[- ASTRONOMIJA -] > ASTRONOMSKA DRUŽENJA

Promatranja u Zadru

(1/31) > >>

Frenki:
Plaža Kolovare 10.05.2021., Dan astronomije, promatrali smo Sunce kroz tri solarna teleskopa,pričali o Suncu,svemiru,sunčevom sustavu,teleskopima i opremi,....na otvorenom s plaže.Prvotno je ovo bilo zamišljeno kao noćno promatranje na zadarskoj rivi kraj sveučilišta,ali zbog loših vremenskih uvjeta u tjednu festivala i epidemiolokih mjera preselili smo se na plažu Kolovare kako bi ograničiti broj nazočnih.

https://www.facebook.com/FestivalZnanosti/posts/3492173740884007

Frenki:
Hvala Stipi i Zubu što je cili tjedan naoblaka i kiša osim 10.  *zubko*

Starpilot:
Svaka čast, onda smo zapravo u isto vrijeme djelovali iz Zadra i regije, samo smo mi imali klasičnu noćnu varijantu s vizualom i fotkanjem... jedino s čime se ne slažem je to da je samo 10.5. bio super, 8. i 9. su bili isto savršeni, pa smo 8. i 10. imali bazu Bokanjac, a 9. malo ambiciozniji odlazak u Medviđu (Benkovac) za što smo zaključili da je bio izuzetno dobar potez.  *da* *ritmika* I sve to uz nezaobilazne Starlink vizualne efekte.   *zbunjeni*

Frenki:

--- Citat: Starpilot - 14.05.2021. u 03:09:24 sati ---Svaka čast, onda smo zapravo u isto vrijeme djelovali iz Zadra i regije, samo smo mi imali klasičnu noćnu varijantu s vizualom i fotkanjem... jedino s čime se ne slažem je to da je samo 10.5. bio super, 8. i 9. su bili isto savršeni, pa smo 8. i 10. imali bazu Bokanjac, a 9. malo ambiciozniji odlazak u Medviđu (Benkovac) za što smo zaključili da je bio izuzetno dobar potez.  *da* *ritmika* I sve to uz nezaobilazne Starlink vizualne efekte.   *zbunjeni*

--- Kraj citata ---
Mi na raspolaganju za noćno promatranje nismo imali 8. i 9. a ni  10.05. i nismo trebali napraviti promatranje za par poznatih van grada.Doba je korone i teško je pratiti svakoga tko dođe.Ljudi se opuste, a odgovorana je udruga.Odlučili smo se za dnevno 10.05. uz predavanje o svemiru kako ne bi otkazivali već dogovoreno i mogli sve držati pod nadzorom.

Zeleni_Zub:
Izvedrit ce se kad tad  *zubo*
Ima tu jos par krivaca  :-D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju