TinyScope - Dwarf Telescope

Autor OuttaControlCRO, 27.04.2021. u 19:31:26 sati

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dorian

Citat: OuttaControlCRO  u 15.05.2024. u 13:05:24 satiMeni osobno je dwarf 2 top, sviđa mi se što je mali, što ima 2 kamere, ali aplikacija mu je osrednja(bila je užas do ima par mjeseci), kao i kvaliteta plastike.

Iskljucivo za astronomiju i bacit oko na nebo, ja bi radije razmislio o ZWO Seestar S50, Zwo je ipak astro brand, ima bolju aplikaciju, bolji senzor za po noci, i vecu lecu(50mm vs 24 dwarfa), no i duplo je veći ako ti je to bitno. 

Kad sam uzimao D2 da je postojao S50, vjerojatno bi uzeo s50. Kada dođe D3, vjerojatno bi D3 uzeo prije, ali ima do toga jos godinu dana. I par reviewoa   

Hvala na savjetu. Ne igra mi veličina toliko ulogu, 142x129x257 mm je i dolazi s kutijicom pa je to idealno. Vidio sam ove slike što ste poslali i izgledaju fora(meni koji ne znam ništa puno) pa me zainteresiralo. Nisam dosad vidio takvo nešto. Tako da ću onda radije razmisliti o Seestar-u S50 pošto kažete da je bolja opcija. Mislim da za mene je to i više nego dobro, a i stane u torbu pa ne moram nit palit auto za otići negdje s teleskopom nego ga strpat u torbu i biciklom. Zanima me još koliko mu smeta svjetlosna polucija? Inače gledam s Grobničkog polja di je dosta mračno, ali volio bih i koristit iz dvorišta.   

OuttaControlCRO

Tu imas jos slicica sa dwarfa
https://www.zvjezdarnica.com/astroforum/index.php?topic=3646.0

Inace, svemu u astronomiji smeta svijelosno zagadjenje, ali ja isto slikajem sa relativno loseg mista, za to postoji ZWO duo band filter koju nesto pomaze (a uz seestar dolazi U telekopu dok za dwarf treba kupiti i nekada nije dobar fit) ali mrak je najbolje rjesenje.

Zwo je i duplo tezi od dwarfa ali opet to je 1.2 vs 2.5 kg sto opwt nije strašno.

Sa nijednim na planete nemoj racunati, pogotovo sa dwarfom, seestar mozda i vidi nesto

sw130p,mak127, stipe 60/330 ED, Svbony sv705, canon 550d, rpihq camera, rpi imx462, astroberry, sw eq5 Onstep, Dwarf 2

Dorian

Citat: OuttaControlCRO  u 15.05.2024. u 17:57:29 satiTu imas jos slicica sa dwarfa
https://www.zvjezdarnica.com/astroforum/index.php?topic=3646.0

Inace, svemu u astronomiji smeta svijelosno zagadjenje, ali ja isto slikajem sa relativno loseg mista, za to postoji ZWO duo band filter koju nesto pomaze (a uz seestar dolazi U telekopu dok za dwarf treba kupiti i nekada nije dobar fit) ali mrak je najbolje rjesenje.

Zwo je i duplo tezi od dwarfa ali opet to je 1.2 vs 2.5 kg sto opwt nije strašno.

Sa nijednim na planete nemoj racunati, pogotovo sa dwarfom, seestar mozda i vidi nesto

Pogledao sam malo sličice i vjerujem da bi mi Dwarf 2 bio dovoljan za početak. Našao sam ga za 539€(astroshop.eu) i dolazi s UHC i solarnim filterima u paketu. Nažalost ne vidim da ga ima za kupiti kod nas. Definitivno ću još razmisliti i odlučiti za kojega ću odvojiti novce. Hvala na napomeni za planete. Za njih imam Dobsona pa samo vizualno ih promatram(i mučim slikajući kroz okular s mobitelom)  :-)
U zadnje vrijeme me počela jako zanimati astrofotografija pa se eto informiram malo o svakakvoj opremi da vidim što se sve nudi. A ovaj Dwarf 2 mi se čini jako jednostavan za korištenje.
Zahvaljujem se što ste podijelili iskustva svoja s njime i naravno ako mislite da bih se zeznuo kao početnik uzimanjem ovakvog teleskopa slobodno me upozorite.

Astrobobo

Ti si se zeznuo jer se zaletavaš sad s jednim, sutra s drugim teleskopom i miljon različitih ideja. Ako se želiš kvalitetno baviti astronomijom, a nemaš para na bacanje, nemoj se zaletavati. Sudjeluj na nekim astro druženjima, pogledaj kroz par teleskopa, probaj ih koristiti, u međuvremenu čitaj forum i iskustva drugih astronoma amatera. Od dobsona do dwarfa, od vizualnog do astrofotografije, od džepne elektronske astrofotografije pa do trackera, i sve to u 10 dana koliko si na forumu....uspori malo  *zubo*
http://astrobobo.net : http://recenzije.astrobobo.net : http://ekorasvjeta.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP, Nikon Monarch 7 8x42, Lunt 60mm
iOptron HAE29, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, Player One Uranus-C + Mars-II mono, Nikon D5500 mod.

