ChatGPT

Autor Danijel, 28.03.2023. u 01:27:24 sati

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Danijel

Bingov AI nije u stanju pretvoriti kelvine u celzijuse:

Kolika je temperatura Sunčevih fakula u stupnjevima celzijusovim?

Fakule su toplije oblasti od prosečne toplote fotosfere, a čak i kada su oslabljene hladnijim Sunčevim pegama, fakule izazivaju ukupno povećanje Sunčevog zračenja od oko 0.1%. Nažalost, nisam pronašao informaciju o temperaturi fakula u stupnjevima Celzijusovim.

| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamere: Astrolumina QHY 5-II-c i ZWO ASI462MC planetary camera |
| Filtri: Baader AstroSolar i Baader UV/IR cut and Luminance | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 136 m. |
| ZVJEZDARNICA APOLLO | YOUTUBE | FLICKR |

OuttaControlCRO

Bingova verzija gpt4 nije ni blizu ChatGPT4 testirao sam na puno primjera.

Vjerojatno se radi o puno manjem modelu navodno je gpt4 puni 1TB dok je Metina Llama 60GB ako se ne varam. Vjerojatno je Bingov GPT4 neki subset modela
sw130p,mak127, stipe 60/330 ED, Svbony sv705, canon 550d, rpihq camera, rpi imx462, astroberry, sw eq5 Onstep, Dwarf 2

Acheron

Citat: Danijel  u 11.06.2023. u 16:41:06 satiBingov AI nije u stanju pretvoriti kelvine u celzijuse:

Kolika je temperatura Sunčevih fakula u stupnjevima celzijusovim?

Fakule su toplije oblasti od prosečne toplote fotosfere, a čak i kada su oslabljene hladnijim Sunčevim pegama, fakule izazivaju ukupno povećanje Sunčevog zračenja od oko 0.1%. Nažalost, nisam pronašao informaciju o temperaturi fakula u stupnjevima Celzijusovim.

Ja ga pitao sličnu stvar na engleskom i evo odgovora:

Faculae are bright spots on the Sun's surface that are hotter than the surrounding photosphere. According to an article on Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, the gas temperature in the facular knot is few hundred degrees Kelvin higher than the temperature of the surrounding atmosphere, and the temperature contrast between the individual bright elements inside the body of facular knot does not exceed 100–200 K

Očito je baza na hrvatskom mršava. I ChatGPT je alat, a da bi radio dobro treba znati dobro postaviti pitanja.

Meni je ChatGPT olakšao pisanje SQL upita valjda 10x, umjesto da satima surfam i pregledavam postove Indijaca, on u pravilu iz prve ponudi zadovoljavajuć odgovor.

OuttaControlCRO

I ja ga korisitm medjuostalim dosta za sql ali zna radit dobre dobre bugove, to mi je jedan od testova za LLMove, i jedini ChatGPT4 je ponudio tocan odgovor bez bugova. Radi se o zamjeni samo prvog pojavljivanja odredjenog substringa u nvarchar polju, svi ostali urednu udru replace, koji bi zamjenio i sva ostala pojavljivanja tog substringa sto rezultira sa kodom koji radi, ali radi i bug  *zubo*

No isto tako zna stvari koje meni nikad nebi pale na pamet
sw130p,mak127, stipe 60/330 ED, Svbony sv705, canon 550d, rpihq camera, rpi imx462, astroberry, sw eq5 Onstep, Dwarf 2

🡱 🡳