Zašto se ne bavite vizualnom astronomijom?

Autor Acheron, 27.06.2023. u 13:40:05 sati

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Štefek

Kad je već o novinarima i "novinarima" riječ, teško je vremenski odrediti kad je počela eutanazija te profesije, ali počela je kad su prevladali novinari koji puuuno više pišu nego što čitaju.
Teleskop:  Celestron SCT EDGE HD 800; APM/LZOS triplet 100/800; SW Esprit 120; Regal M2 100ed ;  iOptron CEM70G; iOptron GEM28EC
Dvogled : Nikon 12x50
Kamere: QHY 268M, Omegon veTEC571 (ASI2600) Nikon D7200; Altair 178C ; ASI 174mini, Player One Uranus-C
Ostalo:Celestron OAG ; Telecentric Barlow 3x, Powermate 4x

Danijel

Ma da, probao sam sve moguće načine komunikacije s novinarima. Bezuspješno. Pošaljem im gotovi tekst, oni ga obavezno moraju prepraviti, na moju štetu naravno. Dam im intervju, s autorizacijom, novinar pošalje u redakciju, tamo se uplete redaktor i, pogađate, zas*re stvar. Pošaljem im fotke za članak, oni ih ne objave nego odu na internet i skinu reklamni banner koji stave umjesto moje fotke. Traže fotku pomrčine, ja im pošaljem, oni objave neku mutnu uslikanu nečijim mobitelom kroz oblake. Zamole me fotke s događanja, pošaljem im i napišem da me potpišu, oni objave, a potpišu novinara ispod slika. Pa mislim, imam ja strpljenja, ali kada se svaki put susretnem s takvom debilanom, jednostavno mi pukne film i donio sam odluku da s njima više nemam baš nikakvog posla. S obzirom da ionako odradim skoro cijeli dio posla, onda ga mogu sam i dovršiti, to jest, napraviti svoju vlastitu promociju, bez njih. Barem znam da je napravljena kako treba i da će biti točna. Svakako će biti bolja nego mrcvarenje i svinjarije koje oni naprave.

| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamere: Astrolumina QHY 5-II-c i ZWO ASI462MC planetary camera |
| Filtri: Baader AstroSolar i Baader UV/IR cut and Luminance | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 136 m. |
| ZVJEZDARNICA APOLLO | YOUTUBE | FLICKR |

OuttaControlCRO

Problem je sto to nisu ni novinari vecinom, imam prijatelja koji ima poznanika koji piše clanke za index, on nije novinar, nego ima neke ekstravagantne stavove na blogu i zato su ga zaposlili. Mislim da cak nije niti neko vise obrazovanje završio.

Dnovinari je naš interni naziv za tu sortu  *zubko*
sw130p,mak127, stipe 60/330 ED, Svbony sv705, canon 550d, rpihq camera, rpi imx462, astroberry, sw eq5 Onstep, Dwarf 2

🡱 🡳