Autor Tema: HAS jučer, danas, sutra  (Posjeta: 26313 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rajko

• AstroOdisej
  • **
  • Spol: Muški
    • Astronomska udruga Danica Ogulin
Odg: HAS jučer, danas, sutra
« Odgovori #150 u: 28.11.2013. u 16:42:28 sati »
vidim da neće nitko, pa moram ja: 26 - Rajko Sušanj, 33 - Marko Šimac, 34 - Vedran Vrhovac
Celestron 8 XLT na CAM GoTo
Philips ToUcam PRO II
DFK 21AF04.AS
TS 15x70

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #151 u: 31.01.2014. u 20:29:02 sati »
U kojoj je fazi učlanjenje HAS-a u HZTK? Jel se riješilo to više?

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #152 u: 31.01.2014. u 20:31:57 sati »
U kojoj je fazi učlanjenje HAS-a u HZTK? Jel se riješilo to više?
Još uvijek nije.
HZTK nas i dalje odbija.
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #153 u: 31.01.2014. u 20:34:05 sati »
Dorian je javio da je HASo opet dobio odbijenicu. U pismenom obliku bi trebalo stici obrazlozenje. Uskoro.

U svakom slucaju pokusavamo ozivjeti HASu bez obzira na to clanstvo jer ne vidim zasto ne bi bio aktivan i ovako.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline igasparic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #154 u: 31.01.2014. u 21:57:56 sati »
Morat ćemo se družiti virtualno ili o vlastitom trošku koliko mogućnosti budu dozvoljavale.

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #155 u: 31.01.2014. u 22:18:55 sati »
Morat ćemo se družiti virtualno ili o vlastitom trošku koliko mogućnosti budu dozvoljavale.
Pa to već ionako radimo :106:

HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #156 u: 02.02.2014. u 08:42:48 sati »
Ne razumijem što je prepreka da se postavi HAS forum, kao što se pričalo i zahtjevalo na skupštini. Također mi nije jasno zbog čega članice HASa ne mogu povremeno dobivati mailove sa informacijama o aktivnostima ostalih udruga, pozivima za sudjelovanje, suradnju i slično. Od famozne skupštine opet od HASa nit pisma, nit razglednice. takav HAS niti ja ne bi primio u Zajednicu tehničke kulture. Šta će mi savez koji ne služi ničemu, ne radi ništa, nego se samo hoće prikopčati na državnu sisu. Jer iz toga se ne može zaključiti da je razlog kopčanja ono što se tvrdi - suradnja među društvima i popularizacija astronomije - kad se na tome uopće ne radi.
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #157 u: 02.02.2014. u 08:56:20 sati »
Tocno tako. Bas inzistiram na tome. Dajmo mu vremena ovu godinu. Ako nece biti akcije, bit ce konsekvenci. ;-)
Trenutno web od HASe ne radi normalno pa se nadam da Dorian upravo slaze forum  :106:
« Zadnja izmjena: 02.02.2014. u 09:53:27 sati od dag »
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline dorian.bozicevic

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #158 u: 08.02.2014. u 19:50:59 sati »
Evo ukratko obavijesti što se radi po pitanju HAS-a:

1. novi web je u izradi - bit će ljepši, pregledniji, sa forumom i još dosta novih sadržaja
2. u pripremi je anketa za društva koja će obuhvatiti sve od osnovnih informacija o društvima (ovlaštene osobe, članstvo, povijest, aktivnosti, oprema, ...) pa sve do planova i programa i aktualnog stanja financranja svakog društva kako bi imali uvid u opće stanje, ali i nadopunili web sa više informacija o svakom društvu
3. u ponedjeljak ide dopis u HZTK vezano za pitanje članstva (namjerno sam ostavio da prođe nešto više od 30 dana od zadnjeg sastanka njihovog Izvršnog odbora smatrajući da će odgovoriti u zakonskom roku, ali nisu)
4. u suradnji sa ZTK LOŠINJ od DUUDI-ja pokušavam dobiti na korištenje jednu bivšu vojnu zgradu u Malom Lošinju za potrebe ZTK i HAS-a
5. trenutno sređujem financijske izvještaje od protekle godine koji moraju biti gotovi do kraja mjeseca
6. što se financija tiče za 2014, pripremam poziv za uplatu članarine, a od prijava na natječaje za sada je Grad Mali Lošinj odobrio HAS-u 4.000kn i čekam da vidim da li će još nešto odobriti Primorsko-goranska županija
5. od ostalih aktivnosti, u pripremi je jedan priručnik za vizualno opažanje meteora u suradnji sa Lovrom Pavletićem iz AAD Rijeka koji bi trebao izaći do ljeta kao e-publikacija

Uglavnom, radi se pomalo. Odnosno ja pomalo radim koliko mi vrijeme, financijske i tehničke mogućnosti dozvoljavaju.
Na kraju želio bih reći da nije dovoljno predlagati i naganjati tajnika nego treba zasukati i vlastite rukave.

Offline igasparic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #159 u: 09.02.2014. u 12:24:32 sati »
Da, to sam i ja htio reći. Neki vole kritizirati, ali kad treba nešto konkretno poduzeti i odraditi, onda ostaje samo upitnik ...