Autor Tema: HAS jučer, danas, sutra  (Posjeta: 24258 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: HAS jučer, danas, sutra
« Odgovori #160 u: 09.02.2014. u 13:25:55 sati »
Evo ukratko obavijesti što se radi po pitanju HAS-a:

1. novi web je u izradi - bit će ljepši, pregledniji, sa forumom i još dosta novih sadržaja
2. u pripremi je anketa za društva koja će obuhvatiti sve od osnovnih informacija o društvima (ovlaštene osobe, članstvo, povijest, aktivnosti, oprema, ...) pa sve do planova i programa i aktualnog stanja financranja svakog društva kako bi imali uvid u opće stanje, ali i nadopunili web sa više informacija o svakom društvu
3. u ponedjeljak ide dopis u HZTK vezano za pitanje članstva (namjerno sam ostavio da prođe nešto više od 30 dana od zadnjeg sastanka njihovog Izvršnog odbora smatrajući da će odgovoriti u zakonskom roku, ali nisu)
4. u suradnji sa ZTK LOŠINJ od DUUDI-ja pokušavam dobiti na korištenje jednu bivšu vojnu zgradu u Malom Lošinju za potrebe ZTK i HAS-a
5. trenutno sređujem financijske izvještaje od protekle godine koji moraju biti gotovi do kraja mjeseca
6. što se financija tiče za 2014, pripremam poziv za uplatu članarine, a od prijava na natječaje za sada je Grad Mali Lošinj odobrio HAS-u 4.000kn i čekam da vidim da li će još nešto odobriti Primorsko-goranska županija
5. od ostalih aktivnosti, u pripremi je jedan priručnik za vizualno opažanje meteora u suradnji sa Lovrom Pavletićem iz AAD Rijeka koji bi trebao izaći do ljeta kao e-publikacija

Uglavnom, radi se pomalo. Odnosno ja pomalo radim koliko mi vrijeme, financijske i tehničke mogućnosti dozvoljavaju.
Na kraju želio bih reći da nije dovoljno predlagati i naganjati tajnika nego treba zasukati i vlastite rukave.

Ajde fino da se nesto događa.
Bilo bi dobro da ovakvu vijest posaljes i na mailing listu svih drustava clanica i onih koja to nisu, a i na stranicu s novostima HASe.

Kada bi tajnik rekao da zeli da mu se pomogne, da treba podijeliti aktivnosti, mozda bi se netko i javio.
Nisam primijetio da itko predlaze bilo kakve aktivnosti, a kada sam to poceo raditi, odjednom ni to ne valja. Malo sam zbunjen ...
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline igasparic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #161 u: 10.02.2014. u 08:26:10 sati »
Kada bi tajnik rekao da zeli da mu se pomogne, da treba podijeliti aktivnosti, mozda bi se netko i javio.
Nisam primijetio da itko predlaze bilo kakve aktivnosti, a kada sam to poceo raditi, odjednom ni to ne valja. Malo sam zbunjen ...

Očito nam baš ne ide suradnja (timski rad). Trebamo se svi malo više potruditi ...

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #162 u: 10.02.2014. u 13:50:53 sati »
Ima ljudi koji su voljni raditi, no kada se ne može doći do nikakvih informacija o stanju u HASu onda nije uopće jasno kome se treba javiti, zašto, kako... AD Beskraj trenutno ima 24 vrhunski opremljene fotografije za izložbe koje dogovaramo u suradnji sa AD Korenica i sami, umjesto da pošaljemo upit na forum ili mailing listu tako da ostale udruge mogu nešto predložiti ili ponuditi suradnju. Osim toga, postavljanje foruma je stvar koja traje sat-dva i siguran sam da bi se našli dobrovoljci koji bi to mogli napraviti umjesto tajnika. Forum tako i onako nema veze sa dizajnom samih web stranica.
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #163 u: 12.02.2014. u 01:54:45 sati »
kako ne kontas...ti ljepo napravi sve...o svemu napisi izvjesce i salji na losinj...tamo ce ti "udariti pecat" da je to napravljeno pod okriljem hasa hada cega vec... to ti je to, sta ima jednostavnije
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #164 u: 13.02.2014. u 05:52:47 sati »
Zapravo to i jest poanta HASa, koordinacija rada među udrugama, a ne da se iz  Malog Lošinja sve radi umjesto drugih udruga. No u tom slučaju treba iz HASa doći barem jedan dopis da se udruge na vrijeme izjasne o svojim glavnim aktivnostima i točnim datumima održavanja ovoga ili onoga. Evo sad imamo situaciju održavanja astro sajma i Messierovog maratona na isti dan! Forum HMM-a na zvjezdarnica.com! Pa kog vraga nam služi "krovna udruga", sljedeće godine se idemo sami sve javno dogovoriti na forumu zvjezdarnice i bok!
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline igasparic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #165 u: 13.02.2014. u 07:37:44 sati »
Da tajnik bi trebao više komunicirati i ne pokušavati baš sve odraditi sam ...

Offline dorian.bozicevic

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #166 u: 22.02.2014. u 20:31:33 sati »
Ja ne vidim zašto je bilo kome tko ima bilo kakvu ideju, pitanje, primjedbu ili organizira bilo što poslati mail na tajnik(a)astronomskisavez.hr

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #167 u: 23.02.2014. u 01:01:21 sati »
Nije bas jasno sto si htio reci.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #168 u: 24.02.2014. u 14:09:17 sati »
Profunkcionirao je forum na stranicama HASe. Za sada je još u fazi definiranja tehnikalija ...
Bravo Dorian!

Offline igasparic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #169 u: 24.02.2014. u 20:39:26 sati »
Evo, stvari se kreću ...