[- RADIO SWL -] > RADIO SWL

Lov na meteoroloske radiosonde 2020

(1/2) > >>

DarkoKZ:
O sramote,
nismo ni jednu ulovljenu sondu objavili na forumu, iako ni sam više ne idem u "portagu" ako mi ne padne dalje od dvorišta,
to se mora promjeniti, barem do kraja godine  *zubo*
Prijemna tehnika i dalje neovisno i samoupravno radi, PC mi greškom ostao uključen preko noći i evo zapisa na ekranu:

U planu je postavljanje još jednog rezervnog samostoječeg prijenika za slučaj kvara sadašnjeg ali nekako
radovi ne napreduju a pošiljke iz Kine užasno kasne od kada su naši poštari modernizirali i poboljšali
sortiranje.  *da*

Danijel:
Kak su te letile, lijevo-desno... *šok*

DarkoKZ:

--- Citat: DarkoKZ - 18.08.2020. u 23:05:10 sati ---
Prijemna tehnika i dalje neovisno i samoupravno radi,

--- Kraj citata ---

Prijemna tehnika zadnjih je dana ponekad odbijala poslušnost pa sa time i nedostatak preciznog monitoringa sondi.
Bilo bi izvrsno da ima više ovakvih prijemnika na dobrom lokacijama za slučaj da neki ispadne sa mreže ili ga sprži grom :)
Softver generira i svoju malu bazu primljenih sondi a sve zapravo šalje u bazu kod Poljaka koju smo
već spominjali.
I da, skoro zaboravih, "prijemnik" je Raspberry Pi3 sa već poznatim RTL-SDR, može se podesiti da prima 4-5 sondi odjednom, dekodira i sprema podatke o letu.
To se može vidjeti u vrijeme leta sondi, po našem lokalnom vremenu (ljetno) od oko 13:30 do 15:30 i 01:30 do 03:30

DarkoKZ:
Nakon dužeg vremena uputio sam se u "lov" na noćnu sondu R3250700, dopao mi se broj  *zubko*
Samo sam se nadao da neće biti u polju kukuruza jer to traženje izbjegavam, kao i šume i šikare, za to više nemam previše volje.
Uglavnom sonda je pala na čistu oranicu, za promjenu.
Čak sam se natjerao da prehodam par sto metera a mogao sam autom prići i bliže.

Prizemnog vjetra izgleda nije bilo a ni ostataka balona tako je sonda i "motalica" od špage sa ostatkom balona bila na maloj udaljenosti.

Za svaki slučaj sam uzeo i staru opremu za goniometriju tek toliko da čujem da li sonda još emitira.

Dnevna je pala malo dalje pa me nije zanimala, moguće da će nočas biti opet jedna u blizini.
Vidjet ćemo ujutro što će prijemnici zabilježiti.
 *šešir*

Danijel:
Lijepi ulov! *da* *tu*

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju