[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > OPTIČKI INSTRUMENTI

Meade 4000 0.63 reducer...

(1/4) > >>

bojan:
Imao sam temu o tome ranije:

Sad to postaje goruci problem za mene - jos nisam siguram koliki back fokus treba za to..
Narocito nakon ovog komentara od strane Meade:

"The backfocus distance on this 6.3 reducer is pretty forgiving. The customer should use a 85mm back focus when measured from the last lens."
Best,
Gary Creason
Senior Product Development Manager
Meade Instruments Corp.

Teleskop-centar decki, imate li kakvu konkretnu brojku s kojom bi se moglo zapoceti fino podesavanje te udaljenosti?
To mi treba zbog OAG na kojem momentalno radim.

bojan:
Ovaj FR (Meade Series 4000) izgleda ima problem (sa mojim C11?)...
Variarao sam udaljenost (od "standardne" kako to ispada sa standardnim adapterima) do 11 mm manje..
Resultat je dolje, nema neke razlike.. ali niti ostrine 1/2 dalje od centra.
Ima li itko slicnih (ili dobrih) iskustava sa tom optikom?

Inace, u Centru nije lose (Proxima Centauri je u sredini ovog kropanog stacka 32x30 sec, ISO3200, 60D)

Stefek:
Bojane , ja nemam Meade reducer nego Celestronov za moj 8" Edge HD.
Problem je skoro pa identičan . Probao +/-  30mm u koracima od 1mm  bez uspjeha . Ništa se ne mijenja promjenom BF. Jedino sam primjetio da reducer naglasi greške u kolimaciji.
Što bolja kolimacija , bolje je u ćoškovima. No i dalje je kad imam "perfektnu" situaciju bez reducera, slika s reducerom neupotrebljiva. Na kraju sam digao ruke....

bojan:
Stefek,
Hvala za komentar.. ja sam mislio da mora biti jos slicnih slicajeva mojem..
Znam da je u proslosti bilo problema (3 razlicite FL, moj slucaj je ~200 mm) sa tim FR-FF kad je proizvodnja prebacena iz Japana u Kinu (barem sudeci po nekim komentarima na CN), ali to je navodno rijeseno prije par godina.
Zanimalo bi me da li uopce ima dobrih iskustava sa tim FR i APS sensorima? 

bojan:
Ovaj FF-FR je koristan za planetarne maglice, galaksije i slicne objekte.. i kropanje ali nikako za cijeli APS senzor.. sto je steta
Razmisljam sad da probam DIY sa objektivom iz starih dalekozora (20~25 cm FL, ø40-ø50 mm), imam ih nekoliko.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju