[- ASTROFOTOGRAFIJA -] > SUNCE, MJESEC I POMRČINE

Mrzli jutarnji Mjesec

(1/3) > >>

Teofil:
Jutros sam "lopatao" snijeg, a zatim sam snimio provokatora iznad zapadnoga obzora.

Mjesto snimanja: Virovitica (dvorište)
1/ DSLR: Nikon D5200, ISO 200, 1/800s   /  Nikon 70-210mm @ 210mm f/5.6  /  Vrijeme: 6:25 UT
2/ DSLR: Nikon D5200, ISO 200, 1/800s   /  Nikon 70-210mm @ 116mm f/5.0  /  Vrijeme: 6:34 UT

Morning Moon _ 1 February 2021 pl by Zlatko F. Kovacevic, on Flickr

Morning Moon _ 1 February 2021 w by Zlatko F. Kovacevic, on Flickr

Danijel:
Baš se osjeti da je zimski Mjesec, čim sam ga vidio na tvojim fotkama, odmah mi postalo zima...  *šok* :-O

Beorn:
da da... već sam vidio snijeg na Montes Alpes.  ;-) :-)

Teofil:
Danijelu i Beornu hvala za osvrt!   *tnx*

Ovih dana je kalendarski sredina zime, a klimatolozi će 1. ožujka proglasiti početak klimatološkoga proljeća.

Učenici OŠ Zmajevac (Baranja) u školu početkom veljače nose svoje plišane medvjediće....

" Već tradicionalno, u našoj školi pred blagdan Svijećnice učenici donose svoje plišane medvjediće kako bismo na sami dan blagdana saznali kakvo nas vrijeme očekuje. Svijećnica se slavi 2. veljače. Prema narodnom vjerovanju medvjed na taj dan izlazi iz svoga brloga, a po njegovu se ponašanju može zaključiti hoće li zima još dugo trajati ili nam uskoro stiže proljeće. Ako je lijepo vrijeme i medvjed ugleda svoju sjenu, tada se uplaši i vraća se u brlog kako bi nastavio sa zimskim snom. To znači da je kraj zimskoga razdoblja još daleko. Ako zbog oblačnog vremena medvjed ne vidi svoju sjenu, ostaje vani što označava skori početak proljeća. Veselimo se proljeću! "
http://www.os-zmajevac.skole.hr/?news_id=393

Danijel:
Bit će brzo proljeće, ja svoju sjenu već dugo nisam vidio. *zubo*

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju