Autor Tema: Izazov - Slonova surla  (Posjeta: 8291 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • www.advega.hr
Odg: Izazov - Slonova surla
« Odgovori #20 u: 16.01.2014. u 00:05:29 sati »
Evo još malo kemijanja. Uglavnom je sve isto kao i kod prve obrade, jedino je razlika što je ovdje H-alfa umiksana nakon RGB obrade.
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #21 u: 16.01.2014. u 08:26:40 sati »
Za moje viđenje prejako si razvukao histogram pa si vjerojatno sa nekakvim šarpanjem(ili ti je dekonvulacija prejaka) dobio situaciju sa zvijezdama koje dominiraju fotkom. Sitne su presjajne. Zapravo mi izgleda da sve jednako sjaje. I onda po putu izgubiš detalje po maglici.
Sa svojim samplingom, kad radiš dekonvulaciju ona mora biti skroz blaga.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #22 u: 16.01.2014. u 09:00:47 sati »
Zar je i to moguće? Dag je konačno obradio isti motiv dva puta, čestitam na tom velikom koraku :215:
Šalu na stranu, evo par trikova za još jedan pokušaj.
-na Ha napraviš Minimum filter, da osjetno smanjiš veličinu zvijezda, pa ti neće smetati kod izvlačenja boja u zvijezdama.
-kopiraj R kanal
-zaljepi ga na Ha
-podesi Opacity R kanala, negdje između 40-60%
-sad taj novi sloj kopiraj na mjesto R kanala
:zubo:
hvala na sugestijama!
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #23 u: 16.01.2014. u 09:20:45 sati »
Za moje viđenje prejako si razvukao histogram pa si vjerojatno sa nekakvim šarpanjem(ili ti je dekonvulacija prejaka) dobio situaciju sa zvijezdama koje dominiraju fotkom. Sitne su presjajne. Zapravo mi izgleda da sve jednako sjaje. I onda po putu izgubiš detalje po maglici.
Sa svojim samplingom, kad radiš dekonvulaciju ona mora biti skroz blaga.
Zahvaljujem na konstruktivnim prijedlozima.
Kako je PI softver u kojem dosta treba eksperimentirati da bi se došlo do odličnog rezultata, pa se ja držim te strategije :-)
Dekonvolucija je bila relativno blaga ali sam možda pretjerao sa brojem iteracija. Nadalje, malo sam se zaigrao sa procesom ACDNR. Ako se koristi maska i samo chrominance, onda je moguće istaknuti boju zvijezda. No očito su i tu potrebne nešto manje vrijednosti. Sva sreća pa je oblačno, tako da mogu eksperimentirati do mile volje8)
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #24 u: 16.01.2014. u 13:09:15 sati »
Zahvaljujem na konstruktivnim prijedlozima.
Kako je PI softver u kojem dosta treba eksperimentirati da bi se došlo do odličnog rezultata, pa se ja držim te strategije :-)
Dekonvolucija je bila relativno blaga ali sam možda pretjerao sa brojem iteracija. Nadalje, malo sam se zaigrao sa procesom ACDNR. Ako se koristi maska i samo chrominance, onda je moguće istaknuti boju zvijezda. No očito su i tu potrebne nešto manje vrijednosti. Sva sreća pa je oblačno, tako da mogu eksperimentirati do mile volje8)

Ponese čovjeka ta sva sila mogućnosti.
Dekonvulacija. Jačina ovisi isključivo o broju iteracija. Na tvom setupu ti baš nećeš moći previše toga jer si već dosta oversamplan i zvijezde su ti sitne, seeing ti ih ne napuhava toliko kao meni npr. Kad snimam na 900mm broj iteracija kojima radim dekonvulaciju ode na 100-150, ovisno o seeingu. Ako snimam sa reduktorom onda sam bliže 50. Na onom tvom helixu nije išlo više od 20. Na ovoj surli to nisam ni radio čini mi se. Ako je signal loš, to ni nemožeš raditi kako treba, ako uopće. Nekad možeš prevariti broj iteracija sa malo jačim globalnim maskiranjem. Dosta je bitno da si pravilno odrediš point spread funkciju, tak da paziš na to. 
Inače, dekonvulaciju radiš samo na luminance kanalu. RGB je tu samo za dekoraciju sa bojama kasnije. Ali kad već nema luminancea moraš na rgb kanalu ali onda moraš promijeniti target na rgb ili izvučeš pseudoluminance van pa na njemu. Snimaj luminance uvijek  :286:

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #25 u: 16.01.2014. u 22:07:04 sati »
Ponese čovjeka ta sva sila mogućnosti.
Dekonvulacija. Jačina ovisi isključivo o broju iteracija. Na tvom setupu ti baš nećeš moći previše toga jer si već dosta oversamplan i zvijezde su ti sitne, seeing ti ih ne napuhava toliko kao meni npr. Kad snimam na 900mm broj iteracija kojima radim dekonvulaciju ode na 100-150, ovisno o seeingu. Ako snimam sa reduktorom onda sam bliže 50. Na onom tvom helixu nije išlo više od 20. Na ovoj surli to nisam ni radio čini mi se. Ako je signal loš, to ni nemožeš raditi kako treba, ako uopće. Nekad možeš prevariti broj iteracija sa malo jačim globalnim maskiranjem. Dosta je bitno da si pravilno odrediš point spread funkciju, tak da paziš na to. 
Inače, dekonvulaciju radiš samo na luminance kanalu. RGB je tu samo za dekoraciju sa bojama kasnije. Ali kad već nema luminancea moraš na rgb kanalu ali onda moraš promijeniti target na rgb ili izvučeš pseudoluminance van pa na njemu. Snimaj luminance uvijek  :286:
Ja sam raspalio 70 iteracija [36*
Možda ima nešto i u tome što sam PSF radio na RGB-u? Pokušat ću drugi puta na L kanalu sve to odraditi :115:
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #26 u: 16.01.2014. u 22:29:00 sati »
Ja sam raspalio 70 iteracija [36*
Možda ima nešto i u tome što sam PSF radio na RGB-u? Pokušat ću drugi puta na L kanalu sve to odraditi :115:

Hehe  [71*

Možeš PSF raditi na rgb-u ali onda moraš promijeniti i target u rgb pa probaš sve na rgbu. Uglavnom, ubuduće snimaj luminance. RGB onako usput, za šminku  :286:

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #27 u: 16.01.2014. u 22:41:20 sati »
....Uglavnom, ubuduće snimaj luminance. RGB onako usput, za šminku  :286:
Lako je Luminance snimati iz Like :76: