Online druženja

Autor Acheron, 08.02.2024. u 11:05:57 sati

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Acheron

Super, čestitam, uživajte u njemu.  *pljesk*

bojan

OK, probao sam se prjavit sad, i ispalo je da sam vec prijavljen od 11 Mart 2020??.. (Bojan#0942 ..  mora bit da sam zaboravio jer to nisam nikad koristio..)
Kaj sad dalje s tim?
amater

Lucius

Discord kao glasovna ili video komunikacija ok. Discord kao neka zamjena za forum...samo ću se glasno nasmijati. :-D  :-D  :-D
Forumi zahtjevaju održavanje, vrijeme i novac i to im je velika mana i razlog zašto su ih društvene mreže te neki programi (tipa discord) dosta zamijenili, ali forumi su i dalje najbolja i najpreglednija forma komunikacije.
T: SW Flextube 250P, SW Mak 150
M: EQ5

Acheron

Lako za to, nego kako do znanja u poluprivratnim Discord grupama, ako već nisi dio sekte?

Evo, ja sam početnik astrofotograf i čujem da svi melju u Blur Extermiantor.
Odem guglat i koliko Discord grupa se nađe kao rezultat?
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=blur+exterminator#ip=1

Čak je i Zvjezdarnica Forum na prvoj stranici rezultata, doduše pri dnu.

O astronomiji sam najviše naučio preko foruma, red je da to što sam "uzeo" od znanja vratim nekako, javnim postovima na forumu.

Lucius

Citat: Acheron  u 09.02.2024. u 14:20:56 satiLako za to, nego kako do znanja u poluprivratnim Discord grupama, ako već nisi dio sekte?
Pa nikako. *zubo* Ja sam Discord upoznao davno preko gaminga i za to ga koristio (sad više ne, ali acc je i dalje aktivan). Meni je Discord uvijek bio sinonim za privatnu prčiju pa samim time ne može nikako biti zamjena ili bolja verzija foruma koji je javan i dostupan svima čak i onima koji nisu njegovi članovi. Postoji dobar razlog zašto su se neki forumi (poput našega ovdje ili cloudynightsa vani) održali sve ove godine.

Al vezano originalno za temu o online druženju nemam problema da koristimo Discord u svrhu vokalne/video komunikacije. *zubo*
T: SW Flextube 250P, SW Mak 150
M: EQ5

Neven

Discord je otvorenog tipa i na forumu cijelo vrijeme stoji aktivan invite link za bilo koga tko se želi pridružiti.

Link: https://discord.com/invite/8qTqEh6rhy

OuttaControlCRO

Meni je isto forum drazi i pregledniji, iako discord ima svojih prednosti,  najveca mana je što ga mozemo smatrati forumom koji ima podforume koji imaju samo postove, nema Tema, i onda se ne moze lako filtrirati sadrzaj koji te zanima ili ne zanima, jer moras proc kroz sve odgovore.
sw130p,mak127, stipe 60/330 ED, Svbony sv705, canon 550d, rpihq camera, rpi imx462, astroberry, sw eq5 Onstep, Dwarf 2

Zeleni_Zub

Za audio/video pozive, konferencije, prezentacije, predavanja i slicne skupove je idealan
Teleskopi: SW 254/1200, SW 150/750, Svbony 60/240
Montaze: EQ6-R Pro
Okulari: ES 82° 8.8mm, GSO 32mm Plossl, GSO 2x Barlow
Kamere: ASI1600MM-Pro, Svbony T7M, Nikon D7200, Logitech C270
Ostalo: TSGPU CC, EFW 8x1.25", ZWO LRGB, ZWO SII-Ha-OIII 7nm , ZWO IR pass 850nm

