Autor Tema: HAS jučer, danas, sutra  (Posjeta: 24222 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dorian.bozicevic

• ZvjezdoZnanac
  • Spol: Muški
Odg: HAS jučer, danas, sutra
« Odgovori #110 u: 24.11.2013. u 03:07:22 sati »
Ja sa radošću mogu nakon današnjeg dana konstatirati samo jedno: "Eppur si muove - Ipak se kreće!"
Iskreno, osjećam se kao onog dana 18.12.2009. kada se savez obnavljao i kada sam barem onom dijelu ljudi koji su tome prisustvovali rekao da mi je drago da smo opet svi zajedno kao nekada i tada sam, a to je kod mene rijetka pojava i malo zasuzio.
« Zadnja izmjena: 24.11.2013. u 03:10:59 sati od dorian.bozicevic »

Offline Rossonero

• Zvjezdani Skakač
  • *
  • Hrvoje Jukica - Astronomski Centar Salona
« Odgovori #111 u: 24.11.2013. u 10:29:05 sati »
Ja sa radošću mogu nakon današnjeg dana konstatirati samo jedno: "Eppur si muove - Ipak se kreće!"
Iskreno, osjećam se kao onog dana 18.12.2009. kada se savez obnavljao i kada sam barem onom dijelu ljudi koji su tome prisustvovali rekao da mi je drago da smo opet svi zajedno kao nekada i tada sam, a to je kod mene rijetka pojava i malo zasuzio.

O pa la :D

E Dag, di je slija  :zubo: :mrgreen:
ED80, Alccd5-II, EQ6, Dobson 250mm, Canon EOS 5D Mark III, Canon EOS 5D Mark II (x2), Canon EOS 1D Mark III...

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #112 u: 24.11.2013. u 10:38:21 sati »
Nisam stigao, bir ce za koji sat :-))
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Šegi

• AstroAmater
  • AstroMeteor
« Odgovori #113 u: 24.11.2013. u 11:36:49 sati »
Komentari na današnju Skupštinu? Ja ne bi ulazio u detalje, meni se činilo vrlo pozitivno. Imam dojam da se ljudi imaju volje uključiti, puno je ideja, entuzijazma nije nedostajalo. Sjajno mi je bilo vidjeti puno nepoznatih lica - što znači da je definitivno došlo vrijeme da se astronomska ekipa malo upozna i organizira!
Komentare tipa "treba doraditi ovo ili ono" mogu shvatiti samo kao pozitivne kritike i poziv na "akciju" kako je rekao Dag  :76:

Slažem se u potpunosti!
Neodstatak "horizontalne komunikacije" (ne znam koji nick ima ovdje onaj tko je to forsirao, prvi red dolje lijevo gledano odozgo) je nešto što definitvno treba pod hitno riješiti.

Dagov poziv na akciju me je podsjetio na vremena kad se išlo na ORA-e. Za one mlađe, to su bile Omladinske Radne Akcije :D
btw. Dag, di je fotka?

Mene je skup po brojnosti podsjetio na susrete astronomskih društava hrvatske, koji su se održavali tamo do prek kraj '80-ih, šteta što jučer nije bilo više vremena za upoznavanje... valjda će netko nać vremena napraviti skupnu sliku sa konturama i numeracijom  :106:

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #114 u: 24.11.2013. u 12:33:54 sati »
Slažem se u potpunosti!
Neodstatak "horizontalne komunikacije" (ne znam koji nick ima ovdje onaj tko je to forsirao, prvi red dolje lijevo gledano odozgo) je nešto što definitvno treba pod hitno riješiti.

To bih bio ja :)

Mene je ugodno šokirao broj ljudi na skupštini ali isto tako me i rastužilo što od 60tak jučer prisutnih znam 15tak ljudi. Za neka AD nisam znao ni da postoje i zato smatram da bi forum, mailing lista ili nešto slično bilo "musth have" kako bi rekli Ameri. Ne treba to biti javan forum, ako se bojimo uplitanja u rad HAS-a, već samo za duštva koja su član HAS-a.

I treba se riješiti predrasuda kako su forumi nekulturna mjesta. To možda vrijedi za forume koji nisu specijalizirani. Na kojem god sam forumu član i gdje dolaze ljudi isključivo zbog tematike foruma, atmosfera je pristojna.

Direktnijom komunikacijom bi aktivnija astronomska društva mogla pomoći uspavanima ili tek osnovanim društvima koja nemaju ideju kako i što raditi. Predavanje, javno promatranje, zajedničko druženje, različite inicijative, izložbe... opcija je milijun
« Zadnja izmjena: 24.11.2013. u 12:43:01 sati od Acheron »

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #115 u: 24.11.2013. u 13:01:34 sati »
Mene je ugodno šokirao broj ljudi na skupštini ali isto tako me i rastužilo što od 60tak jučer prisutnih znam 15tak ljudi. Za neka AD nisam znao ni da postoje i zato smatram da bi forum, mailing lista ili nešto slično bilo "musth have" kako bi rekli Ameri. Ne treba to biti javan forum, ako se bojimo uplitanja u rad HAS-a, već samo za duštva koja su član HAS-a.

Takav forum se mora pod hitno napraviti. Inače HAS nema smisla. Društva iz cijele Hrvatske trebaju nekako znati što se radi, međusobno koordinirati i dogovarati zajedničke akcije i ostalo. Dovoljno bi bilo da na forum imaju pristup samo zastupnici koji bi dalje prenosili informacije svojim društvima.

Forum se može složiti u vrlo kratkom roku i mislim da bi to trebala biti prva stvar koja će se napraviti kako bi dalje mogli kvalitetnije funkcionirati.

http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline Šegi

• AstroAmater
  • AstroMeteor
« Odgovori #116 u: 24.11.2013. u 13:27:52 sati »
To bih bio ja :)
Da, u skladu sa postovima   :286:

Takav forum se mora pod hitno napraviti. Inače HAS nema smisla. Društva iz cijele Hrvatske trebaju nekako znati što se radi, međusobno koordinirati i dogovarati zajedničke akcije i ostalo. Dovoljno bi bilo da na forum imaju pristup samo zastupnici koji bi dalje prenosili informacije svojim društvima.
Forum se može složiti u vrlo kratkom roku i mislim da bi to trebala biti prva stvar koja će se napraviti kako bi dalje mogli kvalitetnije funkcionirati.
Da, definitivno pod hitno. Dorian je rekao kao je to čisto tehničko pitanje, dakle pitanje vremena - pretpostavljam da će ove dane posvetiti primarnim zadacima (sređivanje i prosljeđivanje dokumentacije sa skupštine), valjda će forum riješiti uskoro. Ako ne, ćemo ga "podsjetit"  :106:

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #117 u: 24.11.2013. u 14:13:33 sati »
Ovako je bilo u prostorijama ljubazno ustupljenim od Geodetskog fakulteta.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #118 u: 24.11.2013. u 14:18:37 sati »
Grupna fotka na kraju:

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #119 u: 24.11.2013. u 14:20:29 sati »
Ako se netko zeli identificirati da mozemo povezati sliku, ime, profil na forumu, slijedi nekoliko fotki na kojima su svi prisutni numerirani.
Ja ću ažurirati popis uz svaku fotku.
1 - Klaudija Molnar AD Koprivnica
2 - Milivoj - član AD Vega (nije na forumu)
3 - Miroslav - tajnik AD Vega (nije još na forumu)
4 - Zocky
5 - Goran Ivanišević
6 - Vedran Adamec, AAD Rijeka
« Zadnja izmjena: 28.11.2013. u 17:14:59 sati od dag »