[- ASTRONOMIJA -] > ASTRONOMSKA BRBLJAONICA

Vremenske frustracije

(1/36) > >>

Acheron:
Na starom forumu je postojala ova tema di smo bili frustirani pa da je otvorim ovdje.

Evo, ja sam frustriran.
Pripremio sam se za ovu zimu, uzeo godišnji, nabavio tople čizme, jaknu, grijače za stopala i.... vrijeme za sad ne surađuje  *bu*

Acheron:
Čista urota

Teofil:
Zimske su noći uvijek bile upitne glede vedrine. To se ponajviše odnosi na kontinent.
Možda je to moj dojam, da je sibirskih anticiklona manje nego ranije (klimatske promjene?).
Čekaj posjet neke sibirske anticiklone koja u siječnju i veljači zna po dva-tri tjedna stacionirati. Tada na kopnu ispod 600-700m (zbog temperaturne inverzije) imamo uglavnom samo maglu, no obalni pojas uživa u vedrini danju i noću.
Čuvaj novac i vrijeme za takvu priliku, pa dedićevski "vlakom prema jugu" u zagrljaj Orionu & Co.   *kokice*

Iduće 2020. godine bit će "okruglih" 125 godina prvog izdanja knjige Naše nebo (Oton Kučera), prve astrognozije na slavenskom jugu. Tim povodom iz knjige Naše nebo prenosim nezaboravnu sliku "Zimnji Orion":
https://www.flickr.com/photos/zlatko_f_k/49262629053/in/photostream/

Astrobobo:
Ja se nadam barem malo vremena odvojiti za obradu starih snimki  ;-)

stipe:

--- Citat: Acheron - 23.12.2019. u 08:03:31 sati ---Na starom forumu je postojala ova tema di smo bili frustirani pa da je otvorim ovdje.

Evo, ja sam frustriran.
Pripremio sam se za ovu zimu, uzeo godišnji, nabavio tople čizme, jaknu, grijače za stopala i.... vrijeme za sad ne surađuje  *bu*

--- Kraj citata ---

Bilo je i vrijeme da je ponovno otvoris *zubo*

Unatoc vremenu koje je proljev, u ono malo dana kad je bilo ljepse vrijeme jedna mala grupa amatera iz Zadra je koristila svaki trenutak za druzenje pod zvijezdama i ovom prilikom bih ih pohvalio za ustrajnost!  *tu* *šešir*

Evo i link na njihovu grupu na fejsu:

https://www.facebook.com/groups/3743581175655722/permalink/3827731730573999/

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju