[- RADIO SWL -] > RADIO SWL

Lov na meteoroloske radiosonde 2021

(1/3) > >>

DarkoKZ:
Da otvorim novu temu sa prvom sondom u mojoj blizini po koju sam se odlućio ići u potragu.
Pričekao sam da se smrzne zemlja, da nije smrznuto ne bi po to išao do proljeća.
Blato do koljena, njive sa pšenicom natopljene vodom, bez gumenih čizama do koljena, ništa.
Sonda je puštena iz Udina, avio baze, S1941117 i uspjela dobaciti do moje
zone djelovanja. Zna ona odletiti i puno dalje, naravno.
Pala je malo dalje od sela i naravno odaberem duži put za hoanje do lokacije pada.

Ta sonda je lani imala crveni padobran, ove godine tj. nova serija ima bijeli, tražim ga i ne vidim.
Tražim ga ali ne vidim, ostao je veliki komad balona.

Padobran uredno zamaotan, nije se otvorio ni malo, da je bio otvoren let bi bio sigurno
nekih 20tak km duži, odprilike.

Triky:
Pozdravljeni!
Ove smo zime, zbog nedostatka ostalih aktivnosti, XYL i ja krenuli u potrage za meteo sondama (hvala Predragu-9a3zi na poticaju). Pronašli smo desetak sondi od kojih su najstarije bile iz 2018. godine. Kao orijentacistima i planinarima interesantne su nam bile sonde na teže pristupačnim terenima. Zadnjih nekoliko tjedana u našem smjeru sonde nisu letjele.
22.lipnja konačno je sonda iz Zagreba letjela u našem smjeru. Na inicijativu XYL-ke krenuli smo u lov.
Parkirali smo se i krenuli u smjeru zadnjeg signala. Kad smo došli na lokaciju uočili smo sondu kako visi visoko na drvetu, na oko 5-6 m visine.

Oko 15 m dalje našli smo i ostatke balona.

Sonda je uspješno skinuta pomoću priručne opreme.

Uživali smo u šumi. Da smo našli i vrganje, lov bi bio još uspješniji.

MrWorf:
Super dečki!  *tu*

Danijel:
Meta uočena, pronađena i arhivirana. Bravo! *da* *tu*

9a7aof:
Pozdrav svima,

nakon duljeg vremena odlučio sam se ponovo reaktivirati u lovu na meteorološke sonde .

Jutros je sonda pala relativno blizu mojeg mjesta stanovanja pa sam krenuo po nju i pokupio je.
Kratka foto reportaža  o današnjem lovu nalazi se ovdje.

Vožnju do mjesta pada sonde sam iskoristio i za testiranje 4fsk protokola .

Protokol je namijenjen za praćenje "recikliranih" sondi u zraku, ja ga koristim za trasiranje rute na zemlji.

Darko, 9a7aof

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju