Kvalitetna astrofotografija i ganjanje lajkova

Autor Boski, 06.01.2022. u 00:32:41 sati

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

DeaDean

Problem je što početnici poput mene teško dolaze do savjeta, škrti ste.
Na stranim forumima ljudi su velikodušni i rado pomažu kod nas tomu nije tako. Ja sam početnik u ovome, tek nekih 6 mjeseci. Za sada sam na svim našim grupama i forumima naišao na svega dvoje ljudi koji su bili voljni podijeliti svone znanje. E zato se posta svašta jer jedino tako mogu do savjeta, kad mi nešto popljujete ja po netu tražim kako to poboljšati.

Lucius

Po kojim si to grupama i forumima tražio savjet? Ovdje sigurno nisi. Ne pamtim da je ovdje netko popljuvao nečiji rad. Daju se konstruktivne kritike uz koje većina (ako sluša) napreduje...i to se vidi po sve većoj kvaliteti.
T: SW Flextube 250P, SW Mak 150
M: EQ5

Leviner

Dragi DeaDean,
Prvo se pristojno predstaviti u podforumu koji služi za to pa ti predlažem da to prvo napraviš.
Drugo, već si nas izvrijeđao da smo škrti, a još nisi ništa ni pitao na ovom forumu niti znaš na koji način funkcioniramo i pomažemo li početnicima.
Osobno sam MASOVNO napredovao savjetima i kritikama iskusnijih forumaša, a vjerujem da nisam jedini. Što se tiče pomoći oko opreme, a pogotovo oko obrade astrofotografije.

Kao što rekoh, lijepo se predstavi pa pitaj što te interesira, siguran sam da će biti dobrih savjeta, a očito si do sad tražio informacije na krivim mjestima pa generaliziraš.

*šešir*
T: SW 130 PDS, SW ESPRIT 120
M: SW EQ6 Onstep, belt mod
K: Canon 1100D modificiran, ASI ZWO 290MC, ASI533MM

Lucius

Citat: Leviner  u 25.12.2023. u 21:06:59 satiPrvo se pristojno predstaviti u podforumu koji služi za to pa ti predlažem da to prvo napraviš.
Predstavio se u 8. mjesecu. ;-)

Leviner

E onda nije ništa pitao niti bio aktivan i ima  4 posta, znači informacije tražio nije.

*jok*

Lucius

Citat: Leviner  u 25.12.2023. u 22:17:40 satiE onda nije ništa pitao niti bio aktivan i ima  4 posta, znači informacije tražio nije.

*jok*
Da. *zubko*

Zeleni_Zub

Jao koji ulet klizeci

Al kad se vec nacela tema, mene kad neko pita "a gdje si ti to naso kako se snima, ko ti je pomogo?" prvo mi naumpadne astroforum, realno gotovo sve sto je vezano za astrofoto sam pokupio ovdje.

I kad se malo uporedi sa nekim ostalim online galerijama astrofotki rekao bi da clanovi foruma koji ovdje postavljaju slike drze kvalitet na jako visokom nivou, dosta dosta boljem o nekog prosjeka online
Teleskopi: SW 254/1200, SW 150/750, Svbony 60/240
Montaze: EQ6-R Pro
Okulari: ES 82° 8.8mm, GSO 32mm Plossl, GSO 2x Barlow
Kamere: ASI1600MM-Pro, Svbony T7M, Nikon D7200, Logitech C270
Ostalo: TSGPU CC, EFW 8x1.25", ZWO LRGB, ZWO SII-Ha-OIII 7nm , ZWO IR pass 850nm

|ASTROBIN |FLICKR| INSTAGRAM |

Stipa

Druže Deane s tobom se ovaj put ne bih složio.    Ovaj forum i ovi ljudi su mi jako puno tj. najviše pomogli da dođem do ovdje gdje sam sada, a smatram da sam još na početku što se tiče mojeg iskustva. Također me raduje što još puno toga imam i trebam naučiti.

