[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > OPTIČKI INSTRUMENTI

Meade 4000 0.63 reducer...

<< < (2/4) > >>

bojan:
Jos jedna ideja..
Sudeci po ovoj diskusiji, neki primjerci FF/FR su mozda krivo sastavljeni.
Mozda se isplati poblize pogledati... (slika dolje je iz data sheet)

bojan:
Jos sam malo istrazivao..
na Agena stranici sad vele da je backfocus za moj (Meade 4000) 85 mm, a ne 105 mm (kao sto su tvrdili ranije).
Opca konfuzija...

Jedan prijatelj sa IIS foruma ce mi posuditi Celestron-ov reducer, pa cu usporediti i probati i sa 85 mm (udaljenost izmedju flange FR i senzora kamere).
Ne treba insistirati na f/6.3.. ali treba insistirati na minimumuu aberacija (IMHO)

bojan:
Uz pomoc Astrometry.net, ispada da sam pretjerao sa fokus redukcijom: umjesto f/6.3, ja sam imao f/5.9..
Nije dakle nista cudno da su coskovi bili uzas od kome.
Ali, ovo je bila i korisna vjezba: za zbilja tamne i sitne objekte, mozda se moze ici i na f/5.

Treba sad probati sa 20 mm kracim distanc-prstenom.. kad se oblaci razidju...

bojan:
Probao svasta, nije islo.
U medjuvremenu mi je jeda prijatelj posudio svoj Celestron reducer.. rezultati s njim su znatno bolji, samo malo kome ((a ne kao sa mojim Meade, totalno nefokusirano) u coskovima.
Onda sam ga rastavio i stvarno, prva grupa (akromat) je bila montirana naopako (ravna povrsina vani, konveksna strana unutra). Svasta.
Sad cekam da se oblaci razidju pa da probam... 

stipe:
Istu stvar sam ja imao sa svojim Omegon koma korektorom. To se slaze na traci i nije cudno da se desavaju takve stvari. Samo se treba kasnije usuditi rastaviti to i kemijati.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju