomija. Za dobrobit svih. Nebitno jel to drustvo, Savez ili pojedinac.
Prodal sve... Sad samo uzivam...

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #106 u: 18.11.2013. u 21:40:34 sati »
Koliko ja kužim, novaca za Društva-članove ne može biti manje nego samo više.
Ako se neki projekt prezentira i prilagodi uvjetima koje neko ministarstvo raspiše, može se dobiti novac preko HZTK. Taj isti projekt može možda financirati ili kako već poduprijeti, i lokalna zajednica dotičnog Društva koje ga je i osmislilo.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #107 u: 23.11.2013. u 22:51:16 sati »
Komentari na današnju Skupštinu? Ja ne bi ulazio u detalje, meni se činilo vrlo pozitivno. Imam dojam da se ljudi imaju volje uključiti, puno je ideja, entuzijazma nije nedostajalo. Sjajno mi je bilo vidjeti puno nepoznatih lica - što znači da je definitivno došlo vrijeme da se astronomska ekipa malo upozna i organizira!

Komentare tipa "treba doraditi ovo ili ono" mogu shvatiti samo kao pozitivne kritike i poziv na "akciju" kako je rekao Dag  :76:
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline Rossonero

• Zvjezdani Skakač
  • *
  • Hrvoje Jukica - Astronomski Centar Salona
« Odgovori #108 u: 23.11.2013. u 22:56:00 sati »
Komentari na današnju Skupštinu? Ja ne bi ulazio u detalje, meni se činilo vrlo pozitivno. Imam dojam da se ljudi imaju volje uključiti, puno je ideja, entuzijazma nije nedostajalo. Sjajno mi je bilo vidjeti puno nepoznatih lica - što znači da je definitivno došlo vrijeme da se astronomska ekipa malo upozna i organizira!

Komentare tipa "treba doraditi ovo ili ono" mogu shvatiti samo kao pozitivne kritike i poziv na "akciju" kako je rekao Dag  :76:

[71*
ED80, Alccd5-II, EQ6, Dobson 250mm, Canon EOS 5D Mark III, Canon EOS 5D Mark II (x2), Canon EOS 1D Mark III...

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #109 u: 23.11.2013. u 23:59:20 sati »

Dijelim tvoj optimizam :106:
Moram priznati da sam sa dosta skepse dolazio na Skupštinu. Bojao sam se da će biti puno natezanja oko nebitnih stvari, no ostao sam ugodno iznenađen. Sve je proteklo u najboljem redu.
Dagov poziv na akciju me je podsjetio na vremena kad se išlo na ORA-e. Za one mlađe, to su bile Omladinske Radne Akcije :D
btw. Dag, di je fotka?
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/