Ja svoje fotke već dugo vremena prvo objavim ovdje, a tek onda ako su relativno pozitivne kritike i ako sam eventualno sam zadovoljan objavim na fejsu i astrobinu.
|ASTROBIN||FLICKR|

Teleskop: SW Esprit 80ED, SW 200P mod, ASKAR 180PRO 180mm F 4.5
Montaža: EQ6R Pro
Kamere: ZWO ASI2600MC PRO, ZWO ASI585MC, ASI290MM
Filteri: Antlia ALP-T 36mm Dual Band 5nm Ha&OIII,  Baader 2" UV/IR-Cut / L
Ostalo: ZWO AsiAir Plus 32GB, SW F4 koma korektor, ZWO M42 Filter Drawer

tome

Ja se isto ne slažem.
Pitaj i dobiti ćeš odgovore.

Zaista nisam vidio nekakvo omalovažavanje početničkih radova.
Kritike mora biti, i neka je. Jer onda svi kimamo glavom i divimo se...a kvaliteta pada.

A da danas postoje različita mišljenja, čak bih to nazvao i struje mišljenja dokaz je današnji APOD.
Naime da sam ja autor te snimke, vjerojatno bih tražio savjet kako to poboljšati. Ne bi mi na kraj pameti bilo da će ta snimka zaslužiti ovu titulu....

*šešir*

SkyWatcher 150 f6.7, Evoguide 50ED, Heq5
Omegon 533c, ToupTek g3-224-c

Neven

Ljudi gotovo sam 99% siguran da je to Bot. Moram ga otklonit jer stavlja nebulozne postove.

OuttaControlCRO

Mislim da nije bot, botovi su pristojni   *zubo*
sw130p,mak127, stipe 60/330 ED, Svbony sv705, canon 550d, rpihq camera, rpi imx462, astroberry, sw eq5 Onstep, Dwarf 2

Leviner

*he*  opće mi nije palo na pamet da bi mogao biti bot jer se predstavio u podforumu...

Acheron

Nije bot, jedan lik na fejsu stavlja fotke i kada mu se napiše kritika, onda kaže da tu domaći nitko ne želi pomoći i da se njemu takva obrada fotke sviđa. S obzirom kako postavlja pitanja, nije niti čudno.

Ja sam zaključio da je komunikacija s njim gubitak vremena.

Neven

Citat: Acheron  u 26.12.2023. u 16:20:34 satiNije bot, jedan lik na fejsu stavlja fotke i kada mu se napiše kritika, onda kaže da tu domaći nitko ne želi pomoći i da se njemu takva obrada fotke sviđa. S obzirom kako postavlja pitanja, nije niti čudno.

Ja sam zaključio da je komunikacija s njim gubitak vremena.

ok još jednu glupost napiše i to bu bilo to.

DeaDean

Upravo ste sami dokazali da sam u pravu. Požalio sam se da teško dolazim do savjeta i što sam dobio? Neki koji su me uvjetno rečeno ovdje upravo popljuvali su u tim grupama gdje sam taržio savjete i nisam ih dobio, sve što sam dobio je (to ti ne valja), a nitko mi nije rekao kako to popraviti.Da taržio sam savjete i nisam ih dobio osim od dvoje ljudi od kojih je jedan i ovdje i oboje su kako i sami kažu isto početnici. Vidim da su ovdje neki koji niti tamo nisu bili velikodušni, ali su me ovdje na brzinu velikodušno popljuvali. Ma nema veze, shvatite moj post kako vam drago, moj post je bio napisan u smislu da moram postati loše slike jer jedino tako mogu poboljšati ono što ne valja. Bilo bi puno lakše da su neki velikodušniji u savjetima nego u pljuvanju ali eto. A poruka adminima, slobodno me izbacite, izbacite svakog ko se požali a čuvajte si ove egotripere koji misle da su savršeni. Ja znam da nisam i zato pitam i tražim i apeliram da budete velikodušniji ako želite da zajednica raste. Pozdrav i kako vam drago

🡱 🡳