Fokuser

Autor Strumf, 10.09.2023. u 19:19:50 sati

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strumf

Stigao Nema14. Za sada na ruku cini se dovoljno jak. Vidit cemo kad ga instaliram hocu li ga morat mijenjat za jaci.
Teleskop: Sky Watcher 200/1200 Dobson, GoTo
Okulari: Super Plöss 25mm/52°, 10mm/52°, Celestron Omni 40mm, 6mm
Barlow: Gso 2x
Filter: Angeleyes Portable Polarizing Filter
Kamera: Samsung GALAXY s20, Logitech C270
Dalekozor: 10x50

OuttaControlCRO

Rijetko kad moras mijenjat, stavis redukciju i to je to
sw130p,mak127, stipe 60/330 ED, Svbony sv705, canon 550d, rpihq camera, rpi imx462, astroberry, sw eq5 Onstep, Dwarf 2

Strumf

Evo, nesto sam sklepao...
Nema14 sa lakocom za sad podize ova sva cuda sta sam postavio na cijev. Na terenu cemo vidjet jos kako ce se ponasati.
Nakon malo pomicanja dosta se zagrije.

Sad bih molio malu pomoc oko postavka, pomicanja fokusera :)

- koja je pocetna pozicija na koju se vraca? meni je 24380um?
-postavljanje limita?

Pucajte sve sto je vazno.

Web servis i mob aplikacija malo imaju razlicite postavke, na webu,npr mozes resetirat odma home poziciju fokusera, a u app valjda prvo pokrenut tracking pa ti se pojavi skocni prozor s pitanjem.

I extra pitanje, posto sam sivao remen, hoce li mi od kotacica do kotacica,da se ne dodiruje taj spoj,
biti to dosta fokusa? Mislim da hoce. Dok ne kupim cijeli remen  jednog lijepog dana.

Tezina ovog sveg na cijevi je gadna. Boca od pola litre vode i par kljuceva jedva dovoljna za to. Tako kad to sredim cu morat pocet razmislat ozbiljno o utezima.
Teleskop: Sky Watcher 200/1200 Dobson, GoTo
Okulari: Super Plöss 25mm/52°, 10mm/52°, Celestron Omni 40mm, 6mm
Barlow: Gso 2x
Filter: Angeleyes Portable Polarizing Filter
Kamera: Samsung GALAXY s20, Logitech C270
Dalekozor: 10x50

OuttaControlCRO

Remen se unace spaja drugacije al je dosta zeznuto ima na jubitu.

Ja postavke uopce ne dozivljavam, da mijenjam targete(dso/planeti) bilo bi mi bitno, kako nisam nije sredina mi je 25000, i meni bi bilomdosta jer sam blizu uvik fokusa, triba mi samo za fine tuning
sw130p,mak127, stipe 60/330 ED, Svbony sv705, canon 550d, rpihq camera, rpi imx462, astroberry, sw eq5 Onstep, Dwarf 2

bojan

Citat: OuttaControlCRO  u Jučer u 16:25:34Remen se unace spaja drugacije al je dosta zeznuto ima na jubitu.

Ja postavke uopce ne dozivljavam, da mijenjam targete(dso/planeti) bilo bi mi bitno, kako nisam nije sredina mi je 25000, i meni bi bilomdosta jer sam blizu uvik fokusa, triba mi samo za fine tuning
Ditto.
amater

🡱 🡳