|ASTROBIN |FLICKR| INSTAGRAM |

Štefek

OK ljudi, nemojmo vadit mitraljeze i u rovove . I Discord i Forum imaju i prednosti i mane. Meni je Forum bio polazna točka (i ovaj i CN ) . Dostupan je je za pregled svima, meni je lakše pratiti pojedinu temu na Forumu. Ne treba nikoga zvati da se pridruži.
Discord je nekako spontaniji, brži u razmjeni informacija i više je. "chat" tipa. Dosta mladjih kolega je nekako sklonija i navikla na Discord. Koliko vidim, većina ljudi su prisutni i na forumu i na Discordu i na FB ,....Sve to nije baš u vezi s osnovnim pitanjem koje je Acheron postavio a to je bi li bilo lijepo podružiti se regularno na nekom on-line sastanku. Ja sam osobno za, dapače, a na kojoj platformi, to je baš sasvim svjejdno, jer sve te platforme su više/manje jednake u dijelu koji nam za druženje treba
Teleskop:  Celestron SCT EDGE HD 800; APM/LZOS triplet 100/800; SW Esprit 120; Regal M2 100ed ;  iOptron CEM70G; iOptron GEM28EC
Dvogled : Nikon 12x50
Kamere: QHY 268M, Omegon veTEC571 (ASI2600) Nikon D7200; Altair 178C ; ASI 174mini, Player One Uranus-C
Ostalo:Celestron OAG ; Telecentric Barlow 3x, Powermate 4x

Astrobobo

Acheron je dao dobar prijedlog od kojeg je bezveze ispalo prepucavanje. Ako čovjek hoće pokrenuti i organizirati online druženje, pa nek to napravi na platformi s kojom mu je najugodnije to organizirati. Ovak ste u startu ubili ideju.
http://astrobobo.net : http://recenzije.astrobobo.net : http://ekorasvjeta.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP, Nikon Monarch 7 8x42, Lunt 60mm
iOptron HAE29, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, Player One Uranus-C + Mars-II mono, Nikon D5500 mod.

bojan

Citat: Astrobobo  u 10.02.2024. u 08:05:13 sati... Ovak ste u startu ubili ideju.

Mislim da ne..
Ali platformi je zbilja puno i meni osobno je sasvim svejedno na kojoj se druzimo :-)
Mozda bi trebalo to raditi na onoj, gdje se mozemo i vidjeti (zapravo gdje se mose sherati screen, pa bi to bilo druzenje uz promatranje).
amater

zac

ma, svejedno koji program, probamo jedniostavno, pa vidimo. teams je meni nespretan, zoom je uvijek bio ok, drugo baš nisam ni probaval. OK, skype, za desetak ljudi...
T: 100 i 180 mm MAK, klasični refraktori 46, 63 80 i 100 mm, 130 mm APO
DVO: 6x30 Kowa, 10x50 Lacerta, 20/32x88 TS
M: EQ6, alt-az vlastita izrada
K: Canon EOS i nešto leća

Beorn

Aj napravi Zoom Ach. Baš bi bilo lijepo. Nekad smo, doduše samo u ZG imali i uživo sastanke članova foruma.  *ritmika*
Teleskopi: Grond! - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Lutonja - Meade 5000 80mm APO triplet
Dalekozor: Lunt LE 7X50 Magnesium
Montaže: Skywatcher EQ6-R Pro, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 6D, QHY5L-IIm, QHY5p-IIc, ZWO ASI290mc

Robert

Zoom je odličan za ovak što. Podržavam  *tu*
Teleskop Askar FRA500 f/5.6 Astrograph & f/3.9 reducer Montaža ZWO AM5 OAG ASI290MM Mini 
Kamera ASI 2600MM Pro Filteri Antlia 3nm Ha / O-III / SII & Baader LRGB 36 mm unmounted
Ostalo ZWO EAF, EFW, ASIair Plus, PixInsight, VTOMAN Jump 1000 power station

Acheron

Imam nevoljene Teamse neograničeno  *zubo*
Šalu na stranu, Teamse koristimo na poslu za sastanke, 20-30-50 ljudi, ne mogu reći da su nešto mušićaviji od Zooma, samo su glomazniji jer ipak je to M$

🡱 🡳