Dorian

Citat: Astrobobo  u 15.05.2024. u 19:57:29 satiTi si se zeznuo jer se zaletavaš sad s jednim, sutra s drugim teleskopom i miljon različitih ideja. Ako se želiš kvalitetno baviti astronomijom, a nemaš para na bacanje, nemoj se zaletavati. Sudjeluj na nekim astro druženjima, pogledaj kroz par teleskopa, probaj ih koristiti, u međuvremenu čitaj forum i iskustva drugih astronoma amatera. Od dobsona do dwarfa, od vizualnog do astrofotografije, od džepne elektronske astrofotografije pa do trackera, i sve to u 10 dana koliko si na forumu....uspori malo  *zubo*

Isprike, znam da sam malo posvuda. Dosta toga mi je interesantno pa se volim raspitivat. Probat ću se uključiti što više na događaje u zvjezdarnici da naučim što više. Pa se nadam da ću se kroz neko vrijeme usmjeriti. Dosta toga se trudim čitati na forumu da se informiram malo više sam. Novce naravno čuvam i skupljam dok ne donesem odluku na koju dio ću se fokusirati. Hvala na strpljenju sa mnom  :-)

OuttaControlCRO

Puno je to para jos 100 eura zwo duo band(smece je taj uhc) i skoro si na s50, inace ja sam svog na Kickstarteru platio 250 eura, sta je dobra cijena, 550 nije...

Kako su najavili sad d3 mozda bude akcija na D2, ugl cekaj jos malo.

Ali sto se tice same kupnje malog pametnog teleskopa, po meni je to jackpot, setup time, rezultati odma, bas je fora imat tako nesto UZ nesto drugo.

Snimim i posaljem workflow video za dwarfa
sw130p,mak127, stipe 60/330 ED, Svbony sv705, canon 550d, rpihq camera, rpi imx462, astroberry, sw eq5 Onstep, Dwarf 2

Dorian

Uh, ako ste ga Vi platili 250€ onda definitivno je previse 550€. Svakako ću pričekati neko vrijeme prije kupnje dodatne opreme. Ali moram priznati da mi je baš fora ovaj mali smart teleskop. Zasad se držim dobsona i učim osnove.  *zubko*

OuttaControlCRO

Dobro to je bio kickstarter, al mozda sad i d3 bude na kickstarteru pa bude pristupacan

UGL zasto volim dwarf, evo na videu od ideje, do rezultata u 3 minute

Par minuta kasnije se vec ugodno vidi:

Dorian

Hvala na videu. Baš je jednostavan i kompaktan.  :-) 

Pratiti ću baš ako bude kickstarter za Dwarf 3 pa možda bude bila neki slična cifra kao što ste Vi platili. Doduše malo sam gledao ovih dana i Seestar S50 što ste mi rekli i on se čini kao odlična (ali puno skuplja) opcija.

OuttaControlCRO

30.5 d3 izlazi, nece bit kickstrtera ali ce bit early bird popust, no sigurno ce bit skuplji nego d2 na Kickstarteru.

Inace najavljen je i "scheduler" dosta dobra fora ako bude radilo

OuttaControlCRO

https://dwarflab.com/en-eu/products/dwarf-3-smart-telescope?utm_source=Kickstarter&utm_medium=Update&utm_campaign=DWARF3PRESALE

425 eur super early bird, po meni ok cijena, nezz jel ukljucuje davanja, za originalni dwarf2 sam ja morao nesto malo doplatiti, 40tak eur ali su se ispricali i dali kupon u tom iznosu

Antoto

Citat: OuttaControlCRO  u 31.05.2024. u 08:03:05 satihttps://dwarflab.com/en-eu/products/dwarf-3-smart-telescope?utm_source=Kickstarter&utm_medium=Update&utm_campaign=DWARF3PRESALE

425 eur super early bird, po meni ok cijena, nezz jel ukljucuje davanja, za originalni dwarf2 sam ja morao nesto malo doplatiti, 40tak eur ali su se ispricali i dali kupon u tom iznosu

Spominju EQ mode 60s, o cemu se tu radi? Dwarf3 na EQ montazi?
Place six pounds of sand in the chamber via the air-lock for thirty days, or until your star has formed into a perfect, glowing sphere. Add more hydrogen gas as necessary.

OuttaControlCRO

Ma samo ga nakrivis stupnjeva koliko triba na fotografskom tripodu i prema polarisu usmjeris, nemoras biti ni savrseno tocan. I onda pokrenes kalibraciju. Ne treba mu eq mount.

Ja to dosta cesto radim sa dvojkom da eliminiram field rotation. Okrenem ga na 90 tocno i onda micem tripod dok mi polaris ne bude u centru fov-a tele lece.

Ali dvojka je limitirana na 15s, tako da je tih 60s vrlo dobrodoslo

🡱 🡳